Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért hiszik azt,...

A magyarok miért hiszik azt, hogy az állam ingyen pénzt osztogat?

Figyelt kérdés
Az államnak nincs saját pénze, csak abból tud gazdálkodni, amit előtte benyúl a lakosságtól. Miért kellene nekem azért hálásnak lennem, hogy lehúznak 100 ezer forinttal, aztán visszaadnak belőle 60 ezret?

2019. febr. 11. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mire gondolsz konkrétan? Nekem egy forintot nem ad vissza!
2019. febr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Akkor itt az ideje raklapszám gyártani a kölyköket. :D

2019. febr. 11. 02:04
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Semmit nem ad a családoknak sem. Azt a támogatást valójában nem a családok kapják, hanem a gazdagok, akik közül a legtöbben hűbéresek.
2019. febr. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
3-as vicces vagy. Akkor ezek szerint nálunk az a gazdag akinek gyereke van és minél több gyereke lesz annál gazdagabbá válik? Valahogy én 3 gyerekkel nem így érzem.
2019. febr. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

#4 Nem érted. Adott jóskapista és gizike akiknek nincs ingatlanjuk, de akarnak családot. Van egy gazdag koma, akinek több ingatlanja is van. Orbán adja a CSOK-ot meg a támogatást. A pár megörül a CSOK-nak, azt hiszik őket támogatta az állam, mert gyerekeket akarnak, erre meg a gazdag koma azt mondja, oké itt a lakás X millió + CSOK összese a vételi ár.

Ki kapta meg cégül a CSOK-ot? Így van, a gazdag koma. A párnak, jóskapistának és gizikének semmi nem jutott, csak mégtöbb hitel, tehát még rosszul is jártak, nem is kicsit.

2019. febr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Ki kapta meg végül* a CSOK-t?


Bocs, még reggel van, nem tudok írni.

2019. febr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

60 ezret?

Ez úgy működik,hogy valakitől beszednek 100 ezret és nem kap vissza semmit.


Mástól beszednek 20 ezret és 100 ezret kap vissza:)

2019. febr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez elmondható oktatásra, egészségügyre, családtámogatásokra, segélyezésekre, mindenre. Ha ebből indulunk ki, semmi nem fair, ahogy egyik országban sem.

Én fizetem a tb-t, de ha nem akarom bedobni a törcsit, akkor elmegyek magánellátásba, tehát fizetek megint. Ki járt jól? Nem én. Illetve én csak azért, mert nem haltam meg ideje korán... de ezért legalább duplán fizettem.

Ha munkanélküli az ember, akkor kap segélyt. Miért? Mert az én adófillérjeimből futja arra, hogy átmenetileg kisegítsünk valakit. Oké. Talán ha egyszer én is olyan helyzetbe kerülök, akkor élvezhetem a filléreket.

Ingyenes a magyar oktatás? Na persze.

Adnak CSOK-ot gyerekek után? Ja... aminek a többszörösét kifizettem már adóként, szóval köszi, hogy egy kicsit forgattok vissza ránk is! Megjegyzem olyan feltételekkel, hogy már nem is biztos, hogy szimpi.

Nyugdíj rendszer? A nagymamámnak felkopik az álla, cserébe én egyedül fizetek annyi nyugdíjjárulékot majdnem, mint az ő nyugdíja. Az hogy nekem valaha is lesz még nyugdíjam, azért cserébe, hogy most ezért is busásan fizetek? Ne röhögtess...


Minden állam az adófizető polgáraiból él, nincsen ezzel baj. Az aránytalanság is természetes valahol, azt mondom. Jobb nem taglalni kinek az adója mire megy. A legnagyobb baj, hogy komoly lépéseket lehetne itt hozni pl. egésszégügy téren, hogy fairplay legyen ez mindenkivel szemben. Viszont ha a jobb béresek nem fizetik be a tb-t (amit ugye nem igazán használnak ki), inkább valamilyen magán rendszert választanak, akkor Mari néninek miből csinálják meg a harmadik hályog műtétjét is?

2019. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyfelől nem osztogat. Az egy másféle módszer. Másfelől ez erősen szelektív. Ha te úgy érzed, százat elvettek, hatvanat visszaadtak, akkor tudnod kell, a pénz sem vész el, csak átalakul. A különbség másnál van, nem nálad.

De a lényeg mégis az, jogos-e, hogy nálad csökkent, jogos-e, hogy másnál nőtt. A probléma ebben van. Ha te ugyanannyit munkálkodtál, ugyanannyi járna. Ha a másik is, neki is.

Ezen túl, amit osztogatásnak érzékelsz, az valójában egy cél elérése. Olyan célé, amit az állam fontosnak tart, mert ettől lesz stabilitás. Na most, ha a célt magadénak éreznéd, nem tűnne osztogatásnak akkor se, ha nem te kapod. Ha a cél hamis, és te korrekt vagy, akkor is osztogatásnak véled, ha te kapod. Mert tudod, hogy ez valahol sokkal jobban visszaüt rád. Tudod?

2019. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!