Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagycsaládos autósegélyt...

A nagycsaládos autósegélyt hány nagy család tudja kihasználni, vagy ez csak a módosabbaknak szól?

Figyelt kérdés
Egy 7 személyes új autó mennyibe kerül? A közösen befizetett adót erre kell elcseszni? Miért nem mondták inkább, hogy amelyik gyerek megbetegszik, ingyen kapja a gyógyszert 18 éves koráig, az lenne a nagy segítség egy nagy családnak.

2019. febr. 11. 13:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

Hát, utánanéztem.


"Az autóvásárlási programot azért vezeti be a kormány, mert azt látják, vannak, akik azért nem vállalnak negyedik gyermeket, mert egyszerűen nem férnének be a négy gyerekkel az autóba."


Innentől kezdve sajnos nem tudom komolyan venni, sajnálom. :DDDDDD Orbán bedobta a csontot, ennyi történt.

2019. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%

Akár 4 millió alatt lehet hétszemélyes autót kapni (Dacia Lodgy), tehát a támogatást igénybe véve bő 1 millió forintért új, hétszemélyes autót vásárolhat a család, ami nagyszerű lehetőség. Mondjuk én korlátoztam volna a vételárat, mert aki például 15 milliós autót vesz, az ne kapjon már támogatást. Meg aztán azt sem értem, miért csak a nők kapnak élethosszig tartó adómentességet. Az apa nem szülő?

Amúgy te mire csesznéd a befizetett adót? Ha azt akarjuk, hogy fennmaradjon a magyarság, gyerekeknek kell születniük.

2019. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

"Meg aztán azt sem értem, miért csak a nők kapnak élethosszig tartó adómentességet. Az apa nem szülő?"


Gondolom mert egy apának lehet 10 kölke is ha más nőtől van

2019. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Gyerekek gyakran betegednek meg, mindjuk arra. Lehet autóra is, felső korláttal és akár olcsó használt autóra is arányaira vetítve az árnak. Kell az autó egy nagycsaládnak, de nem mindenki veheti meg még a 4 millióst sem.
2019. febr. 11. 13:51
 5/30 anonim ***** válasza:
45%

Akkor tisztázzuk itt is: Tény. Gyerekeknek kell születniük, sürgősen. DE vegyük már észre, hogy a gyermekvállalás egy igen hosszútávú történet, sokan még egy gyereket is félnek bevállalni- nem véletlenül.

Amíg például ennyire nevetséges fizetések vannak, addig az emberek biztonságérzete marad nulla közelében, megélhetés szempontjából tervezhető jövője a legtöbb embernek nincs, ezek azt hiszem alapvető körülményei még egy gyerek vállalásának is.


Nem látom, hogy (bizonyos csoportokon kívül) miért nőne ettől a semmitől hirtelen bárkinek a gyerekvállalási kedve, persze annak, aki tisztában van a hosszútávú vonzatával is.

2019. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%

" nagycsaládos autósegélyt hány nagy család tudja kihasználni, vagy ez csak a módosabbaknak szól?"


Hát, azért kell némi pénz egy 7 személyes autóra még így is. Jelenleg a minimum az 1,3MFt, és az egy Dacia...


[link]


Szerintem max 50 család fog így autót venni évente.

2019. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%
#13.50 Amelyik férfi vállalja, hogy 10 "kölök" után fizet gyerektartást, az megérdemli az adómentességet, nem?
2019. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
83%
2-es válaszoló rosszul tudja. A 2,5 milliós támogatás MAXIMUM az új autó vételárának 50%-a lehet. Tehát minimum 5 milliós autóval és 2,5 milla önerővel lehet igényelni. Amúgy a 7személyesek 7-8 millától kezdődnek, aki szerint ez megéri,annak hajrá :)
2019. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%
#13.58 A hétszemélyes Dacia Lodgy legolcsóbb kivitelében 3 529 000 forint. Ez listaár, esetleges kedvezményekkel nem számoltam. Az 50 százalékos korlátról nem olvastam a hírekben. Ha mégis úgy van, akkor is kevesebb, mint 2 millióért lehet venni egy új hétszemélyes autót. Ha nincs 50 százalékos korlát, akkor 1 millióba fog kerülni.
2019. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
27%

# 5 Az alacsony születési ráta nem csak magyar probléma hanem az egész nyugati kultúrában jelen van, még japánban is. Szóval nem egészen az anyagi helyzettel van összeköttetésben hanem az emberek mentalitásán. Egyre nárcisztikusabb a társadalom hogy ez miért van arra nincs válasz sajnos, ha lenne akkor lehetne kezelni is a problémát.


Kétlem hogy ez a támogatás megnövelné a születési számokat de egy próbát megér, még mindíg jobb mint a semmi. Az már másik kérdés hogy a pénzért vállalt gyereket hogyan neveli fel a szülő mert a szülői ösztön sem alakul ki mindenkinél

2019. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!