Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyházi tanintézmény, miért...

Egyházi tanintézmény, miért foglalkoztat rabszolgákat?

Figyelt kérdés

Az egyházi tanintézmény 54 ezer forint munkabérért foglalkoztat takarítókat, ember számba sem veszik őket; munkájukat nem köszönik meg.


Karácsonykor a tanári kar elfáradt vacsorázni, takarítók nem részesültek semmiben.


Miért él vissza az egyházi tanintézmény (is) kiszolgáltatott emberek balsorsával, különben emberségből minimum minimálbérrel foglalkoztatná őket.


Nem értik; 54 ezer forintból éljenek? Folyamatosan délutános műszak, se délelőttjük se délutánjuk.


Miért járul hozzá a modernkori jobbágytartáshoz egy egyházi tanintézmény? Ez gátlástalanság!



2019. márc. 2. 05:40
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Senki nem mondta, hogy kotelezo ott dolgozni. Barmikor szabadon valthat munkahelyet. Ilyen modon rabszolgasagrol beszelni nonszensz. Bar tudom, hogy ezt te is tudod, csak szeretted volna megtartai a hetvegi kormanyfikazast. Nem sikerult.
2019. márc. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Ezt tegnap is megkérdezted, nem?

Amúgy el lehet menni. A rabszolgáknak ez nem adatott meg, a takarítóknak igen.

2019. márc. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen munkabér, hogy 54ezer, nincs, legfeljebb napi 2-3 órára. Egy 2-3 órás iskolatakarításért pedig mennyit kellene fizetni, a mai bérek figyelembevételével?

Egyébként a tanintézmény nem foglalkoztat takarítókat.

Vállalkozóval szerződik, aki végzi a takarítást.

De a lényegen mit sem változtat, lehet mást keresni!

2019. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

3#

De van ilyen bér...közmunkán napi 8 órára pont 54217 ft-ot kapsz, onnan tudom hogy én is közmunkás voltam tavaly, sőt idén se emelkedett az összeg :(

2019. márc. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Sajnálom!:(

De a Kérdező nem közmunkáról írt.

A minimálbér összege 2019. január 1-jétől 149 ezer forint, a garantált bérminimum összege 195 ezer forint.


A 2019-ben érvényes összegeket tartalmazó rendelet a Magyar Közlöny 2018. évi 217. számában jelent meg.


Nyilván a vállalkozó, aki foglalkoztatja a kötelező 857,-Ft/óra minimumot adja.


A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) a teljes munkaidő teljesítése esetén 2019. január 1-jétől


havibér alkalmazása esetén 149 000 forint,

hetibér alkalmazása esetén 34 260 forint,

napibér alkalmazása esetén 6860 forint,

órabér alkalmazása esetén 857 forint.

2019. márc. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!