Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, az ha egy ország...

Miért baj, az ha egy ország nem akar multikulturálissá válni?

Figyelt kérdés
Nem bánt senkit, nem támad meg más országokat, de a sajátjaival akar élni.

2019. márc. 23. 16:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj ezzel, hogy nem lehet egy ország nevében beszélni. Lehet egy része nem akar, de lehet egy másik része nem bánná, jó dolognak találnà.

Nekem pl vannak indiai, kínai, Japan és kanadai ismerőseim. Nagy élmény, hogy ismerem őket, a kultúrájuk, gondolkodás módjuk olyan dolog, amivel érdemes megismerkedni. A hagyományaik, ünnepeik, nemzeti ételeik, nyelvük is nagyon érdekes.

Szerintem így lehet igazán fejlődni, ha nyitott vagy más kultúrákra.

Ez persze nem azt jelenti, hogy el kell felejteni a saját kultúránkat meg mindenáron alkalmazkodnunk kell. Azt sem jelenti, hogy ellenőrizetlenul bárkit be kell fogadni és eltartani.

Az indiai és japán barátaim pl orvosok és beszélik a magyart, hasznos tagjai a magyar társadalomnak szerintem. Nem várják el, hogy bárki alkalmazkodjon, ők teszik, ők illeszkedtek be, tanultak meg a nyelvünket..

2019. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%
Nem baj. Én örülnék a legjobban, ha Magyarország nem lenne multikulti ország, de sajnos ez nem kívánságműsor. Nem elég, hogy tele vagyunk indiánokkal, de még a kormány is tízezrével importálja ide a migránsokat...
2019. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
21%

Nem baj, és nem is mondta senki, hogy az.


Az viszont már baj, hogy nem segítünk a rászorukón és hogy ártatlanok ellen gyűlölködő propagandát folytatunk. Szerinted nem baj?

2019. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%

#3 "hogy miért jön ide"


Ezt Orbántól kérdezd!

Az viszont téged nem zavar, hogy ígyis tele vagyunk törökökkel, kínaiakkal?

Az neked nem "multikulti"?

2019. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

#2

"Egyáltalán miért baj az neked, ha másvalaki eltérő kultúra alapján akar élni, nem az alapján, amit te rákényszerítesz?"

Nem érted, hogy a kérdező pontosan ezt akarta tudni? Hogy miért nem képesek a multikulti hívei elfogadni, hogy vannak sokan akik NEM akarnak multikultit, ami szerintük jó? Most én kérdezem tőled: "miért baj az neked, ha másvalaki eltérő kultúra alapján akar élni, nem az alapján, amit te rákényszerítesz?"

2019. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#13

"Az viszont már baj, hogy nem segítünk a rászorukón és hogy ártatlanok ellen gyűlölködő propagandát folytatunk."

Akkor NE TEDD!

Én nem teszek ilyet. Te miért?

2019. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem "egy" országra hanem jelen estben Magyarországra gondolsz kérdező, akkor csak annyi a "baj" hogy nettó hazugság az egész kampány. Onnantól kezdve, hogy különböző indokokkal egyeseket beengedünk másokat nem, bukott a mutatvány.

Minden külföldi hozza a saját kultúráját és ha már itt van akkor kapcsolatba kerül a helyiekkel és máris kész a multikulturális társadalom.

Jelentős számban élnek itt kínaiak, vietnamiak - nem integrálódtak.

Nem tudni mennyi ember érkezett letelepedés kötvénnyel.

A dél amerikából érkező - magyar ősökkel rendelkezők - is hozták a saját kultúrájukat ők nem magyarok

Rengeteg a vendégdiák, most Pakisztánnak kínáltuk fel egy 500-as keretet, de ha jól tudom Laoszból is jönnek.


No mesélj nekem, hogy melyik ország nem akar multikulturális országgá válni ?

2019. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gond vele, a baj az ha folyamatosan ezt mantrázzák.


Magyarországon nem ker az átlagember a bevándorlókból. Pont, lehet lapozni, vannak más témák is. Ja, de azokkal nem lehet ilyen politikai sikert elérni mint ezzel a gyulolkodessel...

2019. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem baj, de ha háborús menekültekkel sem kivételezünk, akkor mondjuk ki mellé, hogy emberbarátok sem vagyunk. Minden éremnek két oldala van, nem lehet csak az egyiket felvállalni, a másikat meg elbagatellizálni.
2019. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a baj, ha nem akar. A baj az, ha azt hiszi, hogy mások ezt akarják nála. Nem a multikultival lesz itt probléma, hanem a sok átvert hiszékeny emberrel, aki ma ezt gondolja, holnap meg azt, attól függően, éppen mit mondanak neki.
2019. márc. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!