Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért vezet be...

A kormány miért vezet be ilyen kínai kommunizmusra hajazó intézkedéseket a közszférában?

Figyelt kérdés

[link]



Ezzel csak romlani fog az ügyintézés színvonala.

-A fizetés a közszférában egy vicc, 20 évvel le van maradva a versenyszférától

-Csökkentik a szabadságaikat.A több szabadság egy előnyös intézkedés volt, most még nehezebb lesz munkavállalót találni

-Cafeteria hiánya.

-9 órás munkaidő.



Mondok egy ellenpéldát.

A családban, a nagynéném 21 éve dolgozik egy multinál, kezdte raktári adminisztrátorként, aztán volt már fuvarszervező is, most a pénzügy osztályon van.

A fizetése br 390+cafeteria.Diplomája nincsen.

Rugalmas munkarendben dolgozik.



Egy 20 éve a közszférában dolgozó nem diplomás mennyit is keres?Bruttó 220 ezret?

Plusz, a munkaidő sem rugalmas.


Nem is értem,hogy mi motivál valakit arra,hogy a közszférában dolgozzon.

Maximum hobbi szinten tudom,hogy valaki részmunkaidős fizetésért bejár 9 órát dolgozni.


2019. márc. 2. 09:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Csak voltam ott."


De ezek szerint csak megcsinálja valaki?

2019. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%

Kimennek a nyugdíjak minden hónapban, tehát igen, megcsinálják.

Nem értem, mi a logikád: minden nehéz melót hagyjon ott mindenki? Vagy mire bátorítasz? És feküdjön le az egész ellátórendszer?

Nem azt mondom, hogy pokoli meló, csak azt, hogy egyáltalán nem könnyű. Nem annyiból áll egy megye ellátásait kiutalni, hogy arrébb tolok két mappát, meg lecserélem a képernyővédőmet valami tavaszira.

2019. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mert komcsik. Az MSZMP, KISZ-ben ezt tanulták.
2019. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
10%

Akta tologatásért cserébe ennyi jár..


El lehet menni a versenyszférába dolgozni jobb fizetésért. Mondjuk ott dolgozni is kell nem csak fénymásolni meg kávézgatni..


Amikor felajánlom ismerősömnek aki közalkalmazott, hogy jöjjön hozzánk akkor csak húzza a száját mert tudja , hogy ott dolgozni is kéne, de azért a fizetésért folyamat sír.


Ezek azt szeretnék, hogy nettó 300-at keressenek a dumcsizással meg kávézgatással..

2019. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!