Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon olcsó az...

Ha Magyarországon olcsó az élet, miért nem élnek itt a nyugati országokban élők?

Figyelt kérdés
Mindenki annyira érvel h sokkal olcsóbb itt minden mint nyugaton. Na akkor mondjuk egy német nyugdíjas miért nem költözik ide? Ha olyan olcsó minden akkor kánaán lenne neki itt.

2019. márc. 4. 20:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

18# Én is tudom mennyiért vásárlok 10 éve. Nem tudom merre élsz, de 1,25 volt 3 éve, és tavaly rövid ideig talán volt 1,29. 2 éve elgurult a gyógyszerük és meg sem állt 1,99-ig. Most 1,89, ma is voltam vásárolni. Hullámzik, igen, de ezt most aktuálisan 1,65-1,99ig megy.

Én inkább ki szoktam várni amikor valamelyik márkásabb van ennyiért heti akcióban, mert az még ehető is.

Ha most vettél 1,29-ért, az vagy heti akció volt, vagy holnap lejár, vagy margarin volt.


Egyébként mint feljebb írtam, nem lehet a vajból levonni a következtést, hogy hol olcsó az élet. Mennyivel több az autóbiztosítás, az gépjárműadó?

Ingatlanadó? Fizetsz Rundfunkgebührt?

Gondolom mind drágább mint otthon.

2019. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Igen, vannak akciók, de a Deutsche Markenbutter, ami szerintem mindnek a legalja, az most általában 1.89. Én is inkább ezeket veszem amikor akcióban van, de pont a belinkelt oldalon is látszik az eredeti ár.
2019. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%

"Ház"


Ha megöröklöd anyádékét vagy nagyszüleidét, amúgy csak faluban lesz egy putrid 50 éves korodra.


"autó"


Használt 15-20 éves Suzuki és VW Passat max egy Astra, ami kis keresetűnek reális cél, ebben nem érzem a fejlődést húsz éve ugyanezek az emberek vették az öreg Trabikat, kispolszkikat.


"nyaralások"


a valóság elmennek anyóshoz busszal két hétvégére -máris megvannak a nyaralások, így igen


"felújítás"


Minek a felújítása?


"szépítkezés"

betörik az orrod az utcán, pár hétig gyógyul utána tényleg szebb


"szórakozás"


Följársz a gyakorira röhögni azokon a hülyéken, akik azt írják Svédországból, hogy minden király Magyarországon


"gyerek taníttatása lazán megvan"


Mivel a meg nem születő gyerek taníttatása nulla forint ebben még igazat is adok. "


"de napi 8 órában sír, átkoz,hibáztat és nyavalyog..."

Ez is igaz, és ellentétben veled, a többség tudja is, hogy miért.

2019. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
83%

"Följársz a gyakorira röhögni azokon a hülyéken, akik azt írják Svédországból, hogy minden király Magyarországon"


:D


Vagy feljársz a gyakorira röhögni, hogy magyarországról írják hogy németeknél pénzágyúval lövik az embereket, heti 28 óra munkáért. :)))


Ezt most itt ne vegye magára senki, de olvastam már ilyent is.

2019. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
73%
Nem olcsóbb. A párom mindig azon csodálkozik (német), hogy egy ilyen rosszul álló országban miért drágább minden, mint Németországban. Inkább csak nyaralni járnak Mo.-ra. Anyósomnak is van egy háza a Balatonnál és nyáron mindig ott vannak.
2019. márc. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
20%

"Inkább csak nyaralni járnak Mo.-ra. Anyósomnak is van egy háza a Balatonnál és nyáron mindig ott vannak."


Vajon miért? Azért, mert pl. a Harzban nézegettem egy hétvégi lakást ami kb. 20-30 nm, havi 240 eur lett volna a fizetendö költsége (hausgeld), és akkor még ott sem voltam. Ez évi 2880 euró, ami majdnem 900 ezer forint. Valahogy azt sejtem, hogy anyósodéknak ezért nem fáj ennyibe a ház (nem egy vacak lakás) fenntartása.

Igazam van? Na akkor hol olcsóbb?

2019. márc. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
58%

Kölben lakom, havi €420 a bérlet és €80 a rezsi, 1,5 szobás lakáska (36 nm), ez havi 150,000 forint. Kb mint Budapesten.


Csak itt a pedagógus keres 2,500-3000 eurót. És még egyszer: a kaja, ruha olcsóbb, mint otthon. €9-ért veszem az elegáns irodai inget a C&A-ban... egy farmer €20.

2019. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én Nidersachsenben laktam(lakom, csak már sajátban), nem messze WOB-tól, 8 éve 230 volt a kalt, a rezsi 80 villany nélkül, ami még kb. 40 volt. Azóta 400-ért errefelé csak valami bedölt putrit kapsz. A KIK-es 20 eurós frmert meg max a józsefvárosi árakkal ildomos összehasonlítani. Mint fent írtam, errefelé csak a Hausgeld 200+, akkor ha már saját lakásod van.
2019. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként meg a pesti árakat hasonlítsd a berliniekkel, vagy a müncheniekkel.

A Kölnit maximum a Miskociakkal lehetne.


Viszont a német autó sem olcsóbb:

[link]


[link]

2019. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Kölnt Miskolccal? :D


Egy 1+ milliós nagyvárost, egy magyar szinten is rossz hírű, közepes méretű várossal, ahol semmilyen lehetőség nincs?

2019. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!