Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt azzal az esettel,...

Mi történt azzal az esettel, hogy a nemzetközi kereskedelmi cégek nem ugyanazt a minőségű élelmiszert árulják az EU keleti és nyugati részén? Történt valami előrelépés az ügyben?

Figyelt kérdés

Valóban nem ugyanaz a minőség.

Németországban dolgozó családtaggal mindig "rendelek" dolgokat kintről, mert ott vagy ugyanannyiba kerül vagy minimálisan drágább és sokkal jobb minőség.


Arról cikkeztek,hogy az EU valamelyik szervezete is foglalkozik az üggyel.Viszont jó ideje nem hallottam felőle semmit.

Csak nem elsorvadt az ügy?


A kereskedelmi cégek bírálata jogos.



Én nagyon várom,hogy legyen az ügyből valami és végre ide se a silányabb termékeket hozzák, hanem ugyanazt, mint amit Németországban árulnak.



Vannak Magyarországon olyan termékek, melyekre az adatok utólag lettek matricázva, ha azt levesszük, látható,hogy a termék német piacra van tervezve és ezek a termékek általában jók is.Nincs kispórolva belőlük minden.


2019. márc. 24. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagy a csönd! Megy a lapítás!
2019. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bebizonyították hogy némely élelmiszerek esetében valós a kritika
2019. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Placebo az egész.. Amit egy helyen gyártanak ott nincs olyan, hogy rossz meg jó és a jó oda megy a rossz ide.


Amit meg külön helyeken gyártanak pl. itthon meg külföldön ott előfordulhat, hogy más a technika, stb. és emiatt van eltérés.


Na meg mivel te ebben gondolkodsz egyből finomabbnak érzed a külföldit. De lehet ha egyszer nem tudnál róla és a magyarra mondanák , hogy az a német akkor hirtelen az lenne jobb és az ízlene.

2019. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2.


Igen, addig én is eljutottam.

Utána történt valamiféle előrelépés,hogy ez ne legyen így?

2019. márc. 24. 14:53
 5/13 anonim ***** válasza:

"Placebo az egész.."


Volt ezzel kapcsolatban eljárás, szal nem.

2019. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ennyit tudok, pár hete vagy hónapja olvastam cikket ami ezzel foglalkozott ennyi maradt meg.
2019. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Semmi, mivel jelenleg nincs olyan szabályozás, hogy EU-n belül mindenhol ugyanazt kell tartalmaznia.
2019. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem érted. Ez így volt mindig is. Most, 10 éve, 30 éve, 50 éve, még régebben.

A cég profitot akar. Profit két módon keletkezik: kevesebbet fizetnek a munkaerőnek, silányabb terméket állítanak elő. És melyiket hol sütik el? Ahol hagyják. A multi azért települ ide, mert itt hagyják, hogy kizsigerelje a munkaerőt. Azért termel silány árut is, mert itt hagyják, hogy azt adja el. Németországban nem hagyják. Csak félreértés ne essék, nem a kormány nem hagyja, hanem a vásárló. Jobb esetben nem veszi meg,rosszabb esetben beveri a tulajdonos fejét. Nálunk elég annyit mondani, 1%-kal olcsóbb, még a hulladékot is megveszik. A cég tulajdonosa mindössze ismeri a világot. Néha lefizeti azt, akit kell. Nálunk azt se kell, elég ha támogatólag bólogatnak. Mármint kormánytámogatólag.

2019. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves placebo hivő.

A nézeteddel csak annyi a probléma, hogy van olyan magyarországi üzem ahol más recept szerint keverik be a tisztítószereket ha német címkés palackba kerül illetve ha magyar vagy cseh vagy lengyel. Olyan mondta aki a gépet kezeli.

2019. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Azért termel silány árut is, mert itt hagyják, hogy azt adja el. Németországban nem hagyják"


Ez mindig van így, pont a német fogyasztóvédelem vizsgálta azt, hogy adott termékben miért megy tönkre pár éven belül bizonyos alkatrész, aztán kiderült, hogy egy mosógép azért megy tönkre 5 éven belül, mert az alacsony ár miatt olcsóbb alapanyagot kell használni.

2019. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!