Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor lép ki...

Szerintetek mikor lép ki Magyarország az EU-ból?

Figyelt kérdés

Ezek nagyon vészjósló dolgok: [link]

Én rosszabb esetben 2020 elején, szerencsésebb esetben idén tavasszal fogok végezni az egyetemen, de szeretnék minél előbb külföldre menekülni, mert egy időzített bomba ez az ország? Csak sajnos a nyelvtudásom nem valami erős (az angol sem). Vannak esetleg olyan facebook csoportok, ahol szervezetten lehet kimenni dolgozni olyan munkákat, ahova nem kell nyelvtudás és van annyira stabil, hogy utána vissza se kelljen jönni? Nagyon szeretnék végre elmenni innen.



2019. febr. 4. 16:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

#4


'tudják pontosan,hogy az ország többsége elutasítja a fidesz politikát'


Azt látom, hogy te is itt élsz Magyarországon, de melyik dimenzióban? :D Mert én úgy tudom, hogy az ellenzék kapott ki 3X 2/3-dal, hiszen akkora társadalmi támogatottság van mögöttük. lol azért jó a humorod

2019. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

#11:


Bár nem én vagyok a 4-es, de erre azért reagálnék.


Egy nagyon egyszerű kérés. Semmi több.

Lehetőleg anélkül, hogy fröcsögés kezdődne! Én teljesen nyugodtan, békésen szólok most ehhez hozzá, szeretném ha így folytatnánk.


A következő lenne a kérés:

Írd le nekem hány szavazatot kapott a fidesz, és hány szavazatot az ellenzék összesen!


A nem szavazókat nem számoljuk, hiszen az ő döntésük ismeretlen. Lehet, hogy a nem szavazás arra utal, hogy elfogadják az eddigieket, így fidesz. Lehet, hogy ellenzékiek, de szimplán valamilyen okból (ami teljesen mindegy, hogy mi) nem szavaztak. Lehet, hogy egyszerűen nem érdekli őket a politika.

Viszont a nem szavazókat egyszerűen lehetetlen 100%-ban a valóságnak megfelelően feltételezni, hogy hova szavaznának!


Illetve ne számold hozzá a kompenzációkat sem! Ugyanis pont ez az, hogy az kompenzáció és nem leadott szavazat.


Szóval ennyi az egész:

CSAK a leadott szavazatokból, mennyi ment összesen a fideszre, és mennyi ment összesen az ellenzékre?


Ennyi!


Egyedül ez mutatja a valós értékeket, amit nem befolyásolnak kompenzációk, törvények, csak és kizárólag a népakarat!

2019. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell falra festeni az ördögöt a kormány is kijelentette hogy hatalmas baromság lenne kilépni EU-ból. Meg ők is tudják még ha nem is ismerik el hogy az EU-nak nagyon sokat köszönhetünk, pl egy nagyobb városba szét nézel szinte alig találsz olyan utcát, épületet ahol ne történt volna valamilyen EU-s felújítás.

Ha megnézed pl a Bulgária a béka feneke alatt van Magyarországhoz képest, ott sincs még csak lehetőségképpen sem felhozva hogy kilépne.

Arra sem látok nagy esélyt hogy ,,kidobnának" minket, mivel az EU erősebb Magyarországgal mint nélküle. Amúgy meg kis halak vagyunk mink Európában.

A kiköltözésedről még annyit, hogy tanulj nagyon sokat és ne a papír miatt csináld mert azzal kint sokra nem mész ha nincs tudás/gyakorlat mögötte hanem szerez hasznos tudást, akkor fognak külföldön igényt tartani rád. Úgy hogy nem beszélsz legalább angolul úgy valószínűleg még Magyarországon sem fogsz normális melót kapni főleg nem Nyugaton ahol sokkal nagyobb a verseny a munkaerőpiacon.

Egyetemmel meg gondolom nem mosogatni szeretnél...

2019. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%

#12

Rendben , nézzük meg amit kértél, a szavazatok számát. De akkor ne csak a mostani, hanem az összes választáson.

1990: MDF+FKGP+KDNP kormány 20107952 db, 43%

/ ellenzék 2803048 db, 57%

1994: MSZP+SZDSZ kormány 2847393db, 51,9%

/ ellenzék 2638225 db, 48,1%

1998: FIDESZ+FKGP+MDF kormány 2065764 db, 45,5%

/ ellenzék 2470490 db, 54,5%

2002: MSZP+SZDSZ kormány 2675081db, 47,0%

/ ellenzék 3010574 db, 53,0%

2006: MSZP+SZDSZ kormány 2688317 db, 49,7%

/ ellenzék 2719733 db, 50,3%

2010: FIDESZ+KDNP kormány 2706292 db, 52,7%

/ ellenzék 2426239 db, 47,3%

2014: FIDESZ+KDNP kormány 2264780 db, 46,7%

/ ellenzék 2763040 db, 53,3%

2010: FIDESZ+KDNP kormány 2824206 db, 49,3%

/ ellenzék 2907615 db, 50,7%

Lehet megmagyarázni, miért is más most a szavazatok aránya, értéke, mint volt korábban 2006-ban vagy 2002-ben, amikor szintén több volt az ellenzékiekre leadott szavazat, csak éppen balliberális kormány volt!

