Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van felfüggesztve a...

Miért van felfüggesztve a sorkatonai szolgálat?

Figyelt kérdés
Majd ha jön egy háború, csak pislog mindenki mert nem fogják tudni használni a puskát

2019. febr. 5. 05:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Voltam katona, kb. egy nap alatt tanultam meg amit kellett, a többi lébecolás volt.
2019. febr. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Miből akarod kifizetni okostojás? Legyen még két évvel kitolva a nyugdíjkorhatár hogy lehessen egy kicsit szivatni a fiatalokat?
2019. febr. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Sose volt népszerű intézmény, nem túl hatékony és az SZDSZ harcolta ki, akiknek nem illett a profiljába, de valószínűleg egyszerűen csak takarékosságból.


Ami a kérdés második felét illeti, azoknak sincs elég gyakorlatuk, akik voltak sorkatonák, és fegyver se lenne elég.

2019. febr. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerinted "puskákkal" fogják vívni a háborút?

2019 van, nem 1943.

Esetleg buzogányt te tartson mindenki otthon?


És ha esetleg megtanulnál lőni akkor mi van? Még ugyanúgy fegyvertelen leszel. Vagy majd az állam ad mindenkinek egy mai, korszerű távcsöves géppisztolyt?


Egyébként azért lett, mert a lényegi tudást 2-3 nap alatt meg lehetett szerezni. A maradék időben meg taknyosra szopatták az embert. Ez volt a legfőbb baj vele.

Az ott töltött idő 99,8%-a semmire nem volt jó.

2019. febr. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így átgondolt! A sorkatonaság egy szélsőséges gondolkodás volt, majd ami annak eltörlése után következett az pedig a ló túlsó oldala volt. A honvédelmi miniszterrel készült egy hosszabb riport, azt hiszem az m1-en, ott többek között erre is választ ad.

Zsoldosok profi katonák, emellett vannak az önkéntesek, akik a többiek által is említett pár nap alatt elsajátítható tudás birtokában vannak. És vannak a hadkötelezettek, akiket háború esetén pár nap alatt kiképeznek. Szóval hülyeség lenne, és felesleges pénzkidobás lenne. Az viszont én úgy gondolom nem volna hülyeség, ahogy régen, hogy gimnazista éveiben a diákot megtanítják célozni, lőni, s úgy egyáltalán fegyvert fogni, mert valaki frászt kap már a látványától is. Szerintem diáknak ez egy jó program, jól is fogadnák. Szóval ehhez nem kell sorkatonaság!

2019. febr. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az egész sorkatonásdi csak az értelmetlen hatalmi drámákról és szükségtelen megfélemlítésről szólt. Én se vonultam be, pedig az a korosztály vagyok. Elintéztem magamnak, hogy mentsenek fel. És pont hogy nem a haditechnikától irtóztam, hanem a hülyeségtől.
2019. febr. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#1

Ennyi. Erről van szó.

2019. febr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Most komolyan? Puska? Hol élsz te ember?


Tudod milyen lesz a jövő háborúja?


Több száz, több ezer, hekker fog ülni 5 km magasságban egy csapatszállító repülőgépen, vadászgép kísérettel, és az ellenséges ország számítógépes rendszerét teszik tönkre távolról. Megbénul az ellenséges ország internet ellátása, bejutnak a banki hálózatokba, a nyilvántartásokba, lekapcsolják az áramot, tönkreteszik a gyártósori gépek szoftverét stb. Tudod mit eredményez ez? Sokkal nagyobb pusztítást mint te a puskáddal elérnél.


Ott vagy a haverjaiddal a puskáitokkal nagy szerelemben, a saját kezetekkel, véres verejtékkel ásott lövészárkotokban, majd egy robotrepülő 2km magasságból rátok dob egy "okosbombát" ami 20m mélységig az utolsó baktériumot is miszlikbe szakítja. Neked és a puskás századodnak a másodperc tört része alatt vége lesz.


És szerinted még a sorkatonaság eltörlése a legnagyobb gond... álomvilágban élsz :)

2019. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

#8

Ilyen az, amikor egy egész társadalom le van maradva valahol 100 évvel ezelőtt és az istennek se akarnak tudomást venni a körülöttük lévő világról.

2019. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

9-es így van. Még mindig azt hiszik, hogy II. vh szerű lesz a következő háború, ahol majd vonulnak be több ezren, kapják a kalasnyikovot és lehet darálni az ellenséget :)


Igen ám, csak amikor nem látják majd az ellenséget, csak egy nagy villanást, és 200 ember mínusz egytized másodperc alatt, akkor tele lesz a pelus :D

2019. febr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!