Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy Budapest...

Mi az oka annak, hogy Budapesten egy tüntetésre nem bír összegyűlni legalább 40-50 ezer ember?

Figyelt kérdés

Már a lakosságszámból kiindulva lazán összetudna jönni ennyi ember szerintem, sőt, akár 200-300 ezer ember is, de valamiért mégse ez a jellemző. Ma estefele is jó ha kb ezren voltak csak, ami egy kicsit megdöbbentő. Félreértés ne essék, nem a kint lévő emberekkel van a baj, hanem azzal, hogy sokan ennyire inaktívak, vagy csak egyszerűen belefáradtak ebbe az egészbe?

Nyilván az is benne lehet a pakliban, hogy sokan nem látnak fantáziát a jelenlegi ellenzéki pártokban, és várnának valami olyan szerveződést, ami sok tízezer embernek vonzó lehetne.

Annak se látom sok értelmét, hogy a Facebook eseményen kb olyan 4 ezren azt jelölik meg, hogy érdeklődnek az esemény iránt, és persze a létszámból kifolyólag tényleg csak érdeklődtek. Nem értem, hogy miért kell egyáltalán ezt a lehetőséget választani egy embernek, ha tudja, hogy úgy se lesz ott a tüntetésen.



2019. febr. 10. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Elárulok egy titkot. Az emberek elsöprő többségének nem a nagypolitika körül forog az élete, és nem fognak Orbán Viktor beszéde alkalmából elindulni tüntetni egy szürke februári vasárnap, mert ezerszer jobb programok is vannak ilyenkor, például otthon lustálkodni és filmezni. És ezt nem szemrehányásként mondom, kb én is ezt csináltam. Vannak az aktivista típusok, akiknek a politika kvázi egy hobbi, ők kint is voltak. Nekik ez amolyan munkaköri kötelesség, de a többiek egy ilyen politikailag nem túl aktív időszakban tuti nem fognak tüntetgetni a semmiért. Amikor kijött a rabszolgatörvényes cucc, akkor azért elég sokan voltak kint, sőt nekem ismerősöm, akitől soha nem hallottam semmilyen politikai megnyilvánulást, rámírt egyik este, hogy megy tüntetni, nem akarok-e csatlakozni. De az lecsengett, most már egy olyan hívószóra, hogy "Orbán évet értékel, fuj" nem fognak tömegek megmozdulni. Vagy emlékezzünk a választás utáni tüntetésekre, akkor is elég sokan kimentek. De az meg egy olyan időszak volt, hogy mindenhonnan a politika szólt, sokan csalódottak voltak, érzelmileg felfokozott állapot volt, még jó idő is volt, persze, hogy több embert ki lehetett csábítani.


Említi a kérdező a facebookot. Elmondom, hogy megy ez. Az ember böngészi a facebookot és a hírfolyamon feljön a tüntetés eseménye. Káromkodik egyet, hogy Orbán 1 G, de utálom, és rányom, hogy érdekli az esemény. Ennyi, 3 perc múlva meg el is felejti, a dátumot legalábbis mindenképpen.

2019. febr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%

Minden hétre jut lassan egy, az ingyencirkuszt is megunják egyszer az emberek.

Meg amúgy is sokat, elérnek vele, max annyit, hogy akadályozzák kicsit a forgalmat, akiknek meg szólna max aznap nem mennek arra, nagy ügy.

2019. febr. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

Lehet, hogy éppen el vannak foglalva valami idegen nyelvnek a tanulásával, hogy a segítségével elhúzzanak innen. Én legalábbis igen. :D

Amúgy tényleg, számomra is megdöbbentő, hogy a 2 milliós Budapesten milyen kevés a tüntető. Én már tavaly is csak lestem, hogy pár ezer ember lézengett.

2019. febr. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#9

Nyilván, ha egy jelentéktelen dolog miatt lenne demonstráció, akkor persze, hogy nem mennék ki.

Amúgy a kérdésem alatt én is azt írtam, hogy lehet, hogy várnának az emberek egy olyan szerveződésre, ami mögé szívesen beállnának.

A másik meg az, hogy az is elképzelhető, hogy sokan már csak azért se mennek ki, mert részt vesznek ezeken az eseményeken az MSZP, meg a DK. Valamilyen szinten ez érthető, hogy sokakat elriaszthat ez a két párt.

2019. febr. 11. 12:51
 15/18 A kérdező kommentje:

#11

Az nyilván általános jelenség, hogy az emberek nagy részét hidegen hagyja a politika, ami valahol érthető is, mert minek idegesítse fel magát az ember feleslegesen, de azért szerintem az senkinek se ért meg, ha nagyjából képben van a dolgokkal.

December közepén még lehetett érezni egy kis erőt, elszántságot a tüntetéseken, de miután a politikusok lecsaptak a szervezői szerepre, azután kezdett megint a szokásos vonulgatunk egy kicsit, aztán mindenki menjen haza békésen stílust felvenni az egész.

2019. febr. 11. 12:57
 16/18 A kérdező kommentje:
*árt
2019. febr. 11. 13:00
 17/18 anonim ***** válasza:
43%
Minek tüntessen az ember amikor csak rosszabb lenne...
2019. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincs bajom a politikával akkor minek menjek? Nem dolgozom túlóras helyen, fiatalok vagyunk, most vannak pici gyerekeink (még talán több is lesz), a kormány valamennyire minket céloz a támogatásokkal.

Minek tüntessek? Ennél csak rosszabb lenne bármi más politikai erő!

2019. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!