2019. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

#14:


Rendben, lehet nézni a korábbiakat. Bár ez nem lényeges. Ugyanis más volt az alapja az egésznek.

Mégpedig a KÖZELmúlt és a jelen!


Elég hangzatosan jelezted a 2/3-ot a #11-es válaszodban.


A következő:


-2010: 52,7%

-2014: 46,7%

-2018: 49,3%


Magarázd el légyszíves, ezekből a százalékokból egyenként hogyan lett 2/3, a kompenzációk és a nem szavazók figyelembe vétele NÉLKÜL!?

2019. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Senkinek nem érné meg ha kilépünk. Nekünk kell az EU-s támogatás, nekik kell az olcsó de képzett munkaerő.


Én Németországban élek, meglepődtem hogy mennyi magyar van errefelé, a legtöbben valami informatikai munkában. Látom te is azt tanulsz, úgyhogy ezzel jó esélyeid vannak.

2019. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
25%

#15:


Én a 11-es vagyok, a 14-es más volt, de azért elmagyarázom.



Azt mondod, lehet nézni a korábbiakat, bár az nem lényeges. Kifejtenéd, hogy miért nem? Oké mondjuk azért mert akkor senki nem 2/3-dal volt a parlamentben. Rendben.


Kérdésedre válaszolva, úgy lett belőle 2/3, hogy egyrészt volt egy lista meg volt egy egyéni a választáson. Az egyéni mandátumok jelentős többségét (kb. 2/3-át) ugye elvitte a fidesz-kdnp. Ez már önmagában majdnem meg is magyarázza a 2/3-ot. Ezen kívül, ha a puszta százalékokat nézed akkor is belátható, hogy miután már egyéniben ennyi helyet szereztek az országgyűlésben arra még rátett egy lapáttal az is, hogy a baloldalon lévő kisszáz törpepárt csak tovább aprózta a rájuk leadott szavazatokat.


Szokták azzal is jönni, hogy de a választási rendszer a fidesz malmára hajtja a vizet. Ez természetesen nem igaz, hiszen ugyanebben a választási rendszerben bármelyik másik párt is megszerezhette volna egyedül! azt a szavazat mennyiséget amit a fidesz-kdnp. Ja és amúgy a 2010-es választást is 2/3-dal nyerték, ha jól emlékszem.


Abban egyet értünk, hogy a nem szavazók véleményét ismeretlennek kell tekinteni.

Viszont azért az elgondolkodtató, hogy ha igazán elégedetlenek lennének akkor vajon kihagynák-e a lehetőségét annak, hogy változtassanak, azaz elmenjenek szavazni.


Egyébként én úgy gondolom, hogy ha a nem szavazóknak tartanánk egy külön választást ahol csak nekik kötelező lenne voksolni, ugyanolyan arány jönne ki mint a rendes választásokon. De ez persze csak az én tippem.

2019. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
9%

#15

A választ megkaptad #17-től.

Az enyémre viszont nem sikerült válaszolnod, akkor megismétlem:

"miért is más most a szavazatok aránya, értéke, mint volt korábban 2006-ban vagy 2002-ben, amikor szintén több volt az ellenzékiekre leadott szavazat, csak éppen balliberális kormány volt"?

2019. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

“ CSAK a leadott szavazatokból, mennyi ment összesen a fideszre, és mennyi ment összesen az ellenzékre?”


Ebben a nézetben az a hiba, hogy nem egy fidesz van meg egy ellenzék, hanem fidesz-kdnp, meg kismillió darab százfelé húzó ellenzék.


“ "miért is más most a szavazatok aránya, értéke, mint volt korábban 2006-ban vagy 2002-ben, amikor szintén több volt az ellenzékiekre leadott szavazat, csak éppen balliberális kormány volt"?


Más lett a rendszer. Én sem látom teljesen át, de biztos az ellenzék is kovácsolhatott volna belőle előnyt.

Ugyanúgy mint az usaban, a tramp is kevesebbel nyert hc ellen és ha minden igaz, biden is.

2020. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem fog kilépni, mert kirúgnak minket.
2021. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!