Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttok rá reális esélyt, hogy...

Láttok rá reális esélyt, hogy az ingatlanlufi tényleg kipukkan, és az árak visszaesnek egy normál, elfogadható szintre?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem, hogy ez megtörténhet, de még ma is van, aki ebben hisz.

Egy másk kérdésnél olvastam, hogy "ha az árak megállnak vagy elkezdenek csökkenni"...

De mikor volt ilyen, a háborúk utáni időket leszámítva?

a gazdaság tényleg növekszik, munkahely van, a bérek nőnek.

Nem akarok pártpolitikát idekeverni, kérem hogy ti se tegyétek.

De a béremeléseket nem lehet nem észrevenni.


Évekkel ezelőtt a "szakértők" is csak hónapokat jósoltak ennek az emelkedő tendenciának.

Mindenki abban bízott, sőt a hozzáértők váltig állították, hogy ez nem mehet így évekig.

És évek óta ez megy.


Én nem tudom azt elképzelni, hogy ma Debrecenben 20 millió egy picike, használt lakótelepi panel, és jövőre ugyanez csak 14 millió lesz.

miért csökkenne a lakás ára, ha a fizetéseink egyre nőnek?

Tudom, hogy a kiadások is, de a lakásárakat nem szokták a kenyérhez viszonyítani.

A kenyér akkor is drágult évről évre, mikor a bérleti díjak 10 éven át stagnáltak.

Olyan meg még sosem fordult elő ténylegesen, hogy a béremet csökkentették volna. (megoldották máshogy, pl elvették most a cafeteriát, de az ugye nem bér.)


2019. jan. 26. 18:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem menj el valami pszichológushoz és kezeltesd végre ki magad az ingatlanfíliádból.
2019. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A válaszodnak semmi értelme, és köze nincs a kérdéshez.

Semmi problémám nincs, inkább neked kéne segítséget kérned, ha egy egyszerű kérdéssel ilyen problémáid vannak.

2019. jan. 26. 18:17
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Tudod balázska, kereslet-kínálat. Ameddig a kis lyukat is elviszik 20-ért, sőt van hogy a vevők alkudoznak egymásra addig csak felfelé mennek majd az árak. Ha beúszik a sok csok huszár a hitellel vagy a gyerekcsinálással akkor meg majd megint sok lakás lesz a piacon meg viszonylag kevesebb a vevő ezért lemennek az árak.
2019. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Nézd öreg, minden áldott nap kiírsz a rohadt ingatlanjaiddal egy rakás kérdést, ami nem túl egészséges egy külső szemlélő számára. Tényleg segítségre van szükséged, mert ez egyre rosszabb lesz, higgy nekem. Öcsémnek gyerekkorában volt ilyen, csak a kötelekkel, mindent össze kellett kötöznie, bele volt őrülve a köteleibe, de az orvos kikezelte belőle. Neked is ezt kellene, mert nagyon rossz vége lehet.
2019. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

De mi a töknek adjon neked valaki 12 milkáért egy lakást, amikor el tudja adni 20-ért is? Csak a te kedvedért bukja el a pénze 40%-át vagy mégis mit akarsz?

Ha nekem van egy 1,8 milliót érő kocsim, amit el akarok adni és valaki idejönne nekem, hogy 700 ezerért adhatom csak el, akkor fejbe is rúgnám az illetőt.

2019. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

öreg meg balázska?

na, engem is utolért. :D


az életben nem írtam még ki ingatlanos kérdést, és a politika témakörbe is kb másodjára írok.


pár napja valakit szintén ezzel gyanusítgattatok egy kérdésnél, és oda írtam egy hosszabb lélegzetvételű választ, miszerint az a téma (asszem a munkabérek) nem olyasmi, ami ebben az országban mindössze egyetlen embert foglalkoztatna.

de szerintetek az összes kérdést egy ember írja ki, és biztosak vagytok magatokban, holott egy idióta eszetlenség.

nem húzom fel magam, de ezt megmosolyogtam.

ez már üldözési mánia.


javaslom, ha valamelyik téma nem érdekel titeket, vagy mi több, idegesít a dolog, akkor görgessetek tovább!

ne töltsétek azzal az időt, hogy értelmetlenségeket válaszoltok, nem éri meg!

vagy ennyire unalmas az életetek, hogy itt a gyakorin szövögetitek az újabb és újabb elméleteiteket a valótlanságokról? :D

ám legyen, én ma este ráérek.

ha meg akartok szólítani, akkor legyetek szívesen női névvel megtenni, mert a Balázska annyira nem áll jól egy nőnek. :D

2019. jan. 26. 18:31
 7/23 anonim ***** válasza:
Jelenleg még nem, de talán 1-2 év, és változás lesz, mert az élet is így akarja...
2019. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Csak a te kedvedért bukja el a pénze 40%-át vagy mégis mit akarsz?"


Elárulom, mit akarok.

A titkos vágyam az, hogy az emberek tudjanak értelmezni egy leírt, magyar szöveget!

Anélkül, hogy belelátnának dolgokat.

Azt, hogy ki írta ki a kérdést - tán lézerszemetek van, és látjátok, ki gépel? Orvosra van szüksége, aki szerint minden kérdést ugyanaz ír ki.

Neked: NEM írtam ilyesmit, hogy az én kedvemért legyen olcsó. NEM írtam olyasmit, hogy most érne kevesebbet.

Nyilván jelenleg van rá kereslet ennyiért, és megveszik. Én nem tudom, mit nem lehet ezen érteni.

A kérdés az volt, hogy el tudja-e valaki képzelni, hogy ezek az árak majd jelentősen csökkenni fognak, és mondjuk teljesen a visszájára fordul a folyamat?

Érthetően volt leírva, de értelmes választ nem sikerült adni.

2019. jan. 26. 18:34
 9/23 A kérdező kommentje:

61%-osnak köszi, az első értelmes.

Szerinted miért lesz változás? Mit tudsz elképzelni?


Az az igazság, hogy a többiek csak azért járnak ide, mert itt élik ki magukat.

Frusztrált, boldogtalan emberek, akik a munkahelyen behúzzák fülüket-farkukat, és csak annyit nyöszörögnek, hogy "igen, főnök!", otthon meg az asszony az úr, és nem mernek ellentmondani neki.

itt viszont névtelenül kijöhet belőlük az elfojtott agresszió, meg az okoskodás, mert azt hiszik, hogy a flegma stílusuk miatt már egyből igazuk is van. sok ember lelkivilágát és személyiségét eltorzítja a névtelenség, erről éveket lehetne vitázni.

2019. jan. 26. 18:37
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A Bitcoinról is 2017 év közepén, de még a nagy esés előtt is mindenki azt írta, hogy csak nőni fog az értéke a Holdig (aki akkor azt jósolta, hogy lesz egy nagy esés, azt lehülyézték), aztán jött 2017 december vége, azóta lejtmenetben van, a hatodára esett vissza (persze most is kitartanak azok a hangok, akik szerint a Holdig emelkedik, de ez úgyis mindegy).

Ezt csak példaként írtam arra, hogy simán bekövetkezhet az, amiről az emberek azt gondolják, hogy úgysem következhet be.

Tavaly már „csak” 7% volt az országos átlag ingatlanár növekedés, ami lassulást jelez (az előző években ez sokkal magasabb volt).

Simán jöhet egy olyan esemény, ami hirtelen olyan nyomást gyakorol az árakra, ami miatt elindul egy értékesítési hullám, vagy egyszerűen már megfizethetetlen sávba kerülnek az árak (sokaknak már most is azok).

2019. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!