Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok Orbán 72 éves...

Mit szóltok Orbán 72 éves nyugdíjkorhatárjához?

Figyelt kérdés

Én tényleg remélem, hogy nem fogja még 17 évig a vérünket szívni, de mivel ilyeneket jelent ki, tuti, hogy még pár év és 72 évre emeli a korhatárt. Nagyon remélem, hogy a szüleim még előtte el tudnak jönni nyugdíjba.

Részemről emelje meg 72 évre a korhatárt, de akkor:

1. Ne merjen tőlem levonni egy fillérnyi nyugdíjjárulékot sem, adja szépen ide, majd én befeketetem!

2. Adja ide azt az összeget, amit eddig nyugdíjjárulékra befizettem

3. Cserébe vállalom, hogy fizetem a szüleim nyugdíját

4. És szintén vállalom, hogy nem kérek az államtól nyugdíjat.


Miért fizessem én a Mari néni nyugdíját Mucsajröcsögén, hiszen én már nem fogok nyugdíjat kapni, vagy azért mert hamarabb elpatkolok, vagy azért, mert nem lesz, aki kitermelje a nyugdíjamat.



2019. márc. 11. 08:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
13: Nehéz megérteni, hogy a nyugdíjpénztárakban különböző összetételű protfóliókkal dolgoztak? Tehát fiatalon részvénytúlsúlyos portfóliót választottál, ami magas hozamot adott, de kockázatosabb volt, ott egy válság elvihette a hozamot vagy a tőke egy részét is (de lenullázni SEMMIKÉPP), a nyugdíjhoz közeledve pedig lehetett volna stabilabb, kötvény vagy állampapír túlsúlyos portfólió, ami már nem omlik össze egy válság esetén.
2019. márc. 11. 12:08
 12/26 anonim ***** válasza:

Kérdfező

Mellékelnél egy linket vagy bemásolnád azt a szöveget ami szerint Orbánéknak egyáltalán eszébe jutott a nyugdíjkorhatár emelése?

Mert én eddig csak azt találtam, hogy nyugdíjkorhatárt a mostani ellenzéket főképpen alkotó politikusok emeltek, az mszp-szdsz kormányok idején, a fidesz-kdnp-pedig bevezette a nők 40-t, ami sok nőnél korábbi nyugdíjbamenetelt hozott.

Na meg ezt a cikket arról, hogy milyen kamu hírgyár dobta be a köztudatba ezt a 72 évre emelik a nyugdíjkorhatárt mesét:

[link]

Szóval kérlek linkelj VALÓS infót arról, hogy Orbánnak ilyen szándéka lene! És ne gyere olyan cikkekel aminek ez a címe, mert belenéztem és egyikben sem Orbán vagy a fidesz mondatai jelennek meg, hanem csupán egy tavalyi Portfóli cikk, amiben egy OECD tanulmányra hivatkozni, ami szerint ez lenne indokolt Magyarországon. Szerintük. Ahogyan a svédeknél 3,5 éves korhatáremelés stb.

2019. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

#14

A visszaállamosításkor mindenkinek pontosan elszámoltak. Vagyis nem feltevések vannak, hanem tények, tapasztalatok.

A tények pedig azt mutatták meg, hogy aki az átlagbér közeli keresettel rendelkezett, annak a konzervatív befektetéseit is lenullázta a 2008-as válság 2009-re. Vagyis ha előtte 10 éven át fizetett is be járulékot és forgatta a pénztára, akkor is ugyanonnan indult 2009-ben, mint akinek akkor volt az első fizetése és így az első befizetése a pénztárhoz.

Mivel ez a haszon kellene összegyűljön és többletet adjon amiből majd a nyugdíj egy részét kapná az illető, ha 10 évi haszna így elszállhatott, akkor elszállhat a nyugdíjba menetele előtti évben is ugyanígy. Akkor marad a csupasz befizetése, ami sem az inflációt nem tudta követni, sem pluszt nem tudott kitermelni.

Márpedig a világ számos pontján megmutatták már, hogy még ha a nyugdíjbiztosító nem is megy csődbe és a befizetés nem is tűnik el teljesen (ahogy nagyon sok amerikai, német és egyéb idős emberrel megtörtént már) akkor is értelmét veszíti hogy ott gyűlt a pénze. Hiszen csakis az maradt meg ami állampapírba volt fektetve. ÁLLAMPAPÍRBA, vagyis ugyanoda, az állam kezelésébe, ahová akkor kerül a pénz ha az állami nyugdíjpénztánál marad. Akkor minek az egész?

És ez nem kamu, párom 13 évig fizette, jó fizetés után a járulékot a magánpénztárba és majdnem annyit kapott az elszámoláskor haszonként, mint kollégám fia, aki a válság kirobbanása után kezdett csak el dolgozni - fele akkora fizetéssel. Mintha mindketten ugyanakkor kezdtek volna befizetni egyáltalán. És nem, nem volt kockázatos befektetése a páromnak.

2019. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%

# 14 a mostani 2008-as válsággal a biztosítók 50%-a teljesen csődbe ment, azért nem mind mert kisegítették adófizetők pénzéből az állam. Amiből persze semmit sem látunk vissza, de magas kamatú hitelek azok vannak. Semmi köszönet sincs benne


Egy válság esetén, ha ilyen biztosítónál lenne a nyugdíjmegtakarításod, akkor lenullázódna. Ha mégsem menne csődbe akkor az 1%-át max ha visszakapnád. Valóban ez kell neked? Jól van ez így?

