Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért nem...

Az ellenzékiek miért nem veszik észre, hogy a Fideszt nem lehet leváltani?

Figyelt kérdés
Nem értem azt a sok szenvedést és kínlódást, amit képesek leművelni a Fidesz ellen. Olyan, mintha valaki ököllel ütne egy betonfalat, annyi értelme van. Teljesen felesleges és kontraproduktív. Miért nem tanulnak inkább nyelvet és mennek el egy jobb országba, ha nem tetszik nekik a Fidesz? Ez a legjobb, amit tehetnek, mert még jó ideig Fidesz-uralom lesz az országban.

2019. márc. 19. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Le lehet azt váltani, de én inkább belgiumba mentem el 8000 euróért dolgozni. A fidesz szavazók kb 600 ezren vannak, mellé még ukrán , román, török, kínai lófasz, plussz a csalás...

Sanyargasson tizeket ez a gusztostalan tolvaj törpe! 120 nettó robotolásért? Otthon egy normál élet havi 500 ezer huf.

2019. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
68%
Azért ha minden egyes ellenzéki felköt legalább két fideszest a lámpavasra, akkor előbb-utóbb elfogynak, nem?
2019. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanitt: akkor beismered, hogy egypárt rendszer van, demokrácia nuku?
2019. márc. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
De rohadt érzés lehet ellenzékinek lenni.
2019. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1

Várom a nagyszerű javaslataidat, hogy lehet leváltani őket.


Koplárovics Béci

Van egy olyan mondás, hogy az álmodozás az élet megrontója.


#3

Még csak autokrácia van, de jó úton halad a rendszer a diktatúra felé.


#4

Igen, eléggé az.

2019. márc. 19. 12:37
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszem, hogy az emberek érzik annak a súlyát amit leírnak. Normális ember nem ír ilyet le.
2019. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Mivel a Fityesz minden szabályt magára szabott, fölvásárolta a médiát, mindenhova a saját pártkatonáit ültette és módszeres karaktergyilkosságokat követ el bármely ellenzéki politikussal szemben, aki kicsit is vetélytárs lehet, így sajnos kijelenthetjük, hogy még egy darabig maradnak. A tavalyi választás lett volna az utolsó esély a leváltásukra, de ehhez össze kellett volna fognia a teljes ellenzéknek DK-tól az MSZP-n, Momentumon és Jobbikon át mindenkinek, és minden körzetben visszalépni úgy, hogy csak a legerősebb ellenzéki jelölt maradjon, a szavazókat pedig arra kérni, hogy őt támogassák, hiszen a közös ellenség megvolt.

De még ha sikerült volna is, akkor is káosz lett volna, mert nem volt egy erős párt, aki tényleg el tudná vezetni az országot.

Két lehetőség van a Fidesz bukására: az egyik, ha Orbánnal történik valami. Nélküle ugyanis fejetlenül szétesne a párt. A másik, ha az emberek végre megunják, összetömörülnek és elzavarják őket. Egyik sem túl esélyes, de ha mégis megtörténik, nagyon remélem, hogy az egész bagázs szigorú elszámoltatásban fog részesülni: vagyonelkobzás, hosszú börtön, közügyektől való végleges eltiltás, stb. Köztörvényes bűnözők ülnek ma a parlamentben!

2019. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Én normáisnak érzem magam, és 8000 euróból tudok annyit félrepakolni, hogy lakást vegyek 2 éven belül. Otthon a gusztustalan fészek álca támogattás megy. Itt miért nincs támogatás, mert simán tud venni a keresetéből bárki...
2019. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Ó, te 8 ezer eurós mennyi istenünk! Megkérdezném, vajon hány magyar dolgozik kint nyolcezer euróért??? A kint lévők két százaléka? De jobb is, hogy te kint vagy, és nem itthon, mert neked nem az "értékek" számítanak hanem az anyagiak...
2019. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

"Én normáisnak érzem magam, és 8000 euróból tudok annyit félrepakolni, hogy lakást vegyek 2 éven belül. Otthon a gusztustalan fészek álca támogattás megy. Itt miért nincs támogatás, mert simán tud venni a keresetéből bárki..."


Nem neked írtam, hanem leginkább a kérdezőnek és azoknak akik teljesen normálisnak tekintik az egypártrendszert, sőt még támogatják is.


Számomra felfoghatatlan (bár értem), hogy 30 évvel a rendszerváltás után, hogy voltunk képesek megint ide jutni, illetve a pofám folyamatosan leszakad, ha ilyeneket olvasok mint ez a kérdés. Amikor konkrétan arról tesznek az emberek tanúvallomást, hogy számokra a demokrácia az konkrétan nem jelent semmit, és önként nevetne mondanak le alapvető jogaikról.


Részemről már beletörődtem, mert április közepén én is külföldre költözök, viszont akkor sem tudom elfogadni azt, hogy 3 évtized alatt konkrétan ugyan oda értünk vissza ahonnan kiindultunk.

2019. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!