Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogilag rendben van, ha...

Jogilag rendben van, ha valaki nyilvánosan, nagy közönség előtt (facebook) gúnyneveket aggat közéleti személyiségekre?

Figyelt kérdés

Van egy magyar író, elég sokan követik őt is, meg a macskájának létrehozott oldalt is.

Évekkel ezelőtt azért követtem be, mert a macska szemszögéből vicces, frappáns dolgokat tett közzé, tehát inkább egy állatos, állatvédős oldal volt. Bár már akkor is volt némi politikai színezete, de az utóbbi időben ez eldurvult. Szerintem.

A köztársasági elnököt rendre Bajszos Sz-r -ként említi, és a napokban többször láttam Dúró Dórát Túró Tortaként említve.

Politikai nézetektől függetlenül, ez nem büntetendő?

Fura, mert ugye a közszereplőknek el kell viselniük a negatív kritikát is, de ez már kicsit több, mint kritika vagy vélemény.

Személyiségi jogok ilyenkor nem élnek? Vagy miről nem tudok?

Mert azt furcsállom, hogy még senki nem jelentette fel emiatt és nyíltan csinálja.


2019. márc. 31. 19:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

"Politikai nézetektől függetlenül, ez nem büntetendő?"


Nem merik meglépni a büntetést, mert akkor a kormánymédiát orrvérzésig lehetne büntetni.

2019. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A politikusok közszereplők, nekik többet kell eltűrniük mint egy magánszemélynek, legyen szó becsületsértésről vagy zaklatásról, más a mérce, és így van jól.
2019. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!