Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél azzal, ha egy...

Egyetértenél azzal, ha egy órával korábbi időzónában lennénk, mint a szerencsés Románia?

Figyelt kérdés
Egy órával később kelne fel a nap, de egy órával később is menne le. Most nyáron 8-ig van világos, max. 9-ig, télen még az óraátállítás eltörlésével is sokszor 5-kor már sötét lesz. Nyáron 5-kor már világosodik. A fontos sportesemények vége este 10-kor van. Franciaországban vagy Spanyolországban simán világos van még este 9-kor nyáron.

2019. márc. 28. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. Mi a földrajzi helyünknek megfelelő időzónában vagyunk. Franciaország és Spanyolország nem, nekik a brit idő lenne földrajzilag ideális.

Ha a román időzónában lennénk, akkor reggel lenne nagyon sokáig sötét, az se jobb.

2019. márc. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Sportlétesítményekbe van frankó világítás, zavaró tud lenni, de nem annyira mint pl. régen pl meccseken, amikor pénzfeldobás döntött, hogy melyik kapus hord majd sapit, akkor nagy többségben mindig a Wigan szívta meg, sajnáltam Kirkland kapust :D. Tanácstalan vagyok, hogy mi a jó, de a folytonos óra állítgatás valami oknál fogva zavar, egy hónap mire megszokom, arról nem is beszélve, hogy csomó helyen van órám, de nem tekerős, párszor alá írtam, hogy +1 óra , :D mert béna voltam beállítani, nem vagyok egy indulatos ember,de elgondolkodtató volt néha, hogy ki nyerne, a fal vagy az óra vagy a talpam és az óra... legjobb amikor beállítottam nagyon nehezen, erre kimerült az elem.. jól van, balek vagyok.


Az lenne a legjobb ha Román időzónába cammgna át az ország, de az meg az ingázóknak nem lenne jó akik Ausztriába dolgoznak pl.

2019. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen mindegy. A mostani +1-esnek is ugyanúgy megvannak az előnyei és a hátrányai, mint a +2-nek.
2019. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolok Franco tábornok miatt léptek át abba az időzónába amibe most vannak +1 mert a németek is abba az időzónába voltak, kvázi szélsőjobb pajtiságból. Reggel 8 körül nekik még sötét van. Franciáknak meg gondolom elvük volt, há mégse a Angol idő éegyen.. :D
2019. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most vagyunk egy órával "korábbi" időzónában, mint Románia. Vagy most mi van? Mire gondolsz? Hogy mi a nyárit tartanánk meg?


Én még csak ezt sem értem: [link]

Te ezt érted? Ha egyszer eldöntjük EU szinten, hogy nem állítgatjuk az órát, akkor mitől ne maradhatnánk mi a nyárinál? Mi köze van ehhez a nyugati országoknak, hogy nálunk hogy jár az óra? Nem egy közös időzónában kell megegyeznünk, csak abban, hogy nem állítgatjuk... Vagy rosszul gondolom?

Esetleg arra gondolsz, hogy GMT+2 nyári időszámítását kellene bevezetni nálunk? Mert azért az durva lenne... télen 9.30-kor kelne a nap, nyáron pedig este közel 10 órakor menne le. Én úgy gondolom, hogyha abbahagyjuk az óraállítgatást, akkor jó a mi időzónánk, csak a nyárit kellene megtartani (nem pedig az eredetit, azaz a télit). Ha maradna az óraátállítás, akkor viszont igazad van, nekünk a GMT+2 sokkal ideálisabb lenne/lett volna!


Két óra különbség köztünk és valamelyik szomszédunk között nem lehet, ha egyszer Romániát, Ukrajnát leszámítva egy időzónában vagyunk! Azaz ehhez köze, a "nyugatnak" nem lehet. Max. 1 óra különbség lehet köztünk, döntéstől függően és mitől ne lehetne közöttünk és a szomszédok között 1 óra különbség, hisz köztünk és Románia között is van 1 óra különbség? Keleti szomszédainknál két dolog történhet, vagy maradnak 1 órával "arrébb" vagy velünk egy időzónába kerülnek. És mitől ne? Mi ebben a fájdalmas? Legalább időben beérnek melózni a határ mentiek, tovább aludhatnak 1 órával, és a magyar utak minőségéből adódó időveszteséget visszakapjuk, ha "nyugatnak" indulunk. :D Kész nyeremény! Portfólión meg ez a történet egy dráma...

2019. márc. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk nem értem, miért probléma évi két átállítás, ennél sokkal rosszabb a több műszakban dolgozóknak, nem egy évben, hanem 2 nap alatt.

A meccsek azért fontosak, mert hamarabb le lehet feküdni, ha korábban érnek véget.

2019. márc. 28. 08:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Én teljesen támogatnám. De sajnos 99% hogy a jelenlegi időzóna téli idejét fogjuk megtartani. A franciák ugyanis tuti a télit hagyják meg, de akkor a németek is, akkor meg már mi is.

Itt nem lesznek megkérdezve az emberek, pedig 80%-ban a nyárit hagynák meg, annak is volna értelme.

Ha a télit hagyjuk meg, akkor nyár közepén este 8-kor fog sötétedni, de már hajnal 3 órakor világosodik. Abszurdum.

Ha a nyárit hagyjuk meg, akkor decemberben is délután 5 óráig világos lenne. Igen, cserébe reggel fél 9 körül világosodna, de inkább megyek sötétben dolgozni, mint sötétben jöjjek el.


A helyzet az, hogy a +1 időzóna pl Ausztriának és Csehországnak tökéletes, de mi pont a zónahatár keleti szélén vagyunk. Egy +1:30 lenne a legmegfelelőbb, de az káoszt okozna határátlépéskor.

2019. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A téli időszámitás alatt alig lehet délután kint lenni a szabadban hétköznap. Mire hazaér az ember sötét van. A gyárban irodában iskolában igy is ugy is ég a villany akkor inkább reggel legyen sötét tovább.
2019. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8: Az emberek többsége így van ezzel szerintem. Részemről letojnám, ha télen a munkahelyen érne a napfelkelte, mert úgyis mesterséges fény van egész nap, cserébe nagyban növelné az életkedvemet, ha a munkahelyről kijövök és nincs még korom sötét.

De ezt a kérdést gazdasági alapon fogják eldönteni sajnos, nem pedig az emberek akarata szerint.

2019. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így van ahogy sokan mondják, engem marhára nem érdekel hogy földrajzilag mikor van éppen a legmagasabban a nap és pont akkor legyen dél, mert az emberek nagy része már egyáltalán nem így él.

Magyarország ha nem a +2 választja hatalmasat szívni fog mert persze a Franciáknak, Németeknek pont jól jön, ki de mi Szlovákiával, és főleg Szerbiával mivel ők még délebre is vannak rohadt rosszul járnak.


Én személy szerint inkább megyek sötétbe dolgozni, és majd fel kel a nap amikor akar nem mindegy úgy is bent rohadok, de este mire végzek még szeretnék világosban pár dolgot elvégezni.

Ha +1-ben maradunk akkor az azt jelenti, hogy soha nem lesz világos este 8 után. Tehát egy 12 órázó embernek, tulajdonképpen jó esetben marad 1 világos órája. Viszont munkába már úgy megy hogy az 5-ös buszon kiveri a szemét a nap, arra nagy szükség van..

2019. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!