Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Véleményed szerint mi volt...

Véleményed szerint mi volt Magyarország fénykora, vagy fénykorai?

Figyelt kérdés
Szerintem a legutolsó az Osztrák-Magyar Monarchia kora volt. Fejlődött az ország, felépült Budapest sok nagy emberünk, művészünk akkor tevékenykedett, egyben volt az ország, és gyakorlatilag olyan örökséget kaptunk mind építészetileg, mind kulturálisan ami mai napig rányomta bélyegét az ország képére. Meg szerintem Ferenc József is egy remek király volt. Szerintem Mátyás kora óta nem voltunk olyan nagyok mint akkor.

2019. márc. 11. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is a Milennium időszakát mondanám. Előtte talán az Anjouk kora.
2019. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
1945-1989.
2019. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Jelen pillanatban is éppen Magyarország fénykorában élünk! Soha nem volt meg az ország olyan sikeres mint napjainkban!
2019. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első világháború előtti időszak, kétségtelen.
2019. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Azért Nagy Lajosunk korát is ide lehet venni, lévén, nagyhatalmat kreált hazánkból. Erre csak büszkék lehetünk.
2019. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szent László, Könyves Kálmán, III. Béla, Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond, Hunyadi Mátyás kora és persze később Ferenc József idején a boldog békeidők.
2019. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
2002-2010
2019. márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Utolso, mekkora troll vagy, szakadok :D


Komolyan: Az utolso kiemelkedo korszakunk velemenyem szerint Matyas kora volt, akkor fuggetlenul voltunk erosek es nagyok. Utana a Monarchia idejet mondanam, utana a Kadar korszakot, utana pedig a jelent, 2010-tol. Az a baj a jelennel, hogy nagyon BP centrikus. A videki nagyvarosok is(Miskolc, Debrecen, Szeged, Nyiregyhaza, Pecs etc) rengeteg fejleszteni valot rejt magaban, es szinte minden magyart a siras kerulget, amikor ezeket a varosokat alig latja fejlodni.

2019. márc. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Károly Róbert mindenképpen, Nagy Lajos is (bár hosszútávon sok problémát szült). Azután a Hunyadiak kora.

Bethlen Gábor, I. Rákóczi György Erdélyben, majd a reformkor (kulturális téren). Leginkább a fénykor azonban a Momarchia idejére illik.

2019. márc. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy vagyok én troll.

Ez az időszak volt a legjobb.

A prolik ellenzékben voltak.

2019. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!