Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen "kapitalista" filmeket...

Milyen "kapitalista" filmeket vetített a tv/mozi a szocializmusban?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Bud Spencer-Terence Hill filmek népszerűek voltak.
2019. febr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

A legtöbb sikerfilm lement, csak pár év késéssel, de az inkább még a technológia színvonalának volt köszönhető.


Tessék, itt a Filmvilág archívuma. 1979 szeptemberében pl. ezekről írtak:


- Csillagok háborúja

- Buffalo Bill

- Luis Bunuel


[link]

2019. febr. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, a szocializmusban nem voltak nyugati termékek, igazad van. A cocom listán lévőket nehéz volt megszerezni. A többi nagyjából megvolt. Kevesebb és néha silányabb talán, de azt adták, azt bírtuk megfizetni.

Azért a filmtermés sokkal jobb minőségű volt, mint ma. Az ok az, hogy akkor még a silány hollywoodi tömegtermelés nem volt ennyire fejlett. Akkoriban az olasz és francia filmgyártás java látható volt. És néha (bizonyára figyelmetlenségből) egészen jó szovjet filmek is voltak. Az akkori ottani tömegtermelés mellett.

2019. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy "kulcsos" gyerek voltam, és rendszeresen moziba jártam. Rengeteg "nyugati" filmet adtak!

Amiknek a címére még emlékszem:

Végtelen történet, Támadás a Krull bolygó ellen, Gyilkos robotok, Star Wars, Terminator, Predator, Alien, Város hercege I-II, Mona Lisa testőre, Sólyomlady, Cápa I,II,III, ..., Rémálom az Elm utcában, satöbbi.

Nem is gondoltam, hogy kapásból ennyi eszembe jut! :)

2019. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:

Utolsó csillagharcos, A szél harcosai, Az idő urai, A tuareg bosszúja, A legyőzhetetlen Wu-Tang, Hóbortos népség, Az istenek a fejükre estek, Sivatagi show.


Kérsz még?

2019. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tévében meg szombat késő este adták a nyugati filmeket.
2019. febr. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit meg tudtak fizetni és nem voltak a COCOM listán.

AMikor kint dolgoztam a SzU-ban sok jó Szovjet filmet láttam, ide abból is a kevésbé jók jöttek.Volt egy színésznőjük (Irina Drahonyina), a játékstílusa olyan volt mint James Deané, és ugyanolyan jó színásznő volt mint ős színész. Itthon 1 filmjét adták!

Lehet, hogy nem volt a legújabb "kapitalista" filmkínálat, de amit most művelnek a TV-ben (megvettek 4-5 filmet és az ismételgetik évek óta).

2019. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!