2019. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#15:

"Mellékelnél egy linket vagy bemásolnád azt a szöveget ami szerint Orbánéknak egyáltalán eszébe jutott a nyugdíjkorhatár emelése?"

Egyelőre nem. De Viktor azt mondta, 72 éves koráig fog dolgozni és ezt várja el másoktól is. Ergo, hamarosan be fogják vezetni. Mindent így vezetnek fel, hogy előbb belengetik finoman, aztán jön, a vihar, hogy "dehogy akarják, ez csak ellenzéki maszlag", majd utána mikor a vihar elült, szépen meglépik. Így volt az LTP kinyírásával is. Mondogatták, hogy lehet, hogy csökkentik vagy megszüntetik, aztán volt hessegetés, hogy ezt nem teszik meg, csak szöveg, aztán huss, 2 nap alatt kinyírták az LTP rendszert.

Szóval amit negatív intézkedést Orbán belenget, azt készpénznek lehet venni! Valljuk be 9 év alatt 90%-ban csak negatív intézkedései voltak. Már legalább is azok számára, akik nem kőgazdagok és nincsenek a holdudvarban.

Egyébként meg napnál világosabb, hogy a nyugdíjrendszer így nem tartható fenn, hiszen egyre több eltartott jut egy dolgozóra. Ergo, vagy a befizetők számát kell növelni (ami a gyerekvállalás támogatásával megvelósulhat, de koránt sem elég gyors) vagy az eltartottak számát kell csökkenteni (ezt is csinálják a kórházak lezüllesztésével), tehát előbb-utóbb növelni kell a korhatárt. Hogy a manyup, amit szétvertek megoldás lett volna rá hosszú távon, az nem érdekes, ugye? A felosztó-kiróvó rendszer egy hülyeség, mert csak stabil korfával és alacsony munkaélküliséggel rendelkező gazdaságban működik, elöregedő társadalomban (ami a nyugati országok többségére jellemző) NEM működik. Ha mindenki magának gyűjtené a nyugdíjat, nem lenne ilyen gond és korhatár sem kellene.


"a fidesz-kdnp-pedig bevezette a nők 40-t"

Igen, csak épp szemét módon számolják, hogy a lehető legkevesebben tudják igénybe venni. Pl édesanyám 61 éves, 18 éves kora óta, aza 43 éve dolgozik, de egy csomó dolgot (pl a szakmai gyakorlatát) nem hajlandók elszámolni neki, és az sem számított, hogy 20 éven át egészségkárosító vegyszerekkel dolgozott. Így nincs meg a 40 éve és még másfél évig dolgoznia kell, pedig már alig bírja és inkább otthon lenne az unokákkal.

2019. márc. 11. 13:33
 16/26 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy miért kellett elvenni az emberektől a szabadságot, hogy abba fektessenek amibe akarnak?
2019. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

#16, #17

Nem szeretem a bankokat, sem a biztosítókat. De sokkal inkább bízok egy stabil bankban, mint a korrupt kormányban.

Egy bankban a hozam lehet, hogy elvész, de valamennyi mindenképp marad. Míg állambácsi bármikor mondhatja azt, hogy "bocsi, mostantól nem fizetek nyugdíjat, mert nincs pénz", ugyanis a tákolmányban az szerepel, hogy a nyugdíjra az állam csak TÖREKSZIK, de nem KÖTELEZŐ.

2019. márc. 11. 13:44
 18/26 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező

Szóval akkor elismerted, hogy a kérdésed kamu, nem mondott semmi ilyet Orbán, sem a fidesz, még csak utalás sem volt rá. Azért szólok, hogy ezt hívják hazugságnak.

"De Viktor azt mondta, 72 éves koráig fog dolgozni és ezt várja el másoktól is. "

Akkor most várom ennek az állításodnak a bizonyítását, mikor és hol mondott ilyet - vagy mit mondott valójában.

Mert az előzőek alapján gyanítom, hogy ez a 2. számú kamu állításod.

Amúgy a nők 40 nem véletlenül van így kitalálva. Nekem sem fog beleszámítani az, hogy 8 évig voltam az egyetemen - teljesen jogosan. Mert más meg közben rendesen dolgozott. Még akkor is ha számomra ez a 8 év is valóban munkának érződött, egyáltalán nem volt könnyű sem. De nem elvesznek tőlem azzal, hogy nem mehetek ugyanakkor nyugdíjba, mint az, aki 18 éves kora óta dolgozik - hanem kapok kedvezményképpen vagy 1,5 évet a nyugdíjkorhatárhoz képest. Kevesebb kedvezményt, mint más, de akkor is kapok kedvezményt. Pedig nyilván én is szeretnék sokkal korábban nyugdíjba menni majd. És?

2019. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ugye milyen jó a népességcsökkenés elvtársak?
2019. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Támogatom, azzal az apró módosítással, hogy minden politikust 72 éves koráig heti hat napban szénbányába 12 órázni. Ha jól viselkedik és jól teljesít, 10 év után átkerülhet az aszfaltozókhoz. Orbán sem kivétel, még van addig 18 éve, addig még nagyot alkothat.
2019. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!