Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak nem tűnik fel, hogy a...

Másnak nem tűnik fel, hogy a boltokban egyre silányabb az árukészlet?

Figyelt kérdés
Nem Pesten lakom igaz, hanem egy vidéki nagyvárosban, de nálunk évek óta megfigyelhető, hogy még a multikban is egyre csökkentik az árukészletet és és összevonások vannak, pl. más célra adják ki az így felszabadított helyiségeket,stb. Régebben sokkal több áru volt és részleg a Tesco-ban is például, most meg csak az összevonások, de ez a kisebb boltokra is igaz. Nem tudom más felé ez hogy van, de nálunk ez már jó pár éve megfigyelhető és minden évben rosszabbnak látom a helyzetet. Mintha a boltok arra álltak volna rá, hogy minél jobban szűkítsék az árukészleteiket és a személyzet is egyre csökken, ma már szinte nincs is akitől megtudnál kérdezni valamit az áruval kapcsolatban. Egy csomó részleget megszüntettek. Más boltoknál pl. COOP, Reál is ugyanezt tapasztalom. Áru és személyzet egyre kevesebb. Érdekelne, hogy más felé is hasonló a helyzet? Miért egyre fapadosabbak a boltok?

2019. márc. 10. 04:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Hát nézd, ha nincs elég alkalmazott, akkor annyi termék sem lehet. Azokat a cuccokat valakinek állandóan tölteni kell.
2019. márc. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem veszik, nem fogják árulni.
2019. márc. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Pontosítsunk! - te nem az árúkészletről, hanem az árúválasztékról kérdeze.

A választék pedig attól függ, hogy szerintük mi fogy jobban és mi az, amit nem vesznek meg.

Miért tartsanak olyan árút, amit nem lehet eladni?

A másik:

a választékosan készletezett árú, amíg a raktárban van, hasznot nem hoz, hanem költség.

Ahhoz, hogy ezt kompenzálni lehessen, a kurrens cikkből kell többet eladni. Annak helyét pedig foglalja az, amit nem akarnak megvenni.

2019. márc. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Ez már az eu csatlakozás óta így van. Európa összes szemetét, amit otthon nem bír eladni, mindenki ide hordja.
2019. márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Nekem egyáltalán nem tűnt fel ilyesmi, dettó vidéki nagyváros. Az eladók meg: hiperekben soha nem nagyon voltak eladók, csak árufeltöltők. Ha olyan dolgot vesz az ember, aminek a vételéhez szaktanácsadásra szorul akkor szakboltba megy. Egy kiló kenyérhez nem kell, egy fényképezőgéphez igen.
2019. márc. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Coopban már évek óta borzalmas az árukészlet, a választék és az ár is. A többi üzletben még nem figyeltem meg ilyen tendenciát.
2019. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is feltűnt a minőség romlás elég sok áruházban...

Csak egy példa a tesco-ból pl nincs hónapok óta normális papírzsebkendő, mintha eltűnt volna. De ez a helyzet a vízzel is, amikor abból is eltűnt csomó féle. Elektronikai osztály is csökkent, optika részük megszűnt, szerintem a hitel is, aminek külön szobája volt és stb

2019. márc. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én csak a tescoban találkoztam hasonló problémával, szintén vidéki nagyvárosban.

És nem választék nincs, hanem áru nincs. Pl. mosószer is néha egyáltalán nincs, szó szerint semilyen. Vagy valamilyen zöldség, gyümölcs, tisztítószerek, stb. Elég alapvető áruk, és sokszor semmilyen fajtából nincs egy darab sem.

Mivel nálunk van auchan is, ott meg általában van minden, így oda szoktunk járni vásárolni, bár többször olyan messze van mint a tesco, de hát nem tudunk vele mit csiálni. Ott egyéként nem tapasztaltam ilyen fajta problémákat, csak a tesconál. Ott viszont durva :D

És általában pénztáros is csak 3-4 van és áll a sor a fő folyosóig...

Én kisebb boltokba ritkán járok, de az a pár dolog ami ott kéne hogy legyen, általában ott van :D

2019. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Évek óta ez megy, igazad van. Figyeld meg a magyar termékek arányát is! Úgy egy évtizede, amikor indult a vegyél magyart mozgalom (vagy valami hasonló volt a neve) akkor elkezdtek az emberek odafigyelni arra, hogy magyar árut vegyenek le a polcról. Akkor még a tesco-ban is több lett a magyar termék. Az utóbbi években viszont egyre kevesebb - ahogy más is írta, pl. nem találsz magyar zsebkendőt, wc-papírt, egyebet, sőt, a zöldségek között is kutatni kell a magyar terméket. Miközben az árak valójában azonosak, már nem drágább a magyar termék.

De mindez a vásárlók miatt van. Amíg te is meg én is továbbra is ott vásárolunk, addig ők a hasznot ezzel maximalizálhatják, hogy egyre kisebb a választék. Ha az emberek tömegei mennének máshová vásárolni, ahelyett hogy elfogadnák, hogy eltűnik sorban minden olyan termék amit korábban megvettek, akkor nem tehetnék meg.

2019. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az egyik oka, hogy szinte mindenki az olcsóbbat veszi, még akkor is, ha csak 10 forinttal kerül kevesebbe, utána persze nyavajognak, miért ócska. A kisebb üzletekben, üzletláncokban persze ezután leszedik a polcokról a drágábbakat, mert szinte senki nem veszi őket, a raktározást pedig keményen adóztatják.

Persze a másik probléma, hogy nekünk a selejt, a szemét jut. De nem igaz, hogy keletre ontják a szemetet. Pár éve még Ukrajnában is sokkal jobb minőséű volt ugyanaz a termék, mint nálunk. Még maga az összetétel is más.

2019. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!