Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondja mindenki, hogy a...

Miért mondja mindenki, hogy a Jobbik halott párt?

Figyelt kérdés
Még a Mi Hazánk kiválásával is maradt egy legalább 10-15%-os bázisa, amivel továbbra is a legerősebb ellenzéki párt, és a jelenlegi médiaviszonyok között szerintem ez is nagy teljesítmény. Ráadásul adott körülmények között a többi párt szavazói is sokkal hajlandóbbak átszavazni rájuk mint mondjuk 5 évvel ezelőtt.

2019. febr. 17. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Azzal hogy feladta a radikalizmusát elveszítette az önazonosságát, ráadásul Vona belátta a tévedését és lelépett. A jobbik olyan mint a fidesz, az alapító pártelnök nélkül halott ügy.
2019. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk azért, mert hullik szét.

Két hete még fel akarták számolni magukat.

2019. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan visszaestek az MSZP szintjére, amiben még a PM sincs benne. Persze ettől még nem halott a párt, csak erősen meggyengült.
2019. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

"Két hete még fel akarták számolni magukat."

Ezzel nem értek egyet teljesen. Két hete még csak arról volt szó, hogy egy rendkívüli kongresszuson tárgyalnak a megszűnés lehetőségéről amennyiben más megoldás nem marad a párt anyagi helyzetét nézve.


Azóta van egy pénteki, még friss hír: [link]

Most már úgy néz ki, hogy a megszűnés nem egy lehetőség lesz, hanem az egyetlen lehetséges opció.


Vona Gábor időben elhagyta a süllyedő hajót. Ő már tudhatta a 2018-as választás előtt, hogy a Jobbiknak ez lesz a sorsa. Akkor még szidták azokat mindenütt, akik azt emlegették, hogy a Jobbikban egyre erősebbek a belső ellentétek, a pártszakadás, sokan kilépnek a pártból. De végül eltelt közel egy év és bebizonyosodott, hogy amit akkor állítottak (elsősorban kormánypárti újságok), igaznak bizonyultak. Elvesztette az identitását a párt, hátat fordított a nemzeti radikalizmusnak és csak egy gyenge keverék lett belőle, ami a politikai palettán sehová sem sorolható igazán.

2019. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondja mindenki. Én nem mondtam.
2019. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert ők is elqrták. A legtöbb szavazója elfordult tőlük, meg hát osztódott is. Így azért nem ok nélkül mondja "mindenki".
2019. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
A Jobbikot klasszikusan leszalámizták, a párt legfelső vezetésének aktív közreműködésével. A hozzáértők szerint 2016 tavaszától mérhető az erjedés. Persze a kivülállók ezt később látták, sokaknak a Spinóza-házas beszélgetés nyitotta ki a szemét, akkor már mindenki láthatta, hogy a Jobbik becsicskult és eredeti radikális vonalát eldobta. Tehát a "régi" Jobbik szellemisége halott.
2019. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Azért halott, mert 10-15%-kal hosszabb távon csak a légüres térben lehet létezni úgy, hogy még csak azt sem mondhatod, hogy többször legyőzted már Orbánt. Mint mondjuk az mszp. Utóbbinál ez még mindig képezhet egyfajta kohéziós erőt, a dicső múlt emléke. A Jobbiknál az talán még nagyobb probléma, hogy teljesen elvesztette az arcát, a karakterét. Egy pártnál ui. nem árt, ha van egy világos eszme, politikai beállítódás, amihez lehet kötni. Az, hogy kimondjuk magunkról, hogy néppárt vagyunk szűk 20%-ra, csak azt bizonyítja, hogy vagy az alapvető politikai fogalmakkal sem vagyunk tisztában vagy gátlástalanul hazudunk a választóknak.
2019. febr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Àprilisban rengetegen szavaztak a Jobbikra, mert a legerosebb ellenzéki párnak tartottàk. Olyanok is leszavaztak a Jobbikra, akik a korábbi években nem tették volna (melegek, romák stb).

Aztán jó nagy bukás volt a választás, maradt a fidesz 2/3..Vona lemondott.

Rengetegen elfordultak tőlük.

Én mindig rájuk szavaztam, mióta van szavazati jogom.

De ha most lenne választás, előbb szavaznék a ketfarkuakra, mint rájuk.

Tényleg haldoklik, sokan kiléptek belőle és én úgy látom, hogy nem is igazán csinálnak semmit április óta.

Annak én örülök, hogy valamilyen szinten összefogtak az ellenzékkel. De mást nem nagyon csináltak🤷 én nem szavaznék most rájuk

10-15% szép szám, de szart sem ér ilyen választási rendszer mellett.

Én nem lepődnék meg, ha a fidesz keze benne lenne a Jobbik gyengülésében.. És ha Vona lemondàsa is az ő művük lenne.

2019. febr. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert Vonának elege lett. Nélküle fejetlen az egész.
2019. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!