Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormánypártiak miért annyira...

Kormánypártiak miért annyira dühösek, miközben 2010 óta ők vannak hatalmon?

Figyelt kérdés

Majdnem végig kétharmaddal, szinte minden hivatalos szerv a kormánypártok kezében. Teljesen stabilnak és bebetonozottnak tűnik a hatalmuk. A migráció most épp századára csökkent a 2015-ös csúcsidőszak óta. Mitől félnek, mi miatt dühösek mégis folyamatosan a kormánypárti szavazók?


(Megjegyzés: a kérdés nem tőlem származik, Obama tette fel ugyanezt a kérdést a Trump-szavazóknak: https://www.youtube.com/watch?v=k-kJO7yAuGU)



2019. febr. 3. 22:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

#8

„Szerintetek nekem ellenzéki szavazóként mi közöm van az ellenzéki pártokhoz, milyen közvetlen érdekem fűződik ahhoz, hogy győzzenek?

Ők nem az "övéim", ellentétben azzal, ahogy kormánypárti szavazók viszonyulnak a kormányhoz. „

Mi az hogy mi közöd az ellenzéki pártokhoz???

Te magadról írod, hogy ellenzéiki SZAVAZÓ vagy, tehát valamelyikükre szavaztál. Pontosan ugyanúgy, ahogyan a kormánypárti szavazó meg a kormánypártokra szavazott.

Vagy szavazója vagy az ellenzéki pártoknak vagy nincs közöd hozzájuk, a kettő együtt nem lehetséges. Talán csak akkor ha véletlenül elestél a szavazófülkében és a tolladdal egy X formán csúszott meg a kezed éppen egy ellenzékbe került párt neve melletti négyzetben. Majd tök véletlenül beletetted a borítékba összehajtva a cédulát és kifelé menet szintén akaratlanul beleesett az urnába. Na, akkor nincs közöd hozzájuk, amúgy pont annyi és olyan a kapcsolatod az ellenzékkel, mint a kormánypártokkal azoknak akik rájuk szavaztak.

Amúgy megsúgom, a demokrácia nem csak azt jelenti, hogy mindig új párt kerülhet kormányra – hanem azt is hogy ha jól csinálja, akkor dönthetnek úgy a szavazók, hogy legközelebb is maradhat kormányon, meg újra és újra és újra.

Azt tudtad hogy a német kormánypártok már a II. világháború óta vannak kormányon és Merkelnek ez a harmadik ciklusa? Csak kérdem, mert az szokott a bezzegország lenni nálatok.

2019. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

...mindig kormánypártok vannak kormányon... :):)

Helyesbítenél a hozzászólásodon?

2019. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

11-es: Az se normális, ami Németországban vagy Japánban megy, Merkelnek is nyugdíjba kellene már vonulnia. Egy idő után egy ember (de ugyanígy egy párt vagy bármilyen szervezet) már nem képes a megújulásra. Nézd meg, mi megy Japánban, ahol már lassan 30 éve állandó recesszióban van a gazdaság, nem tudnak semmilyen megoldást nyújtani a népességcsökkenésre sem. De a hatalomhoz azért ragaszkodnak...

Én semmilyen pártra nem szavaztam, és nem is szavaznék egymás után 2-nél többször. Amúgy a Fideszre is szavaztam egyszer (2010-ben), pedig alapból baloldali vagyok. Mégis úgy éreztem, hogy nem tenne jót sem nekik, sem az országnak, ha tovább maradnának. Igen, túl sok volt már nekem a korrupció, amit műveltek. Mint, ahogy most is túl sok Mészáros Lőrinc meg társai.

(Esetleg meggyőzhető vagyok 3-ra, ha nagyon-nagyon jól csinálják; vagy amikor háborús helyzet van, és tényleg nem tesz jót a váltogatás, ilyenkor én is aláírom, hogy kell az "erős ember".)

2019. febr. 4. 00:35
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
Még mindig vannak lipsik, akik ellenállnak. Ezért dühik annyira.
2019. febr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdéseknek, hogy a "Kormánypártiak miért annyira dühösek ..." a "Fideszesek miért félnek..." annyi értelme van, mintha azt kérdezné valaki, hogy "Az ellenzékiek miért nem szeretik a káposztás tésztát?"

Én fideszesként nem vagyok dühös és az ellenzékiek nagy része is szereti a káposztás tésztát.

Valaki kitalál valami baromságot és azt kérdésnek álcázva tényként közli. Ennek mi értelme van?

2019. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én kormánypárti szavazóként egyáltalán nem vagyok dühös, sőt, én pontosan úgy láttam hogy az ellenzéki szavazók dühösek inkább.
2019. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

15-ös / 16-os: Ti hol éltek? Szerintetek Bayer Zsolt nem dühből beszél, amikor taknyukon és vérükön rángatná ki a civil szervezetek képviselőit a Parlamentből? Vagy, amikor 18 éves diáklányt illet válogatott jelzőkkel?

Nézzetek rá egyszer a 888.hu kommentjeire, vagy a hozzászólásokra bármelyik kormánypárti médium Facebook-oldalán. Most csak úgy random felmentem, hogy tudjak szemezgetni. Pár perc alatt ilyeneket találtam:

Az egyik katonákkal lövetné ki a nyugati országokban a muszlim bevándorlókat.

Egy másik börtönbe záratná az olyan tanárt, aki politizálni merészel az órán.

Egy harmadik: "Na most képzelje el mindenki,1-2 év alatt hova zullesztenek az országot ha egy ilyen tuntikezo banda vezetne az orszagot.Nincs rá mód hogy mint nép ellenes mozgalom be legyenek tiltva és 25 év munkatabor?"

Szóval szerintem előbb tájékozódjatok és nézzetek szét, hogy tudjátok, hogy mi történik a saját oldalatokon (is).

2019. febr. 4. 10:34
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Bangó Bunkóval, Tóta W-vel, Kunhalmival, Korózzsal ugyan ne rinyáljon a baloldal, hogy jajj Bayer Zsolt lemerészelt prolizni egy mocskosszájú 0 mondanivalójú gyenge tanulmányi teljesítményű anarchista klubbokba járjó középosztálybeli lányt.
2019. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
18# szívemből szóltál 😁
2019. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#17

Szóval neked négy, de legyen huszonnégy kommentből, ami a cikk tartalma miatt felháborodást váltott ki, vagy hogy Bayer Zs. leprolizott egy pogácsaképű, moslékszájú kamaszlányt, neked az jött le, hogy a kormánypártiak dühösek?

És ha én - belőled kiindulva - azt mondom, hogy az ellenzékiek sötétek és rosszindulatúak és te ezen dühös leszel, akkor az ellenzék nem csak sötét, rosszindulatú, de még dühös is? Milyen marhaság ez?

2019. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!