Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is visszasírjátok a Gyurcsá...

Ti is visszasírjátok a Gyurcsány Ferenc Miniszterelnök Úr regnálásának időszakát?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem azt az időszakot, nem vándorolt még ki annyi ember külföldre (pl. Anglia, Németország), egyben volt a teljes rokonság, tartottuk a kapcsolatot rendszeresen. Most már szinte mindenki külföldön él, aki még esetleg itthon maradt, az is a kivándorlást tervezgeti folyamatosan. Az oktatás is jobb volt akkor, nem kellett hallgatói szerződést aláírni, nem sorolhattak át menet közben önköltséges képzésre (kreditek, tanulmányi átlag vagy félévek túllépése miatt), nem kellett tandíjat fizetni, diákhitelt felvenni annak, aki bekerült államilag támogatott képzésre, kevesebb ember tanult a felsőoktatásban, sokkal színvonalasabb volt az oktatás, főleg a bolognai rendszer bevezetése előtt, az 5 éves osztatlan képzések esetén, szinte bármilyen diplomával könnyen el lehetett helyezkedni, de még a bolognai rendszer elején sem volt ezzel nagyobb gond. A bátyám is több ideig járt egyetemre az előírt képzési időnél és meglehetősen rossz jegyeket is szerzett, de ennek ellenére nem csapták ki vagy sorolták át menet közben önköltséges képzésre, ahogyan most tennék pl. a rossz átlaga miatt, hanem el tudta végezni adósság felhalmozása nélkül.

A szüleim is jobban kerestek akkor, mármint nem a számokat tekintve, hanem az aktuális árakhoz képest, könnyebben ki tudták fizetni a hiteleket, számlákat, élelmiszereket megvásárolni, sőt emlékszem tudtak venni bátyámnak egy néhány éves használt autót, kifizették neki a jogosítványt is, meg karácsonyra viszonylag drága ajándékokat kaptunk, normális ételeket ettünk, tudtunk venni modern számítógépet, televíziót, telefont, amikor cserélni kellett valamelyiket. Amikor meg már én lettem annyi idős, hogy képbe került a jogsi, autó, akkor szó sem lehetett róla (Orbán kormány ideje), pedig szüleim ugyanott dolgoztak akkor is, meg eléggé megcsappant az életszínvonal. Amikor a bátyám munkanélküli volt, akkor kapott munkanélküli segélyt, nem kellett érte 365 napot dolgozni meg nem küldték el közmunkára sem, hanem elég szép összeget kapott havonta, aztán abból élt, amíg nem talált másik munkát. Most meg semmit nem kap az ember, hogy ha kiesik az iskolából, nem támaszkodhat semmire, ameddig nem talál valahogy munkát, addig éhezni fog vagy azt csinál amit akar, ráadásul sokkal nehezebb bejutni egy-egy munkahelyre, mint korábban volt, annyira telített lett a piac, a keresett végzettségek oktatása pedig még csak most került előtérbe.


2019. márc. 22. 14:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban én még középiskolás voltam. Azzal egyetértek, hogy az egyetemistáknak akkoriban jóval könnyebb volt. Viszont voltak más problémák. Gyurcsány bukása után a Bajnai időszak, majd az évtized első évei nehezebb időszak volt, de már szerencsére túlléptünk rajta.


Én nem sírom vissza azt az időszakot, azóta már kijártam az iskolákat, lediplomáztam, önállósodtam, a karrierem is jól áll, bizakodom a jövőben politikai színezettől függetlenül.

2019. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért te sem vagy százas, vagy ez csak trollkodás?
2019. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, fletot sok kommunista, nyugdíjas, bolond, szal mindenki 60iq alatt, vissza sírja.
2019. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit sem sírom vissza a 38%-os szja-t. A
2019. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
Pedig milyen jó is volt, mikor bruttó 180k ft fölött kaptad az extra kulák adót :)))
2019. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%
Annyira jó volt,hogy ez a hatalommániás bohóc önként lemondott. Ez azért jelent valamit! Vagy neked nem, te szerencsétlen?
2019. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

Én nem, kifejezetten ellenzem, hogy Gyurcsány még mindig politizàl. Viszont Orbànèknak is ideje lenne eltakarodni, sok kárt okoztak a közel 10 év alatt.

Nekem amúgy rossz emlékeim vannak, mivel nem volt ekkora kivàndorlàs, sokkal többen voltunk, kevesebb volt így a munkahely, nehezebb volt elhelyezkedni és nem becsültek meg semennyire. Nyilván nem jó dolog, hogy ennyien kivàndoroltak, de könnyebb így az itt maradtaknak munkát találni és kedvező feltèteleket kicsikarni a munkaadòtòl

2019. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
23%

#5:

Oké, 180 bruttó fölött 38% SZJA volt, de egyrészt akkor a 180 annyit ért, mint most kb 320 ezer, másrészt csak a 180 fölötti részre volt 38%, azaz ha 200-at kerestél, akkor 4 ezerrel volt több az adód, mintha a teljes összegre 16% lett volna.

Viszont nem volt megadóztatva a cafeteria, nem volt bankadó, tranzakciós adó, chipsadó, nem volt 27%-os ÁFA (sőt, pont az MSZP vitte anno le 20%-ra!), 9 hónap volt a munkanélküli, volt LTP, stb. Ja, hogy a gazdagoknak kevésbé ment jól és a szegények meg a középréteg több segítséget kapott? Hát igen.

Nem Gyurcsányt sírom vissza, hanem azt az időt, amikor nem szóltak bele ilyen szinten az ember mindennapi életébe és nem ad-hoc kormányoztak, meg nem tömték ilyen pofátlanul és látványosan a zsebüket a mi pénzünkkel, mint pl Pénztáros Lőrinc

2019. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

"sőt, pont az MSZP vitte anno le 20%-ra"

Pont nem, az Mszp emelte 20rol 25re 2009ben.

2019. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
8! A hozzászólásod végével egyetértek.
2019. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!