Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek annyira utálnák...

Ha az emberek annyira utálnák a Fideszt akkor miért nyert a választásokon?

Figyelt kérdés
Lehet az miatt mert az ellenzék nem jó alternatíva? Mert ugye az jön le az ellenzéki médiából meg ezekből a tüntetésekből hogy a Fidesz rossz. Bár hallottam már olyan elméletet is hogy a régi baloldal így próbálja tisztára mosni magát vagy pedig kapóra jött a helyzet! Komolyan el kéne gondolkodni hogy egyes pártoknak helye van e egy ilyen magas színvonalú tüntetésen. A helyzet igazából sajnos az, hogy itt szó sincs semmilyen szinvonalról! Egyes pártok azon igyekszenek hogy tisztára mossák magukat míg mások színházat és paródiát csinálnak az amúgyis szégyenteljes magyar politikából! Szerintem az emberek többsége nem vehető meg káromkodásoktól hangos beszédekkel.

2019. jan. 31. 19:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
32%

Sok neve van ennek a fajta rendszernek. Van aki autokráciának nevezi, van aki illiberális demokráciának, én a kvázi-diktatúra kifejezést szoktam használni. Vannak a Fideszen kívüli pártok, csak éppen lebírságolják a gatyájukat is, megbüntetik az aktivistáikat, stb. Van ellenzéki sajtó, csak éppen különadót kell fizetniük, miközben a fideszes sajtó meg milliárdokat kap az adónkból. Fideszesek ülnek az ellenzéki pártokban is, és belülről is szétzilálják a munkájukat.

Nincsen pénz, nincsenek emberek, nincsen kommunikáció egymással és nincsen kommunikáció a néppel. Ilyen körülmények között dolgozik a magyar "ellenzék". ELMÉLETILEG van ellenzék, GYAKORLATILAG nincsen. Nem "gyenge", hanem NEM LÉTEZIK mint politikai erő. Nincsen semmilyen hatalmuk, nincsen szervezettségük, nincsen pénzük, nincsen semmijük, ami egy politikai erőt megkülönböztet 15 random embertől a kocsmában.

Olyan, mint egy megdöntött pályán focizni. Szépen döntik, döntik, döntik, és egy bizonyos szög fölött teljesen lehetetlenné válik az egyik csapatnak gólt rúgni.


"Sajnos ilyen ellenzékkel nem lehet rendszert váltan"

Már nem írom le újra, csak bemásolom egy korábbi kérdéshez írt válaszomat:

"A "nincs jobb" a modern kvázi-diktatúrák propagandája a hatalom megtartására. Egyszer beszélgettem egy fórumon egy orosz csávóval, és szinte szóról szóra a Fidesz propagandáját mondta vissza, csak helyettesítsd be Putyint és az orosz ellenzéket. Ez egy tervezett kampány annak érdekében, hogy nagyon sokszori ismétléssel alapvetéssé tegye mindenki fejében, hogy "nincs jobb", és ők ebből profitálnak aztán politikailag és pénzügyileg."

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__97..


"Egyes pártok azon igyekszenek hogy tisztára mossák magukat"

Hehe :D

Milyen igaz, a Momentum mossa magát tisztára, ne is a Fidesz. Mert azok a mocskosak, akik semmit nem csináltak, nem azok, akik ezer milliárdokat loptak... Aki szerint az ellenzék mocskosságával van a baj, az egyszerűen értelmi fogyatékos.


"míg mások színházat és paródiát csinálnak az amúgyis szégyenteljes magyar politikából!"

Ha olyan a rendszer, hogy csakis a Fidesz tud nyerni, akkor az ellenzék feladata az, hogy erre felhívja a figyelmet. Ha megdöntött pályán kell fociznod, akkor az a feladatod, hogy felhívd a figyelmet arra, hogy meg van döntve a pálya, nem az, hogy csakazértis próbálj gólt rúgni egy olyan helyzetben, ahol fizikailag lehetetlen gólt rúgni. A kvázi-diktatúrák egyetlen támadási pontja az, hogy az emberek felismerik hogy kvázi-diktatúra van. Nem az, hogy úgy teszel mintha egy egészséges demokráciában élnél, akkor még száz év múlva is Fidesz lesz.


"Szerintem az emberek többsége nem vehető meg káromkodásoktól hangos beszédekkel."

Szerintem se, én a kötelet próbálom szorgalmazni. De vannak, akik szerint ezek a módszerek is működhetnek. Fiatalság, optimizmus. Nem tudok annyira haragudni rájuk.

2019. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
De tudod az embereknek vannak alapvető igényei. És sajnos ezekkel a dolgokkal amit csináltak pár embert meg is nyertek de sokat szerintem el is taszítottak. Amik itt lezajlottak... Szerencse már abba maradtak a dolgok... :(
2019. jan. 31. 22:01
 23/31 A kérdező kommentje:
#21 A tisztára mosásnál azokra a pártokra céloztam akik régebben voltak hatalmon. De egyet értek...
2019. jan. 31. 22:04
 24/31 anonim ***** válasza:
10%

Azt írtam, hogy "nagy ellenzéki pártok", ami történesen nagyon is megállja a helyét, tekintve, hogy a több, mint száz ellenzéki pártok közül ők a legnagyobb támogatottságúak.


Én tudom, hogy nektek az a többpárt rendszer, hogy benn ül a nagyvezír meg a bólogató kutyái, és a 2/3-ra hivatkozva megszavaznak bármit (akkor is, ha épp nincs 2/3-uk). A többpárt rendszer nem ez, hanem az, amikor a parlamentben ott ül az egymástól kisebb-nagyobb mértékben eltérő ideológiával rendelkező pártocska, és a választott képviselők révén képviselik az egyes népcsoportok akaratát.

2019. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
57%

#23

Jó, értem. Csak a Fidesz esetén miért nem merül fel az, hogy tisztára kéne mosniuk magukat? Ők a legmocskosabb párt, ők a kormánypárt, de az MSZP az aki jól mossa magát tisztára! Ez csak engem idegesít? Mindenki mosakodjon ám, kivéve az, aki a legmocskosabb, és akinek a mocska a legnagyobb hatással van mindenre! De rajtuk kívül mindenki!

Engem ez mindig felhúz.

2019. jan. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Ne félj majd ha leváltsák akkor ő is tisztára akarja majd mosni magát....
2019. jan. 31. 22:30
 27/31 A kérdező kommentje:
Meg alapból ezért jók neki a menekültek meg soros! Azért csinál problémából még nagyobbat hogy tisztára mossa magát...
2019. jan. 31. 22:53
 28/31 anonim ***** válasza:
7%
Választási csalásról, lefizetésről, megvesztegetésről és agymosásról hallottál már? Ez a kvartett hihetetlen dolgokra képes. Amúgy meg 49%-ot kaptak, azaz még a szavazatok felét sem. Mindezt úgy hogy ukrán román cigány mindenféle népek szavaztak rájuk.
2019. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Mindenhol vannak ilyenek! Nem lepődnék meg ha itt is az lenne mint egy nálunk fejletlenebb országban! Ott az elnök segített egy néninek mert megbotlott előtte. A néni mondja hogy ezentúl "mindig rád fogok szavazni" igen a túlvilágon is mondja a mellette lévő! Aki nem értené ezt miért írtam annak elmondom hogy ott úgy is csalnak hogy a hallottak is élhetnek szavazati jogukkal! ( Persze a kormánypártra szavaznak mindig) A vicces az az, hogy még így is leváltották!
2019. jan. 31. 23:43
 30/31 A kérdező kommentje:
*Halottak
2019. febr. 1. 00:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!