Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország rosszabbul...

Magyarország rosszabbul teljesít mint valaha vagy jobban?

Figyelt kérdés
Miért nem keresünk annyit mint nyugaton? Az állam vagy a multik kapzsik? A válasz erre a kérdésre nagyon egyszerű viszont sokaknak nem lesz a kedvéretevő! Hiába ígérik bizonyos pártok vagy ígérnék azt, hogy ha ők lesznek majd nyugati bérek lesznek ugyanis ez nem kivitelezhető. Magyarországon főként a nyugati gyárak profitja értelemszerűen nyugatra csordogál többek között ezért sem lehetünk nyugati színvonalon... Ha egy ország erős, magas hozzáadott-értékű exportszektorral bír akkor több pénz fog befolyni hozzá több pénzből pedig többet lehet költeni. Ahol viszont többet költenek ott az árak és a bérek is emelkedni fognak.  Magyarországon viszont relatíve kevés a nemzetközileg versenyképes cég és a magasan képzett munkavállaló. Az sem segít, hogy vannak Magyarországon versenyképes multik. A külföldre termelő gyárak, a multis beszállítói hálózatok, illetve az itteni kisebb innovációs és mérnöki szekciók vagy nemzetközi szolgáltatóközpontok sem dobnak olyan sokat a gazdaság egészének teljesítményén. De mindezektől független a Magyarországi gazdaság fejlődik de persze nem olyam szinten mint a nyugat. "A magyar gazdaság erős fellendülés középpontjában áll, ami a magas foglalkoztatási szintnek köszönhető, ami a béreket, a fogyasztói bizalmat és a belföldi keresletet növeli. A politika célja az, hogy meghosszabbítsa a gazdasági növekedést, biztosítsa, hogy a növekedés zöldebb legyen, és hogy az előnyök az összes magyar számára " Írja az Európai Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet. Természetesen ezek mellet a "fejlődések" mellet nyugaton még mindig jobb az életszínvonal a már említett dolgok miatt! Ebből kifolyólag rengetegen használják itt Magyarországot ezzel munkaerőhiányt gerjesztve.

2019. febr. 8. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt 30 évben az államadósság többszöröse került kézen közön offshore számlákra a költségvetésből. Ezért az eredényért az összes párt keményen megdolgozott. Magyaroszág igen jól teljesit ha volt mit elcsenni. Nincsből nem lehetett volna lopni.
2019. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1/1 Ahogyan a minimálbér illetve a bérek is nőttek 2010-től úgy Orbán haveri körének pénztárcái is. Ezért nem tudok rá haragudni viszont ha azt a pénzt is befektette volna lehet jobban élnénk!
2019. febr. 8. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamihez képest biztos jobban teljesít. Relatív.
2019. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Rosszabbul. De egy mindent ellopó kormány mellett ez nehezen is lehetne másként.
2019. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Hogy miként teljesít, magadnak kell megítélned. Mindenkinek más a szempontja. Hidd el, Mészáros szempontjából soha ilyen jól nem teljesített. És vedd biztosra: a saját szempontjából igaza van. A te szempontod meg nem számít neki. Nem is érdekli.


Azért nem keresünk annyit, mint nyugaton, mert sokkal kevesebb értéket állítunk elő, mint ők. Mindenki abból él, amit termel. Azonban ez bonyolult dolog.

A termelési lehetőség nagyon sok mindentől függ, de ezek között legfontosabb az intézményrendszer. Ha az rossz, akkor az egyes ember megfeszülhet, semmit se tehet. Még ha nagyon okos, se. Akkor legfeljebb teremt magának (többedmagával) egy nem ettől függő saját rendszert (nem politikait). Ott van a Graphisoft, igen jól megy nekik. De csak azért, mert létrehoztak egy zárt rendszert, amelyben a termelést ők határozzák meg, a megtermelt árut külföldön értékesítik (mert olyant tesznek, amit megvesznek). Saját belső szabályaik vannak, csak annyiban kötődnek ehhez az országhoz, amennyire muszáj. Van még egy kettő, de sokan ezt meg se tudják tenni.

