Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bizonyos magyar emberek miért...

Bizonyos magyar emberek miért akarják azt, hogy az ölükbe hulljon a pénz úgy, hogy semmit sem kell érte tenni?

Figyelt kérdés

Rendkívül taszítónak találom azokat az egyéneket, akik "nyelvtudás nélkül" keresnek munkát külföldön. Természetesen alja munkát, hiszen ahhoz, hogy egy igényes hotelban valaki housekeeping legyen, alapszintű nyelvismeret szükséges. Normális munkára meg persze esélyük sincs, hiszen ahhoz társalgási szinten kell beszélni a nyelvet.


Miért alakult ki ez a felfogás? Mibe telne most rászánni kb. 1 évet, és legalább alapszinten megtanulni angolul, hogy legalább egy minimális szintű társalgást elsajátítson az illető?


Miért ilyen büdös valakinek a tanulás? Arról nem is beszélve, hogy az ilyenek milyen munkaerők lehetnek?


2019. febr. 25. 13:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
33%
Amiért a németek.
2019. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
43%
Németek, vagy az Amerikaiak. Miért is kell három nyelven beszélni mondjuk egy @csnak,vagy péknek? Áruld már el.
2019. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 szántóvető ***** válasza:
70%
nem értem mi bajod van.mindenki a legjobbat szeretné,a legkevesebb befektetéssel,a legkönnyebb úton a legtöbbet keresni.nem akar tanulni mert csak.közöd hozzá?semmi.akkor?
2019. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Minden munkához kell idegennyelv ismeret.


Ha beteg valaki, hogy jelenti? Ha nem ért valamit, hogy kérdez? Ha magyaráznak, hogy érti meg?


A külföldi munkáltató azt várja el, hogy rendesen tudjon kommunikálni a munkavállalóval. Ha nem is Goethe szintjén, de legalább alapszinten.


Kivételt képeznek az alja munkák (kínai étteremben mosogatni), aminek viszont megvan az esélye, hogy átvernek (pl. ki se fizetnek), aztán futhat az illető a pénze után, amit a kiutazásra költött.

2019. febr. 25. 13:49
 5/40 A kérdező kommentje:

"mert csak.közöd hozzá?semmi.akkor?"


>Csak annyi, hogy az ország hírnevét így is rontják. A külföldi szemében a magyar ember bizonyos esetekben tanulatlan, alja munkát végző bevándorló.

2019. febr. 25. 13:52
 6/40 anonim ***** válasza:
93%

WOW! Na ilyet se láttam még, valaki azért sivalkodik, mert rádöbbent a magyart migráncsnak nézik a messzi nyugati külhonban! Üdv a valóságban prüntyike! Igen jól látod annak nézik.


DE amúgy meg oltári nagy hülyeséget beszélsz, hogy "Minden munkához kell nyelvtudás" -őőő ha talál munkát nyelvtudás nélkül, ami neked bajod, mert szerinted rombolja az országimázst, akkor éppen te bizonyítod, hogy nem kell nyelvtudás. Eleve ki sem menne, ha nem lenne elég a 0 nyelvtudása.

Még jobb, hogyha végig gondoljuk, hogy éppen azok ellen rohansz ki, akik pont, hogy nem csak várják, hogy az ölükbe hulljon a pénz. :-DDDD

2019. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értem, ha egy építőbrigád magyar csapatban miért kell tudni három nyelvet?
2019. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Akkor kezdjük a legelején!


1. Nagybátyám volt tárgyalni Moszkvában, de ő vállalkozó, és rendesen beszél idegennyelvet. Viszont észrevetted, hogy az esetek többségében nem az ilyen emberek akarnak külföldre menni? Többségében azok rohannak külföldre, akik elszórtak a fiatal éveiket, és nem akarnak tovább tanulni, ezért gyári munkásnak kényszerültek, vagy munkanélküliek. Azt a 250-300 000 Ft-ot, amiért kimennek mosogatni, itthon is meg lehet keresni - ha van normális szakmája valakinek és jó is abban!


2. Említetted, hogy ha kimennek külföldre, akkor nem 0 nyelvtudással rendelkeznek. Lásd az előző pontot! Ezek az embereknek mivel tanulatlanok ezért az esetek többségében tényleg 0 nyelvtudása van, vagy a másik lehetőség, hogy tud egy pár kifejezést angolul/németül.


Erről csak annyit, hogy ha valaki egy tisztességes helyre akar menni, ahol megbecsülik, akkor az nem elég. Külföldön is van munkaközvetítő, ahol tudnak is adni munkát, de nyelvtudás nélkül nem alkalmaznak, mert rendesen kell beszélni a nyelvet. Kész, mese vége. Kínai étterembe lehet menni mindenféle szedett-vetett emberrel, ott meg vagy kifizetnek (esetleg jóval az átlag kereset alatt), vagy ki se fizetnek.


3. Valószínűleg azt gondolják, hogy majd elmosogatnak ott, aztán majd ömlik nekik a pénz, talán még jót is nevetnek azon, aki netto 129 000 Ft-ért az interspárba eladó Magyarországon. A kocka azonban gyakran fordulhat, mert a kínai éttermek nem arról híresek, hogy mindig olyan jófejek lennének ott!

2019. febr. 25. 14:15
 9/40 anonim ***** válasza:
51%

"Még mindig nem értem, ha egy építőbrigád magyar csapatban miért kell tudni három nyelvet?"


Mert igen csak kellemetlen tud lenni, ha az ember vezetöként nem talál senkit akinek el tudná magyarázni, hogy épp szabálytalanul dolgozk, vagy menjen hátrébb, mert robbantjuk a régi gyárkémyényt.


Én karbantartásvezetöként tapasztaltam ezt, amikor külsös lengyelek dolgoztak a gép mellett, és sem németül, sem angolul nem lehetett elmondani nekik, hogy most ne ugráljanak a görgöpályán, mert palacsinta lesz belölük.

2019. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

"Még mindig nem értem, ha egy építőbrigád magyar csapatban miért kell tudni három nyelvet?"


>A műveletlen emberek természetesen elsődlegesen magyar csapatokkal akarnak mennének. Ha szerencséjük van, és magyar a főnök is, akkor tudnak dolgozni, mert megadják az utasításokat.


Én viszont arról beszélek, amikor a tanulatlan emberek külföldi munkáltatónál akarnak dolgozni, nyelvtudás nélkül.

2019. febr. 25. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!