Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg olyan emberközpontú...

Ha tényleg olyan emberközpontú, humanitárius Svédország, meg a többi liberális gazdag ország, miért nem segítenek az ilyen Magyarország féléknek?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettem egy svéddel, mindenféle témáról, és tényleg nagyon együttérzőek a világ szegény országai és onnan érkezettek iránt. Én meg mondtam neki, hogy nálunk Magyarországon 500 Euro-s bérekért dolgoznak a melósok, még a fővárosban és a nagyvárosokban is, vidéken meg ahol csak szociális munka van, ott meg egyenesen 150 Euro-ért.

A svéd úriember, akinek a hazájában olyan ~2500 Euro egy melós fizetés, elintézte ezt annyival, hogy "nem mi tehetünk róla".

Minket, a mi szegénységünket, a mi kilátástalan gazdaságunkat miért intézik el ennyivel a fejlett, gazdag, liberális országok? Miért csak az afrikai és közel-keletieken akarnak segíteni? A kelet-európaiak nyomora senkit sem érdekel?


2019. febr. 17. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha segítenének is, és pénzt folyatnának az országba, az olyan emberek zsebében kötne ki, akikében nem kellene.
2019. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha jól tudom, folyamatosan pumpálják belétek az euromilliárdokat, amit ti mind tapsolva adtok oda a gazdáitoknak.

De tényleg, mit csináljanak veletek? Adja neked a fele fizetését, csak mert te a Nagy Magyar Nemzeth tagja vagy és az neked jár?

2019. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Te segítesz az Afrikában élőkön kérdező?
2019. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"elintézte ezt annyival, hogy "nem mi tehetünk róla""


Nem igaza van?


Most mit csináljon? Utalja át neked a fizetését csak mert csak? Átlag magyar fizetésből egy évig elél egy etióp falu, mennyit segítesz nekik?

2019. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam esetleg először Európa újraegyesítésén kellene fáradozni, aztán majd ha nem lesznek ilyen szegény országok Európában, akkor jöhet a többi.

De érted, az volt a legidegesítőbb, hogy meg sem fordult a fejében az, hogy esetleg segíteniük kéne rajtunk, amikor ekkora különbségek vannak. De nem, ennyi tellett tőle, hogy nem ők tehetnek róla. Bezzeg másokon meg segítenének...

2019. febr. 17. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:
tényleg olyan emberközpontú, humanitárius. Hm? :)
2019. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Csak gondoltam esetleg először Európa újraegyesítésén kellene fáradozni, aztán majd ha nem lesznek ilyen szegény országok Európában, akkor jöhet a többi."


Tehát szerinted az afrikai nyomort le kell szarni ameddig Magyarország nem zárkózik fel?

2019. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az afrikai nyomorral egyébként is minden fejlett ország foglalkozik. Egyébként meg nem igaz, amit egyik válaszoló fent írt. Egy magyar fizetésből, magyar árszínvonal mellett úgy élsz mint egy etióp, etióp árszínvonal mellett + a segélyek amit a fejlett világtól kapnak.

Minket miért nem támogat a fejlett világ?

2019. febr. 17. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:

"Minket miért nem támogat a fejlett világ?"


Azzal támogat hogy hagy szabadon fejlődni. Ha korlátok közé szorítana önállótlanak maradnánk.

2019. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!