Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért részesülnek a nők...

Miért részesülnek a nők mindenben pozitív diszkriminációban?

Figyelt kérdés

Korábban mehetnek nyugdíjba,holott nem ők végzik a nehéz fizikai munkákat.

Sokan a gyerekkel otthon vannak,és azt is beszámítják,holott az nem munkaviszony.


És most már ott tartunk,hogy csak szimplán házasságért is pozitív diszkriminációban akarják részesíteni a 40 alatti nőket.


A férfiak mit kapnak ettől az országtól?Csak arra születtek,hogy igáslovak legyenek egész életükben?


2019. febr. 11. 07:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Tehát azt mondod, hogy a gyermekvállalás a nő döntése és így egyedül ő a felelős érte. Nem fair, hogy munkaviszonynak számít a gyermekkel otthon töltött idő, nyugodtan dolgozhatna egy nő 3-6-9 évvel tovább annak függvényében hány gyermeket szült és velük hány évig volt otthon. A NŐ kap, a NŐNEK jár, a NŐ, a NŐ, a NŐ.

Akkor én most megvilágítanám ezt egy kicsit másik oldalról.


A gyermekvállalás egy párkapcsolatban/házasságban KÖZÖS döntés. Ennek okán a gyermekkel járó pozitív és negatív terheket a házastársak KÖZÖSEN viselik. A kedvezményes hitelt nem én kapom, hanem MI kapjuk. A gyermekek után járó támogatást nem én kapom, hanem MI kapjuk azért, mert KÖZÖSEN meghoztuk azt a döntést, hogy gyermeket szeretnénk. Az, hogy két évig otthon vagyok a KÖZÖS gyerekünkkel, nem azért van, mert nem lenne jobb dolgom, vagy mert nem esne jól "segély" helyett a dupla akkora mértékű fizetésemet felvenni, hanem azért, mert a KÖZÖS döntésünk eredményét gondozom otthon és nem szeretném, ha egy idegen nevelné 7-17 óráig (ő hallaná az első szavait, ő látná először járni, benne látná a mentsvárat minden bajra az én gyerekem).

Furcsa fintora a sorsnak, hogy csak nő tud szülni a mai világban. Nyilván őket célozzák a családalapítás elősegítésének maszlagával, de megjegyzem... ez férfiak nélkül még mindig nem megy. Tehát enyhe bullshit, hogy a férfiak itt nem kapnak semmit.

2019. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"Próbáld ki, hogy otthon vagy két-három gyerekkel és "nem csinálsz semmit!"


Az otthonod nyugalmában,tedd hozzá.Nem vagy kitéve a munkahelyi stressznek és nem osztja be senki az idődet,a gyereknevelés otthon nem munkahely.

2019. febr. 11. 09:25
 13/23 A kérdező kommentje:

"Ők szülik a gyereket, aki neked a nyugdíjadat fizeti. Te tudsz gyereket szűlni?"


Akkor inkább legyen magánnyugdíj,és nem vonjanak a fizetésből nyugdíjjárulékot,ez lenne a legkorrektebb,úgy is ez a jövő.

Férfiaknak amúgy is ráfizetés,mert meg sem élik.

2019. febr. 11. 09:27
 14/23 A kérdező kommentje:

Mi az,hogy a nők tudnak szülni?

Tudtommal 2 ivarsejt kell hozzá.

2019. febr. 11. 09:31
 15/23 peca1000 ***** válasza:
66%

Igazad van kérdező!


És az is milyen diszkrimináció, hogy míg egy terhes nő hasát simogatják, hogy szép munka, ugyanezt a mi farunkkal nem teszik! :D

2019. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 peca1000 ***** válasza:
50%
farunkkal=farkunkkal :D
2019. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

"A gyermekvállalás egy párkapcsolatban/házasságban KÖZÖS döntés. Ennek okán a gyermekkel járó pozitív és negatív terheket a házastársak KÖZÖSEN viselik"


A szülést? Pelcsizést? kihordást?


"Mi az,hogy a nők tudnak szülni?

Tudtommal 2 ivarsejt kell hozzá."


Az ivarsejt még édeskevés a szüléshez. Könnyen lehet találni ivarsejtet, de anyát nem. Kihordani, vállalni az ezzel járó bajokat, szülést, pelenkázást, gyermeknevlést mind a nők viselik !

2019. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%

Tipikusan férficentrikus országban tipikusan ez a képzet alakul ki. Mert mindenki azt látja jónak, ami az érdeke.

Szóval ez olyan, ha valahol vannak tízen, ebből öt hangos, öt pedig nem, akkor úgy tűnik, hogy mindig mindenben ennek az öt hangosnak van igaza. És ez nekik szent meggyőződésük, hiába látszik kívülről olyannak, hogy kizárólagos az érdekeik megvalósítása.

Ez az ellentmondás teszi lehetővé az erről való vitát.

2019. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Én feminista férfi vagyok,nem soviniszta.

Ezért az egyenlőségben hiszek,nem pedig abban,hogy egyik vagy másik nemet pozitív diszkriminációban kell részesíteni.


Annak a ténye,hogy a nő képes szülni,egyértelmű.

Miután megszülte a gyereket az apuka is otthon lehet röviddel utána a gyerekkel.


Viszont itt nem látok arra utalást,ha apuka volt háztartásbeli a gyerekekkel ő mit kap!?

2019. febr. 11. 10:57
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
Csak az EU-felé való képmutatás, valójában tojik a kormány a nőkre.
2019. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!