Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen miniszterelnök volt...

Milyen miniszterelnök volt Gyurcsány?

Figyelt kérdés

Akkoriban még nem érdekelt a politika, és nem is annyira emlékszem már.

Mit csinált rosszul?

Milyen megszorításai voltak?

Sokan írják, hogy családokat tett tönkre a deviza hiteleivel. Ez alatt mit értenek? Gondolom nem volt kötelező felvenni..?

Lopott ő is?

Hogy kezelte a válságot?

Miért vett fel IMF hitelt?


És úgy általában mi a véleményetek róla?



2019. febr. 14. 16:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
66%

Utánanéztem szúrópróbaszerűen a listának.

A Mikola -csak mert veszprémi, érdekelt- 89-90-ben volt népfrontos. Hogy jön az a kádár RENDSZERhez? Egyáltalán a népfront maga, a polgári egyesületeivel, baráti társaságaival?

Az Orbán 15 évesen volt kisztitkár az iskolájában. Hogy jön az egy országos Központi Bizottsági taghoz, akit busásan megfizettek a függetlenített központi bizottsági állásában?


Mezei kisztagok, néhány ember közül -mert az az "alapszervezeti"- kisz-titkárok; ugyan már.

Vagy akár az MHSZ-szel járó munkásőrség, mit számít? Papíron volt az, azért hogy a gyerek ejtőernyőzhessen, annyi lehetett.

2019. febr. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

#8: miért is?

Másnak is lehetősége volt rá:

[link]


És akkor is létezett gyerek után támogatás, csak nem csok-nak, hanem szociálpolitikai támogatásnak hívták. Egy gyerek után is simán fedezte vidéken az önerőt!

És bár a minimálbér alacsonyabb volt, nem minimálbéres ként a fizetésem reálértéke sokkal magasabb volt, mint manapság!

2019. febr. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
29%

#21: csak annyi, hogy kicsit bicskanyitogató, amikor olyanok kommunistáknak, akik szintén részei voltak a rendszernek.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok balos... És ahogy korábban leírtam, annak ellenére, hogy Gyurcsányi se szerettem, de az ő kormányzása alatt sokkal jobban éltem, mint most!

2019. febr. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%

23.

Tévedsz. A "rendszer"-nek az volt a "része", aki az alakításához megfelelő pozícióban volt. Mint pl. Gyurcsány, akiről a kérdés szól.


Aki 89-90.ben volt népfrontos -polgári egyesületes, civil körös-, vagy aki alapszervezeti kisz-titkár, sima MHSZ-es munkásőr volt, az nem volt a rendszernek része, csak akkor élt, dolgozott, sportolt, satöbbi. A szimpla párt tag dettó.


Hiába próbálod a fejesek sarát rákenni a hétköznapi emberekre. Ha meg valóban jobban éltél 2010 előtt, akkor valószínűleg nem vetted ki a részed a rád eső közteherviselésből, és helyetted-miattad más élt nehezebben.

2019. febr. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%

"Ha meg valóban jobban éltél 2010 előtt, akkor valószínűleg nem vetted ki a részed a rád eső közteherviselésből, és helyetted-miattad más élt nehezebben."


Miért is? Ugyanúgy adóztam, betanított munkásként rendes, bejelentett munkahelyem volt.

Csak erősebb volt a forint, és reálértéken többet értek a fizetések.

Akkor még tudtam venni nyáron egész télire a tüzelőt, el tudtam menni nyaralni.

Most meg azért dolgozok, harcolok, hogy a végrehajtó ne vigye el a házamat.

2019. febr. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!