Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapesti magyar lakosságot...

A budapesti magyar lakosságot nem zavarja, hogy a külföldiek már kitúrták őket a saját városukból?

Figyelt kérdés

Legalábbis a belvárosból és környékéről már egészen biztosan. Itt már több a külföldi mint a magyar. Nemrég költöztem fel 1 évre Budapestre a munkám miatt. Budapestre jártam egyetemre is, de már 6-7 éve végeztem és visszaköltöztem a vidéki városomba. Az V. kerültben vettem ki albérletet (mert idegesített, hogy még az isten háta mögötti kerületekben is alig olcsóbb az albérlet, ahonnan rengeteg idő beutazni a belvárosba) így inkább a belvárosban költöztem. De nagyon meglepődtem, ugyanis egyetemista éveim alatt is egy köpésre laktam a belvárostól, akkor is voltak külföldiek, de akkor még (6-7 éve még) ritkaság számban voltak, ilyen "jé, egy külföldi" szint volt. Most meg, kis túlzással, de "jé, egy magyar" helyzet van itt. Sokkal többen beszélnek külföldi nyelven az utcákon, valamint egyre több olyan élmény ér, hogy boltokban is alapból angolul szólít meg a pénztáros, mert a környéken annyi a külföldi, hogy ugyan én miért ne lennék az? Kezdem azt érezni, hogy egy kisebbségi suttyó vagyok a fővárosunk közepén magyarként... És nem csak a belváros ilyen, direkt ezért mentem kijjebb is azért erre-arra hogy ezt lecsekkoljam, a szomszédos kerületekben sem más a helyzet. Amikor hazamegyek vidékre, csak úgy döbbenten nézem és hallgatom az embereket, hogy "úr isten, ezek magyarok, itt magyar emberek élnek, ez egy magyar város" mert itt már lassan egzotikusnak számítok magyarként.

A kérdésem az lenne, hogy aki eredetileg is budapesti, illetve mindazok akik Budapestet tekintik otthonuknak, azok hogyan élik meg ezt a jelenséget, ami az utóbbi években erősödött fel? Én nem tekintem ezt a várost az otthonomnak és nem is fogom soha, csak 1 évig maradok. De az aki ide köti az életét, annak milyen érzés ez? Nem zavar ez titeket?


2019. márc. 8. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg a külföldi és főleg az utóbbi 1-2 évben tapasztaltam ezt. Sokszor írtam, mondtam de lehülyéztek, pedig tele vannak a boltok, tömegközlekedési eszközök velük, sok az arabot meg indiait is látok, rengeteget, akiket eddig nem láttam....
2019. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten születtem és sokáig itt éltem. Olyan helyen nőttem fel, ahol mindig sok a turista. Nem zavar, hogy érdeklődnek hazánk iránt.

Sok külföldi cég van, ezek munkatársai a világ sok országából érkeztek. Bizonyára jól érzik magukat nálunk, azért élnek és dolgoznak itt.

Lehet, téged is külföldinek gondoltak, ezért szóltak hozzád angolul.

A világ sok nagyvárosában sokkal tőbb a külföldiek aránya. Londonban, Párizsban, Berlinben lépten nyomon idegen szót, nem Európai arcokat látni az utcán. Vajon zavarja a helyieket. Lehet, hogy őket jobban, mert sokkal nagyobb a külföldiek aránya. De nem kell ilyen messzire menni: Bécs lakosságának 30%-a nem osztrák. Jelenleg itt élünk, itt mi vagyunk a külföldiek.

2019. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed eléggé manipulatív. Azt akarod vele sugallni, hogy úgy kéne érezni, mintha kitúrnák őket a városból, miközben nincs így.
2019. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Bizony bizony, a Fidesznek igaza volt és lám jöttek is a migránsok ezerrel.
2019. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Oké, küldjük el őket a francba, turizmus nuku, nem jönnek többet ide költeni a pénzüket. Mivel pótoljuk a kiesett bevételt?

Másrészt miért baj ez? Ártottak neked? Vagy csak szimplán idegen gyűlölő vagy?

2019. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én budapesti, sőt belvárosi magyar vagyok és nem érzem, hogy kitúrnának.

Akik ellen itt szónokolsz, azok nem illegálisan átvonuló, vagy dekkoló migránshordák, hanem legálisan és engedéllyel itt tartózkodó külföldiek, akik vagy turisták, akik a pénzüket nálunk költik, vagy itt dolgoznak, tehát ide adóznak. Ezzel semmi baj nincs, egy ország fővárosa és annak a belvárosa mindenütt így néz ki.

2019. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Engem zavar.
2019. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten tetszik. Nem sértésként, de csak magyarok között lenni hosszútávon elég lehangoló, főleg ha elkezdődik a politizálás, ami szinte garantált. Szerencsére én egy külföldi cég pesti irodájában dolgozom, ahol a magyarok csak relatív többségben vannak. Az is tetszik, hogy elmegy az ember a Gozsdu udvar környékére péntek este és simán szerezhetsz ismerősöket a világ bármely pontjáról. Az se utolsó szempont, hogy folyamatosan használhatja az ember az angolt, így nem kopik el a nyelvtudás.
2019. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi magyarok toleránsak és befogadók vagyunk a propagandával ellentétben és szelídek
2019. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Ez engem főleg azért zavar, mert felverik az arlbérlet- és lakásárakat. Megveszi itt a sok arab, kínai, orosz oligarcha befektetők a lakásokat/irodákat, pedig magyar tulajdonban kéne maradniuk.
2019. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!