Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is visszasírjátok a Gyurcsá...

Ti is visszasírjátok a Gyurcsány Ferenc Miniszterelnök Úr regnálásának időszakát?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem azt az időszakot, nem vándorolt még ki annyi ember külföldre (pl. Anglia, Németország), egyben volt a teljes rokonság, tartottuk a kapcsolatot rendszeresen. Most már szinte mindenki külföldön él, aki még esetleg itthon maradt, az is a kivándorlást tervezgeti folyamatosan. Az oktatás is jobb volt akkor, nem kellett hallgatói szerződést aláírni, nem sorolhattak át menet közben önköltséges képzésre (kreditek, tanulmányi átlag vagy félévek túllépése miatt), nem kellett tandíjat fizetni, diákhitelt felvenni annak, aki bekerült államilag támogatott képzésre, kevesebb ember tanult a felsőoktatásban, sokkal színvonalasabb volt az oktatás, főleg a bolognai rendszer bevezetése előtt, az 5 éves osztatlan képzések esetén, szinte bármilyen diplomával könnyen el lehetett helyezkedni, de még a bolognai rendszer elején sem volt ezzel nagyobb gond. A bátyám is több ideig járt egyetemre az előírt képzési időnél és meglehetősen rossz jegyeket is szerzett, de ennek ellenére nem csapták ki vagy sorolták át menet közben önköltséges képzésre, ahogyan most tennék pl. a rossz átlaga miatt, hanem el tudta végezni adósság felhalmozása nélkül.

A szüleim is jobban kerestek akkor, mármint nem a számokat tekintve, hanem az aktuális árakhoz képest, könnyebben ki tudták fizetni a hiteleket, számlákat, élelmiszereket megvásárolni, sőt emlékszem tudtak venni bátyámnak egy néhány éves használt autót, kifizették neki a jogosítványt is, meg karácsonyra viszonylag drága ajándékokat kaptunk, normális ételeket ettünk, tudtunk venni modern számítógépet, televíziót, telefont, amikor cserélni kellett valamelyiket. Amikor meg már én lettem annyi idős, hogy képbe került a jogsi, autó, akkor szó sem lehetett róla (Orbán kormány ideje), pedig szüleim ugyanott dolgoztak akkor is, meg eléggé megcsappant az életszínvonal. Amikor a bátyám munkanélküli volt, akkor kapott munkanélküli segélyt, nem kellett érte 365 napot dolgozni meg nem küldték el közmunkára sem, hanem elég szép összeget kapott havonta, aztán abból élt, amíg nem talált másik munkát. Most meg semmit nem kap az ember, hogy ha kiesik az iskolából, nem támaszkodhat semmire, ameddig nem talál valahogy munkát, addig éhezni fog vagy azt csinál amit akar, ráadásul sokkal nehezebb bejutni egy-egy munkahelyre, mint korábban volt, annyira telített lett a piac, a keresett végzettségek oktatása pedig még csak most került előtérbe.


2019. márc. 22. 14:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%
Inkább akkor sírok ha arra gondolok, mikor ő volt miniszter..
2019. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
75%
Úgy hiányolom háborodott vezéredet, mint forgalmas úton való autózáskor a hasmenést! :P
2019. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
7%

#9: "Pont nem, az Mszp emelte 20rol 25re 2009ben."


Mielőtt féligazságokat ideböfögsz, inkább olvass utána a tényeknek!

2006-tól volt 20% az ÁFA a korábbi 25% helyett. Melyik kormány is volt akkor? Hmmm... MSZP!

Az is igaz, hogy 2009-ben a szintén MSZP-s Bajnai vitte vissza 25-re, de akkor se felejtsük el, hogy 3 évig az MSZP alatt volt 20% az áfa, amit a derék Orbán kúrmány azóta 27%-ra, az egész EU legmagasabb ÁFA kulcsára emelt.


#11: "igen mert elég nehéz volt még akkoriban engedélyt szerezni bármelyik EU-s országban hogy munkát vállalhass."

Magyarország 2004 óta EU tag. Az MSZP kormány alatt is volt közel 6 év, hogy kivándorolhattak.


"Mennyire jó volt tényleg hogy több százezernyi munkakerülő kb. minimálbérnyi segélyt kapott, és lókuki volt az ország foglalkoztatási rátája, ennek köszönhetően pedig nem volt se GDP-nk, se elég bevétele az államnak."

Hát, mert a közmunka az aztán megoldás, igaz? Meg hogy amikor 2 hónapig nem volt munkám, akkor is havi 80 ezerrel szúrták ki a szememet, nem számított, hogy előtte 10 éven át folyamatosan volt munkám és fizettem a járulékokat!


"Akkoriban 10% körül pörgött a munkanélküliség."

Most meg olyan 13% a közmunkásokkal együtt. A közmunka nem munka!


"az ÁFÁT növelték"

Milyen ÁFÁT? MSZP alatt 20% volt az ÁFA, majd visszavitték 25%-ra. Aztán Orbán emelte 27%-ra!

2019. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Magyarország 2004 óta EU tag. Az MSZP kormány alatt is volt közel 6 év, hogy kivándorolhattak."


Mielőtt féligazságokat ideböfögsz, inkább olvass utána a tényeknek!

Németország és Ausztria 2011-törölte el a korlátozásokat a közép-európai országokból érkező munkavállalókkal szemben.

2019. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

#23-as én Ausztriában dolgoztam sokáig, 2011-ig munkavállalási engedélyt kellett évente kiadniuk. Nem mellékesen attól mert EU. tagok lettünk csak úgy bárhova engedélyek nélkül nem mehettünk dolgozni, Angliában ma engedélyt kell szerezned munkavállaláshoz.


[link]


Ja, inkább végezzen az ember szemétszedést vagy fűnyírást, mint a semmire kapja a segélyt, mivel ezzel rengetegen tudatosan visszaéltek a szocik alatt. Persze 2008 után más volt a szitu a válság miatt, de már előtte is ebből élt egy rakás ember.

2019. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
orbánhoz képest mindent visszasírok.
2019. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
71%
A könnyeket gyűjtögest nekem légyszi, fürödni akarok benne.
2019. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Eltűnne a nyáladban.
2019. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Ő maga ismerte be, hogy folyamatosan hazudott."


Amikor az egyszerü elme a maga képességeire redukälja az informäciókat...


Ad egy: "hazudTUNK" és nem "hazudTAM"... Nem tudom, érzékeled-e a különbséget...értelmezési szempontból sem mindegy.


Ad kettő: olyat is mondott (ez a másik, amit sikerültegjegyeznetek rgy fél órás beszédből), hogy "nem csináltunk semmit 4 évig". Ebben annyi az aranyos, hogy ebből a négy évből, amit Gyurcsánynak ró fel előszeretettel a sok nyelvtani zseni, mindösszesen 1 év 8 hónapot volt ő a kormányfő. Mègis mit hallani nonstop okoséktól? "hámeragyurcsányhazudottmegőnemcsináltsemmitnégyévig..." 👍👏👏

2019. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!