Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok akik hangoztatják...

A fiatalok akik hangoztatják hogy kimennek külföldre, tényleg kimennek vagy csak a szájuk nagy?

Figyelt kérdés
2019. febr. 11. 18:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A többiek nevében nem beszélhetek, én halálosan komolyan gondolom hogy elhúzok innen ahogy lehetőségem nyílik rá.

Meg az ismeretségi körömben a korombeliek kb.80%a is szintén el tervez költözni ebből az országból amint tud. Kb.15%a már kijutott, a maradék kb 5% maradna vagy még nincs terve a jövőre nézve.

(És nem, olyat hogy "haza" tervezne jönni még kb. Senkitől nem hallottam aki kimenne vagy kinnt van, én sem tervezek).

(fast survey for ya'all)

Amennyire én rálátok, kb. Ez a szitu.

2019. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem az a tapasztalatom hogy az aki ezt hangoztatja állandóan az azt sem tudja mit akar csak nyomorog magának.


Aki valóban kimegy az nem szokta ezt hangoztatni hanem kap az első lehetőségen és kimegy csak annyit mond a barátainak stb hogy jövő hónaptól ausztriában stb fog dolgozni ennyi.

2019. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

#9

Értem. Szóval mert rájöttél igazam van, érved ellene meg semmi, jön a propagandázós szöveg. Ettől még nem tévedsz kevésbé csak jobban látszik!

2019. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ha annyian kimentek volna azok közül akik korábban dolgoztak"


Szerinted kik mentek ki? Akiknek se nyelvtudása se szakképzettsége nem volt? Elment 600 ezer nyolc osztályos vagy azt se végzett? Ezt akarod mondani?

2019. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az összes fiatalt, de a volt osztályon fele kinn él, esze ágában sincs hazajönni. A barátnőm és az én legjobb barátaim is elköltöztek már a párjukkal együtt. Szintén eszük ágában sincs hazajönni.

Mi azért maradtunk, mert úgy döntöttünk, hogy még tanulunk egy újabb szakmát, szeretnénk több lábon állva kimenni.

Vannak ismerőseim már Európa minden nyugati országában. Mind magyarok, mindegyikkel egy iskolába jártam.

S nem elit gimnáziumban tanultam... 26/f

2019. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

#15

Értem. Szóval kaptál ettől az országtól, amelyik szerinted olyan sz*r hogy itt nem érdemes élni egy szakmát, megfelelő nyelvtudást és még szerezhetsz egy szakmát is lazán mellé, majd ezzel kimész.

Jól megköszönöd az országnak amit kaptál tőle, ugye?

Nem jut eszedbe, hoyg pontosan azért tanulhattál ennyit hogy ITT és EZT az országot építsd utána és tedd jobbá ezzel a tudásoddal? Hogy ha te nem teszed akkor mégis mitől lenne jobb? Hogy ahová mész ott pontosan azért tudnak neked jobb pénzt fizetni mert nekik nem kellett a te tanulásodat fizetniük előtte?

2019. febr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
77%

"Jól megköszönöd az országnak amit kaptál tőle, ugye?"


Definiáld már az ORSZÁG jelentését. Tudod, hogy mi az ország? XY gazdagok fennhatósága alá tartozó embertömeg, ami fizikailag tart egy pontig. Ennyi az egész, semmi több.


Kösz, a másik XY gazdagok által uralt területen úgy érzem, hogy jobban megbecsülnek, ezért odamegyek.


Egyébként meg nem kaptam az országtól szakmát, hanem rohadtul fizetek érte. Ha ugyanezt egy másik országban csinálom, akkor ott is megkaptam volna pont ugyanennyit. Még többet is.


S hogy miért nem maradok és építem én az országot?

Azért, mert kegyetlen primitív embertömegek élnek itt, akik másra sem képesek csak utálni, gyűlölni, irigykedni és összekacsintani, hogy jól megmutatták annak, aki nem olyan...mint ők. Mondjuk szebb. vagy fiatalabb. vagy okosabb. Vagy gazdagabb. Vagy simán szemüveges. Vagy nem szemüveges. Vagy nem cigizik. Vagy cigizik. Mindegy, a lényeg, hogy nem olyan, mint mi, akkor már semmibe KELL venni. Ahelyett, hogy elfogadnánk. Nem olyan, mint én? És akkor mi van? Elfér.


