Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért akar...

Magyarországon miért akar mindenki saját ingatlant?

Figyelt kérdés

Nyugaton nem ragaszkodnak ennyire és bár Németország pl nem annyira nagy ország de ha 500 kmre kap állást az ember akkor oda megy és azért 500 km ingazva sok heti egyszer mondjuk.

Na meg ha bármi másért tovább akarnak állni nem kell megvárni míg eladják.

Itt viszont milliókat felvesznek hitelre aztán nem egyszer előfordult már h a bank vitte a lakást....



2019. márc. 5. 21:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Ezeket a baromságokat honnan szeditek, hogy a 110%-nál nem lehet drágábban kiadni?

Ja, hogy megint balázska...

2019. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nézz utána ha nem hiszed. Berlinben lekorlátozták törvénnyel, ami mint írtam, szerintem a veszélyesebb módszer, mert attól még a kereslet fennmarad, és kiszámíthatatlan piaci következményei lehetnek. Ez csak úgy tartható fent, hogy közben építik is az állami bérlakásokat ott mint a bolond, alig bírnak már munkaerőt találni, fél Ukrajna és Lengyelország építőmunkása ott dolgozik. Továbbá az AirBnB-t is betiltották Berlinben, Barcelona-ban és New York City-ben is, hogy a turistáknak ne adhassák bérbe az ingatlanjukat a tulajdonosok. Csak az állandó lakosságnak. Ez már egy negyedik módszer a szabályozásra. Remélem okosabbak lettetek.

Ja és nem vagyok balázska, vagy ki.

2019. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Persze persze :D
2019. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagy tévedésben vagy ha azt hiszed, hogy máshol nem akarnának az emberek saját ingatlant. Akarnak, csak olyan magas az ingatlanok ára, hogy olcsóbb számukra a bérlet.

Nálunk mindig is a saját ingatlan volt a cél, mert ezzel takarékoskodtak az emberek idős korukra. Kint nyugdíj biztosítás van pluszban meg részvényvásárlás vagy bármi, ami a nyugdíjat később ki tudja egészíteni. Nálunk meg ehelyett nem kell bérleti díjat fizetni a nyugdíjasnak, hiszen már saját lakásában lakik. A törlesztést letudta amíg dolgozott, onnantól a kevesebb nyugdíja is elegendő lesz számára. A saját tulajdont utána meg el lehet adni ha az idős ember otthonba költözne vagy örökül lehet hagyni a gyerekekre, unokákra.

Ahogy már mások is mondták neked, számold ki, hogy hány lakás árát fizetik ki bérleti díjban az évtizedek során! Tedd mellé, hogy ennek nincs vége, örökké fizetni kell amíg élnek - szemben egy hitel törlesztésével.

De segítek, mert én is kíváncsi lettem. Menjünk a szomszédba, Bécsbe. Ott a szociális bérlakások nm ára pár éve 6,3€ volt. Egy 70 nm-es, nem nagy lakás bérleti díja így kb. 440€/hó. Ez az ottani kb. 1600€-s nettó átlagbérből kifizethető könnyen. A jobb helyeken 350-400 ezer € a lakások ára ilyen méretben, de a 21. kerületben találtam hírdetést 200 000€-val. Ha a szociális bérlakás (ez nem olyan mint nálunk, nem szükséglakások, hanem nagyon jók, tudom) lakbérét fizeti, akkor kb. 40 év alatt kifizeti egy ilyen lakás árát. Vagyis egy ott alacsonynak számító lakbér is összemérhető egy hitel törlesztési idejével, egy olcsóbb lakás esetén. A drágább lakbérek, amit az emberek nagyobb része fizet, az meg még inkább.

A kérdés inkább az, hogy más országban miért nem próbál meg mindenki saját ingatlant venni?

Szerintem azért, mert hozzád hasonlóan elhiszik az ingatlanok tulajdonosainak, hogy az a jobb számukra ha nem a sajátért fizetnek egy meghatározott ideig, hanem nekik örökké.

2019. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mert nem akarja másik embernek fizetni a bérleti díjjal a másik ember jelzálogkölcsönét, amiből a másiknak tulajdona lesz, az ő bérleti díja meg elszáll a levegőbe.

Csak az bérel, aki -még- nem kap jelzálogkölcsönt.

2019. márc. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!