Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy még...

Mit gondoltok arról, hogy még egy cégnél sikeres volt a sztrájk?

Figyelt kérdés

[link]


Több, mint a dupláját kapják, mint amit a cég "javasolt", ugyanis 8 százalékot akartak először adni.

A szakszervezet ezt felhozta 18 százalékra.



Tíz napig tartott a sztrájk, végül sikeres volt.


Viszont, megfigyelhető és külön kiemelik,hogy a magyar menedzsmentet meg kellett kerülni és közvetlen a koreai központtal kellett egyeztetni.

Amennyi kiesést okozott a sztrájk, valószínűleg fognak fejek hullani a menedzsmentnél, ismerve távol-keleti kultúrát.


Úgy tudom, az Audinál is hasonló gondok voltak,az egyik magyar felső vezető azt mondta "hadd sztrájkoljanak, akkor sem emelünk".

Itt bizonyosodik be,hogy nem is igazán a multikkal van a baj, hanem a magyar vezetőkkel.



Én műszaki területen dolgozok, mint mérnök.A mi cégünk is leányvállalat, ha valami baj van, akkor sokkal szívesebben fordulok a német ügyvezetőhöz, még akkor is, ha nagyon nehéz elérni.Ugyanis, másként kezeli a problémákat.

Vagy, amikor fizetésemelés időszaka volt, akkor is beszéltem a kinti, német kollégákkal és ők egy kicsit "megnyomták" a magyar főnökömet, így normális emelést kaptam.

Emiatt kaptam olyan beszólást már, hogy "nem ők a főnökeid, ha itt nem tetszik miért nem mész ki hozzájuk dolgozni".


2019. márc. 23. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetoen oromteli es peldaerteku, igy kell ezt csinalni.. Tokot kell noveszteni, a szakszervezeteknek el kell kezdeniuk dolgozni es jogi segitseggel kiharcolni 10-20%os emeleseket. En szurkolok :)
2019. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez elég kevés. Itt nem ilyen 18 százalékokat illene emelgetni, hanem ötszörözni a béreket.
2019. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egy hatalmas gyárban dolgozok, az emberek nagy része minimálbéren van. A szakmunkasok és a diplomások is a számukra elérhető berminimumon vannak.

Pár hete az Audi sztrájk után nálunk is volt, 10%-os emelésèrt. Nem kaptuk meg és a sztrajnak is vége lett hamar, szerintem a helyi ujsagon kívül nem is írták meg.

Vicc, szerintem tenni kéne érte, hogy megadjak az emelést. Még a 10-20% is kevés.

Teljesen igazad van, hogy a magyar vezetők a legnagyobb ellensegunk, a multi anyavàllalatàban valószínűleg pozitívabban állnak az emelèshez. Nekik még így is megèri, olcsóbbak vagyunk jóval, mint a saját országukban a melosok.

2019. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Hankook "magyar" menedzsmentje elég nagy százalékban koreai. Már elkezdték kinevelni a hazai vezetőket, de még hosszú lesz a folyamat. Szóval ez a "csúnya magyar főnökök" nem igazán állja meg a helyét jelen esetben. Az persze tény, hogy sok esetben a leányvállalat vezetői nem a cég érdekeit nézik, hanem a saját bónuszaikat.
2019. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Amennyi kiesést okozott a sztrájk, valószínűleg fognak fejek hullani a menedzsmentnél, ismerve távol-keleti kultúrát."


Ez érdekelne kifejtenéd?


"Úgy tudom, az Audinál is hasonló gondok voltak,az egyik magyar felső vezető azt mondta "hadd sztrájkoljanak, akkor sem emelünk".


Itt bizonyosodik be,hogy nem is igazán a multikkal van a baj, hanem a magyar vezetőkkel."


Erről is mesélhetnél bővebben, mivel német cégeknél ritkán van az, hogy nem német a felső vezető.


Szerinted Achim Heinfling nem tudta, hogy milyen következményekkel jár a sztrájk és nem volt tisztába a szakszervezet követelésével?

2019. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!