Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! A székelyek miért...

Fideszesek! A székelyek miért építhetnek református templomot Chicagóban? A muszlimokat hasonló tevékenységért miért szidjátok?

Figyelt kérdés

A chicagóba kivándoroltak székelykaput is építettek, vásároltak épületet parókia gyanánt. Most templomot fognak építeni. Egyébként magyar, római katolikus templom már van is arrafelé.

Bezzeg a kormánypropagandát hangoztató emberek azzal riogatják magukat és másokat, hogy a muszlimok majd mecsetet fognak itt építeni.

Oké, tegyük fel hogy egy hazai muszlim közösség mecsetet épít fel például Szolnokon.

Mi a különbség a két helyzet között?

A szabad vallásgyakorlást egyáltalán nem szabadna kettős mércével mérni. Vagy szerintetek igen?



2019. márc. 18. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
És ennek mi köze a fideszhez?Mellesleg jelenleg sem tilos itt mecsetet építeni, van is pár működő az országban. Európában egyedül Szlovákia az ahol nem engedélyeztek ilyesmit
2019. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Például azért mert a reformátusok és a katolikusok már jópár száz éve nem gyilkolják egymást. Az iszlámról ez nem mondható el. Továbbá a református vallás is keresztény és az amerikában népszerű katolikus vallás is keresztény. Azonos értékrend. Csupán néhány teológiai különbség van. Az iszlám és a keresztény vallás között viszont már hatalmas különbségek vannak, életmódban, értékrendben, szokásokban ugyanúgy.


Illetve hát az USA olyan ország aminek nincs igazán saját kulturaja, kulonosebb multja. Inkabb csak egy katyvasz, angol francia migransok akarom mondani konkvisztadorok kiirtottak az ottani indianokat aztan elvettek a hazajukat majd odahurcoltak afrikai rabszolgakat. Ilyen orszag eseteben akkora a keversteg hogy senkit nem zavar a reformatus vallas. Itt Magyarszagon viszont ezer esztendeje élünk, sok viszontagsagot atveszeltunk sokat szenvedtunk eppen a muzulmanok miatt... ami sok szazezer magyar eletebe kerult. S míg mi fejledtunk, addig az iszlam ugyanolyan agressziv. Nem kell ide!

2019. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a református templommal?
2019. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

„Mi a baj a református templommal?"


Nekem semmi.

Csak 1 nap különbséggel láttam a neten egy fideszes droidoktól származó mocskolódást, hogy „majd a migráncsok mecsetet építenek nálunk!” ha Orbán nem véd meg minket, meg egy köztévé riportot az amerikai templom kapcsán. Érdekes volt a párhuzam.


Felőlem mehet mindkettő. Bár egyik ismert vallást sem követem.

2019. márc. 18. 17:47
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Egy óvodáskorú államban sok minden lehet, ami ezerévesben nem.

Inkább azt kéne kérdezni ezzel kapcsolatban, hogy tisztességes székely miért építkezik -alkot, gyarapít- Amerikában. Vagy akár, hogy miért van annyi baptista Torontóban, hogy új templom kell nekik.

A muszlimok meg építsenek mecsetet -meg mást- otthon. Szép kis magyar az is, aki muzulmánná válik; volt egy műsor, lesz még probléma velük, a fejem rá...


A fene egye meg a tótokat, hogy a sarkukra álltak ebben. De majd jön az új kormány, meglátjuk mi lesz.

Ahol megjelennek a muzulmánok, ott előbb-utóbb vége a békének, meg kéne tanulni, és visszaterelni őket, hogy hagyjanak békén bennünket.


Van a "kettős mércének" egy inverz formája is, amikor gyökeresen különböző dolgokat mérünk ugyanazzal a "mércével". Ez van a muzulmánság pusztán valláskénti propagálásával.

2019. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy utálom a fideszt mint a szart de te abszolút nem találsz más dolgot, amit kritizálni tudnál? Kit érdekel mi van Chicagoban???
2019. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nyilván tudok rengeteg dolgot kritizálni a fidesszel kapcsolatban:D De most erre kaptam fel a fejem. Ennyi.
2019. márc. 18. 17:59
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán hallani olyat, hogy egy USA-ba költözött magyar (vagy székely) református vagy katolikus mondjuk bombákkal a kezében rohangál és Jézust kiabál és felrobbant egy fél utcát...

Chicago amúgy is keresztény, így nincs gond, ha keresztény templomok épülnek.

Nekem egyébként személy szerint a legkisebb bajom az, ha itt Európában a muszlimok mecsetbe járnak és a nők kendőt hordanak. Nem ez a gond velük. Hanem hogy képtelenek elsajátítani azt a minimális emberi viselkedést, ami itt Európában jellemző. Nem érdekli őket a jogrendünk, a kultúránk, hanem ők akarják idehozni a sajátjukat. Nekünk meg erre köszönjük, de nincs szükségünk.

2019. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

9

Lehet, hogy keresztény, de töményen fekete hely, bezárt gyárakkal.

2019. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lux morulus ***** válasza:
Én komolyan nem hiszem el, hogy ez a kérdés,kérdés lehet. Így szerintem, troll kérdés.
2019. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!