Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mikor lép ki...

Szerintetek mikor lép ki Magyarország az EU-ból?

Figyelt kérdés

Ezek nagyon vészjósló dolgok: [link]

Én rosszabb esetben 2020 elején, szerencsésebb esetben idén tavasszal fogok végezni az egyetemen, de szeretnék minél előbb külföldre menekülni, mert egy időzített bomba ez az ország? Csak sajnos a nyelvtudásom nem valami erős (az angol sem). Vannak esetleg olyan facebook csoportok, ahol szervezetten lehet kimenni dolgozni olyan munkákat, ahova nem kell nyelvtudás és van annyira stabil, hogy utána vissza se kelljen jönni? Nagyon szeretnék végre elmenni innen.



2019. febr. 4. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg Magyarország igen nagy ostobaságot követne el ezzel a lépéssel.
2019. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd már el mit írtál... ez neked egy álom marad
2019. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Azért ennyire nem vészes a helyzet.

A Fideszről sok minden elmondható, de kilépni az EU-ból még ők sem akarnak, nem érdekük.

2019. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

az eu döntnökei sem lököttek teljesen.

ők is tudják,hogy pár 100 elmebeteg fideszes politikus miatt nem szúrhatnak ki ennyire egy egész országgal.

tudják pontosan,hogy az ország többsége elutasítja a fidesz politikát.

a másik nyomós érv,hogy a hangoskodásuk ellenére nagyon is kell nekik az olcsó magyar rabszolgameló.

2019. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
82%

Ez elég nagy hiba volna ha kilépnének ::((

De legalább alap angol tudás kell ha el szeretnéd hagyni az országot.

Én már elhagytam, ha barmi kerdesed van csak írj rám, talán segíthetek.

2019. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Összefoglalom:

Nem értesz semmihez, nem beszélsz semmilyen idegen nyelvet, de életreveló sem vagy, hogy megszervezz magadnak egy mosogatást, vagy egy munkásszállót.

Nagyon őszinte leszek hozzád!

Ezzel a mentalitással neked foggal-körömmel ragaszkodnod kell ehhez az országhoz, mert itt lehetsz valaki, még ha soha nem is lesz diplomád (nyelvvizsga!)

Mondom mindezt úgy, hogy az ilyeneket én is szívesebben látnám a határainkon túl, mert aki ilyen semmilyen és csak elégedetlenkedni tud, az tényleg jobb lenne, ha elmenne!

2019. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

"Én rosszabb esetben 2020 elején, szerencsésebb esetben idén tavasszal fogok végezni az egyetemen, de szeretnék minél előbb külföldre menekülni, mert egy időzített bomba ez az ország? Csak sajnos a nyelvtudásom nem valami erős (az angol sem). "

Tudom, hogy nem szerencsés a helyesírást számon kérni, mert azonnal én leszek aki súlyos hibát vét, de ezt már nagyon unom.

Ha KÉRDŐJELET TESZEL a mondat végére, akkor kérdezel. Tényleg tőlünk akarod megtudni, hogy szeretnél-e külföldre menni?

Májusig már csak 4 hónap van. Lesz egy EU parlamenti választás és az sok mindent el fog dönteni a jövőre nézve. Az egyik az lesz, hogy lesz-e esély arra, hogy az EU újra rendesen működhessen vagy megy tovább a lejtőn lefelé. Mert most arra megy, akkor is ha kint zöldebb a fű, gazdagabbak az emberek és szebb bérlakásokat lehet megfizetni a fizetésekből.

Minden fiatalnak ki kellene mennie rövidebb hosszabb időre külföldre. Tapasztalatot, ismeretségeket szerezni ÉS pénzt is ha lehet. Te is menj ki, tapasztald meg a világot, élvezd az utazást, a másféle környezetet, közösségeket. Majd döntsd el, hogy ott akarsz-e maradni vagy hazajössz.

De ne akard megszabni azoknak, akik nem akarnak máshol élni, hogy milyen legyen ez az ország, amit láthatólag nem ismersz, nem értesz és a világot sem érted még igazán. Mert aki nem akar máshol élni az tudja hogy milyenek akarja ezt az országot. Lehet hogy nekem sem tetszik amilyenek akarja, de ha te nem is akarsz itt maradni akkor miért gond hogy itt mi történik?

Ha tényleg egyetemista vagy, akkor ajánlom tanulj végre egy kis történelmet. Mert annak célja pontosan az, hogy ne kövessük el ugyanazokat a végzetes hibákat újra és újra. Az egyik ilyen, hogy ez az ország már többször volt kiszolgáltatva nagy birodalomnak, ami az itt élőknek sok rosszat okozott. A másik meg az, hogy amilyenné az EU mostanában kezd válni, az pontosan olyan, mint azok a nagy birodalmak voltak akkoriban - és mi már értjük, tudjuk, hogy az nekünk megint rossz lenne, hát nem kérünk belőle.

De nem, nem akar a fidesz sem és Magyarország többsége sem kilépni az EU-ból. Csak azt akarjuk, hogy az EU legyen olyan szövetség ismét, aminek pár éve a tagjai lettünk. Ha most májusban látszanak a jelei annak, hogy erre van esély, akkor nem lesz itt semmiféle kilépés. Ha ne - akkor meg minek maradnánk ott, ahol már előre tudjuk, hogy csak ártani fognak nekünk?

2019. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Én ezt a kérdést úgy módosítanám hogy mikor vágnak ki bennünket az EU-ból orbán hülyeségei miatt?
2019. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%

A másik dolog! ittvan a kérdező, ő is menekül innen, ha itt olyan flottul mennek a dolgok mint ahogy azt az orbán propaganda harsogja akkor miért mennek el tömegesen az emberek nyugateurópába Magyarországról?

Erre az a válasz hogy szét kell nézni a környező országokban szinte mindegyikben jobban élnek már az emberek mint Magyarországon és ráadásul el kell viselniük ezt az úrhatnám stílust is amit Bayer meg a többi fideszes előad itt naponta, a lopást, a munkások kizsigerelését, stb-stb.

2019. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#6: Én is összefoglalnám te sz&#$v**... (csak hogy ne bannoljanak)

Szóval...

* Középfokú nyelvvizsgám van, de natív angollal bárkinek problémája lenne, aki még soha az életben nem ÉLT kint. Szóval a "Where is the shop?" szinten kívül azért túlmutat a nyelvtudásom, de rohadt nehéz lenne magam elrendezni a papírokat/számlát/biztosítást/szállást/állásinterjút. Ezért nem bánnám, ha lenne egy magyar közösség, aki segíthetne majd.

* Már van egy hálózattelepítő és üzemeltető OKJ-m és ha szerencsém lesz idén diplomám is. Szóval valamihez ku***ra érthetek valamilyen szinten.


#7: Nézd el nekem, ez olyan kivételes eset amikor tényleg totál véletlen írtam rosszul. Nem kérdőmondat ez bárkinek nyilvánvaló első blikkre is.

2019. febr. 5. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!