Olvasgass amerikai vagy nyugati életstílus oldalakat, ahol a mindennapokról írnak. Online fórumokat, mint a gyakori, csak angolul... Ég és föld a két világ.


Az, hogy a villamoson a bunkó mellett nem férsz el leszállni, mert "ő aztán nem fog félreállni egy kis diáknak 40 évesen 120 kilósan...az megalázkodás lenne"...ez 100x gyakoribb Budapesten, mint máshol. Hogy egyetlen, teljesen hétköznapi példát hozzak fel.


Nos, köszönöm, ezt a társadalmat én nem fogom építeni, mert nem épül sehová, pusztán lefele.


Bedobsz egy kis migránsozást azoknak, akik még soha nem éltek külföldön és nyaralni sem voltak sehol...meg hozzácsapsz egy 10 ezres bözsit és egy kis nyugdíjemelést, akkor kánaán van.


Hogyan építhetnék én egy jobb országot ilyen mélyről, ahol állambácsi a félisten és embereknek eszébe sem jut, hogy "hagyd nálam az adókat, majd én szebb világot építek magamnak"?

2019. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Nem jut eszedbe, hoyg pontosan azért tanulhattál ennyit hogy ITT és EZT az országot építsd utána és tedd jobbá ezzel a tudásoddal?"


Erről meg annyit, hogy a tudásommal Amerikában konkrétan egy barátom...kapaszkodj...jövőkutató lett a technológia szektorban. Jövőkutató egy cégnél.


Itt, nálunk erre nincs lehetőség. De igény sincs, mert "az valami humbug, nem lehet megenni, nem kemény munka, nem lehet megfogni, ezért h***eség."

Még az is nehezére esik a gazdasági szereplőknek jelentős részének, hogy megértsék a weboldalak és a mobilalkalmazások fontosságát...vagy a mezőgazdászoknak a precíziós gazdálkodás szükségességét. "Elvetem, művelem, learatom, eladom, kapom a támogatást."


Eddig tart a tudás hasznosítása.

A vállalkozások jelentős része lényegében egy munkahely a vállalkozónak, míg Amerikában a vállalkozás alkotás. Egy terjeszkedő akármi megalkotása. Egészen más a kettő végkifejlete. Például elsőben droidokra van szükség, míg utóbbiben kreatív, sokat tudó alkotókra (s ez most a villanyszereléstől az orvosokig értendő).


Ha nagyot akarsz alkotni, itt nem lehet. Nincs rá igény.

2019. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tudomásul kell venni, hogy Magyarország már szerves része egy nagyobb entitásnak, Európának. Nincsenek határok, párezer forintokért néhány óra alatt az egész kontinensen át lehet repülni, a nyelvi akadályok a fiatalok körében az angolnak köszönhetően eltűnőben vannak. Ma már nem lehet a szemére hányni egy fiatalnak, aki már ebben a nyitott környezetben nőtt fel, hogy nem korlátozza a jövőbeli terveit erre a pártízezer négyzetkilométerre amit Magyarországnak nevezünk. Ma már természetes például, hogy egy gimnazista nemcsak a belföldi egyetemeket nézegeti, amikor a továbbtanulást tervezi, hanem, amennyiben tehetsége engedi, külföldet is becélozza. És ez így is van rendjén, többek között ez az egyik legnagyobb előnye az EU csatlakozásnak. Egy kis, egyhangú ország helyett kaptunk egy óriási, sokszínű kontinenst. A politikának szerintem nagyon nem azzal kéne foglalkoznia, hogy egyik oldalról hazaárulóknak, másik oldalról meg szerencsétlen menekülteknek nevezi azokat, akik külföldre költöznek akár ideiglenesen, akár végleg.
2019. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!