Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik Magyarország...

Mi történik Magyarország népességével? Vagy ez csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Lehet, nem jó kategóriába teszem fel, de nem tudom hova lehetne kiírni.


Wikipédián nézegettem a 2001-es és a 2011-es népszámlálás adatait. Több furcsaságot vettem észre:

[link]


Először is:

-Hogyan lehetséges az, hogyha csökken az összalkosság, mégis nő a nemzetiségek aránya? Van, ami megduplázódik?


- (hivatalosan) a cigányság aránya is közel megduplázódott, de a valós arányukat tekintve jócskán kevesebb a magát cigánynak valló?


- (hivatalosan) Közel 20%-kal csökkent a magát magyarnak vallók száma, hogyan? Nem sok ez kicsit?


- Közel 15% nem válaszolt, itt kérdés merül fel bennem:

1, miért, mi lehet az oka, hogy nem vallanak?

2, ami számomra a LEGFONTOSABB részletkérdés, hogy lehetséges az, hogy ez a 15% zömmel cigányság lehet?

Ha igen, akkor nagyon durván cigányosodik az ország.



2019. márc. 1. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rátapintottál a lényegre, nem tudom elképzelni ki más lehet aki nem vallja magát semminek.
2019. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekunk egyetemen a társadalomfoldrajzot oktató tanár úr azt mondta, hogy 100 even belul tobb lesz a cigany mint a magyar
2019. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Egy felmérés szerint kb. 900 ezer lehet a cigányság lélekszáma, ami azt is jelenti, hogy 30 év alatt több mint a duplájára nőtt!

[link]

Egy másik felmérés szerint több olyan megye is van, ahol minden harmadik diák cigány.

[link]

Szóval igen, nagyon durván cigányosodik az ország. Gondolhatod mi lesz Magyarországból hosszútávon...

2019. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én sajnálom ezt az országot, ez a nemzetet...:(
2019. márc. 1. 14:58
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
14:58: én nem. Megérdemli.
2019. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

A mostani rendszerben ez még gyorsabban fog nőni.


A kivándorlókról közül már sokan kint szülnek gyereket.

A romáknak a közmunka óta még jobb,hiszen a családi pótlék mellett még egy jövedelem van,cserében nem kell megszakadnia a munkában.


A gazdagokat támogató adórendszer ez tovább fokozza majd.


Gyanítom azért hozatják be ide a sok összeszerelő gyárat és butítják le az oktatást,mert majd az alacsony értelmi szintű emberekre alapoznak.


Én borsodban lakok.

Falvakban iskolaidőben gyere le,és szállj fel egy buszra.

Az általános iskolás gyerekek hatalmas része roma.

2019. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De akkor a származásra nem válaszolók, a 15% nagy részben cigány és a félvérek lehetnek?
2019. márc. 1. 15:18
 8/19 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Az sosem jó, ha feltételezésekbe bocsátkozol, mert ezer ok lehet, amikre nem is gondolsz. Pl.:


- nem akarnak válaszolni a kérdésekre

- 2001-ben még nem merték felvállalni önmagukat, 2011-ben már igen

- poénkodnak

- hazudnak különböző okokból


...stb.

2019. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

3-4 éve jártam rendszeresen szülészeti osztályokra és kb 10ből 8 kismama roma volt.

Ez alapján reális hogy jelentősen növekszik a létszámuk.

2019. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alex Fly ***** válasza:
100%

Két dolgot kell még hozzátenni a statisztikádhoz:

- a nemzetiséghez tartozást mindenki saját maga írhatta be a saját döntése alapján

- erre a válaszadás nem volt kötelező

Azaz bárki bármit írhatott vagy nem írhatott, függetlenül a valóságtól. Éppen ezért ezeket az adatokat komoly fenntartásokkal kell kezelni.

Ami viszont tény:2000 körül a főiskolán a szociológiaprof. az előadásában külön kitért arra, hogy a cigánykérdést (ami hivatalosan természetesen nem létezik) legkésőbb 2030 körülre meg kell oldani, mivel addigra a népességbeli arányuk eléri azt a szintet, amikor már kezelhetetlen lesz a helyzet. És ha nem fordul meg a trend, akkor 2050 körül a számuk eléri a "fehér" magyarokét...a többit mindenkinek a fantáziájára bízom...

2019. márc. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!