Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem furcsa, hogy...

Csak nekem furcsa, hogy ilyenek a Magyarok?

Figyelt kérdés
Tavaly Augusztusban költöztem Magyarországra. Szerbiában éltem és Szerb iskolába jártam. Abban az időben semmi értelme nem volt Magyarul tanulni. Most legalább aki Magyarul tanul kap támogatást meg állampolgárságot is. Mivel az állampolgárságot megszereztem átjöttem ide dolgozni. Szerbiában tényleg szinte a semmiért dolgoztam olyan kevés volt a fizetés. Magyarországon legalább kifizetnek és az adók mellet marad még pénzem elmenni szórakozni is nekem ez Szerbiában luxus lett volna. Évekre visszamenőleg nem kaptunk prémiumot nagyon örültem mikor megkaptam. De a munkatársaim elkezték szidni a fideszt meg olyan szavakat használni káromkodásokat, amit én egyáltalán eddig nem hallottam. Megtapasztaltam, hogy a magyarok nagyon választékosan tudnak csunyán beszélni. Látom, hogy az interneten mindenki a túlóra törvényt kritizálja. Az igazat megvalva egyetlen egy emberrel sem találkoztam akire eddig rákényszerítették volna. Én is túlórázok és kifizetnek legalábbis eddig Magyaroknál mindig kifizettek nem úgy mint Szerbiában. Mikor beteg voltam hallotam a korházban kettő idős nénit beszélni arról mien rossz állapotban van az egészségügy. Én meg elkeztem gondolkodni ha ez rossz akkor a Szerbre mit mondjak? Jó azért itt Magyarországon is vannak nehézségek de az életszínvonal sokkal jobb. A haverom a CSOK-al nagyon jól járt meg a családi pótlék is jol jön. Hallotam, hogy valakinek nem jött jól a CSOK az elmondaná miért? Orbán szerintem egy világ színvonalú politikus bár igaz, hogy mindenből haszna is van amit tesz és ezért utálják őt anyian. Csak én érzem így vagy mások is hasonlóan vannak?

2019. jan. 27. 12:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem a putri szerbiához kéne viszonyítani az országot,hanem Nyugat Európához.
2019. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hát de én Szerbiábol jöttem és nem Nyugat európai vagyok.
2019. jan. 27. 12:20
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

A CSOK abszolút jól jött a biztos anyagi háttérrel rendelkező három (jó most már kettő) gyerekes családoknak. De akinek nincs semmije, az nem kapja meg, gyerektől függetlenül, viszont a CSOK miatt az építkezések anyag és bérköltsége megugrott, szóval duplán rosszul jártak. Az egygyermekes szintén elfelejthetik.


Miután visszavonták a lakáskassza állami támogatását, azóta csak egy bizonyos réteg kap hasonló támogatást, ami persze családok éve címszóval elég jól hangzik...


A túlóratörvénnyel pedig az a gond, hogy hiába van ott a kitétel, hogy bele kell egyezni, van olyan cég, aki csak úgy alkalmaz, ha aláírod. Sajnos személyes tapasztalat.


Amúgy meg a túlóratörvénnyel csak terelnek. Tudták, hogy mindenki ezzel fog foglalkozni és simán átnyomták mellette a bíróságok szétcseszését. Anno az internetadóval is ezt csinálták.



Hiába jobb, mint Szerbia, de az emberek azért még nem fogják szeretni, hogy a hatalom ilyen könnyen dönt a fejük felett.

2019. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Montenegróban nem jártál még? egyes részein állítólag nagyon magas az életszínvonal. Rengeteg kaszinójuk van, stb.
2019. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Vannak olyan cégek akik százezreket buknak ha leállnak. Személy szerint örülök, hogy itt legalább kapok majd valamicske támogatást is. Persze igen tudom hogy Magyarországot nem lehet Svájc vagy Németországhoz hasonlítani. Meg mindenek van egy kis hátulütője van akinek ez egyáltalán nem fáj van akinek igen ezzel teljesen tisztában vagyok.
2019. jan. 27. 12:34
 6/31 A kérdező kommentje:
Montenegró egy maffia állam nem akarok ott élni.
2019. jan. 27. 12:34
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem te troll vagy. Vagy nagyon sötét :D
2019. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

A Montenegrót csak kíváncsiságból kérdeztem.:) Még én se jártam ott, de egyszer szívesen szétnéznék majd. Úgy képeken meg filmeken elég pofásnak tűnik, de aztán kitudja milyen lehet a valóságban..:)


És amúgy én örülök, ha jól érzed itt magad. Több Szerbiából jött ismerősöm, barátom is van Magyarországon.

2019. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 27. 12:45
 10/31 A kérdező kommentje:
#7 miért lennék troll?
2019. jan. 27. 12:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!