Ez az intézményrendszer nem teszi lehetővé a tanulást (rosszat és rosszul tanít, ezt kényszerítik ki), nem gyógyít (nincs miből, lassan nincs ki), nem szolgáltat jól, ügyeid intézéséhez sokkal több idő kell, mint nyugaton. Amivel te többet fordítasz erre, azt ott munkával, pihenéssel, kikacsolódással töltik. Ezért lassabban is öregszenek, fáradnak. Kisebb a stressz. A hatóság segítőkész és felkészült, van hozzá eszköztára. Itt utál, nem felkészült és nincs eszköztára. Sokkal több idő alatt intézi el ugyanazt. Te meg végigvárod. És ez csak egy a sok közül. Úgy szúrnak ki veled, hogy észre se veszed. Már nem, mert fáradt vagy, közömbös lettél, különben is hagyjanak békén, és csak hiszed, hogy tudsz még jól dolgozni, mert muszáj ámítani magunkat, különben megbolondulunk.

A csoda az, hogy még mindig megy a szekér valamennyire. De kiábrándítalak, nem te húzod. Még viszi a lendület. Nem sokáig, ha így maradsz és nem lépsz. Ha nem tudod merre és hogyan, kérdezd azoktól, akik tudják. Kényszerítsd magadra, hogy bízz, mert ezt vették el először tőled. Már nem is emlékszel rá, milyen volt.

2019. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5/6 Szerintem ez egy nagyon érzékeny dolog viszont én adok mindkét oldal véleményére is leírtam a sajátom. Abból kifolyólag érzékeny ugye hogy a válság óta jó ütemben (relatív de jó ütemben) fejlődünk. Mint ahogyan azt említettem a bérek is azért nőttek és nőni is fognak. Abba viszont egyetértek hogy mióta a válság elmúlt Orbán baráti köre is gazdagszik. Szerintem nem egy rossz politikai helyzet viszont nem is egy jó politikai helyzetben vagyunk. Persze tudom hogy annak mindem rossz aki ugye rosszabb életviszonyok között él de nem ez a döntő többség. Jó tudom nagyon érzékeny témát feszegetek nem dicsérem ezzel a kormányt viszont nem is kritizálom agyon. Szerintem ez relatív mindenki döntse el.
2019. febr. 8. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azért nem keresünk annyit, mint nyugaton, mert sokkal kevesebb értéket állítunk elő, mint ők. Mindenki abból él, amit termel."


Ez is egyedileg ítélhető meg. Az egyénnek a szemszögéből.


Ugyanazt eladva én egy magyar cégtől kapok 500 ezret, külföldi cégtől kapok 2 milliót.


Most nézzünk egy átlag magyar kékgalléros melóst. Ugyanazért a melóért a magyar cégtől kap 150 ezret, aztán kimegy külföldre és ugyanazért a külföldi cégtől kap vagy 400 ezret. Ezért ugyanazt melózza ugyanannyi ideig ugyanolyan minőségben.


Összesen ja, kevesebb cuccost adunk el külföldnek. Amit eladunk abból jövő pénzt is lenyúljuk. Amit kapunk azt is lenyúljuk. A fizetésekre és eszközfejlesztére való pénzt is lenyúljuk mi magyarok. Sokáig műszerészkedtem, ne tudd meg hogy mennyit könyörögtem egy új pákáért vagy egy jó lámpáért vagy nagyítóért. Éveket. Egy olcsó mikroszkóp már hiú ábránd volt. Magamnak otthonra megvettem azt a pákát és mikroszkópot amit a munkahelynek kellett volna biztosítania. A munkahelyen továbbra is a szar eszközöket használtam mert olyan hülye nem vagyok, hogy még az én fizetésemből legyenek ott jó eszközök. Egyszer elkallódott az egyik műszerész csavarhúzó. Rajtam vasalták be. Megvettem egy egész készletet, hogy nesztek! Ilyen szarrágók más magyar cégek is, nyugtasd meg magad. Van ott pénz, abból virítanak új házat, autót, gyűlik a sajt bankszámlájukon.

Aztán az a kevés magyar cég amelyik nem szarrágó, az se tudja jól megfizetni az embereit, mert a másik magyar cégek szarrágók amiknek árul és alkudoznak az árakon, vagy átveszik az árut de nem fizetik ki. Ördögi kör. Ha normális akarsz lenni, akkor se tudsz az lenni.

2019. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szarabbul
2021. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!