Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogilag rendben van, ha...

Jogilag rendben van, ha valaki nyilvánosan, nagy közönség előtt (facebook) gúnyneveket aggat közéleti személyiségekre?

Figyelt kérdés

Van egy magyar író, elég sokan követik őt is, meg a macskájának létrehozott oldalt is.

Évekkel ezelőtt azért követtem be, mert a macska szemszögéből vicces, frappáns dolgokat tett közzé, tehát inkább egy állatos, állatvédős oldal volt. Bár már akkor is volt némi politikai színezete, de az utóbbi időben ez eldurvult. Szerintem.

A köztársasági elnököt rendre Bajszos Sz-r -ként említi, és a napokban többször láttam Dúró Dórát Túró Tortaként említve.

Politikai nézetektől függetlenül, ez nem büntetendő?

Fura, mert ugye a közszereplőknek el kell viselniük a negatív kritikát is, de ez már kicsit több, mint kritika vagy vélemény.

Személyiségi jogok ilyenkor nem élnek? Vagy miről nem tudok?

Mert azt furcsállom, hogy még senki nem jelentette fel emiatt és nyíltan csinálja.


2019. márc. 31. 19:41
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem büntetendő.

Személy szerint nekem nem tetszik, hogy a politikai beszéd ebbe az irányba ment el mindkét oldalon, de nem büntetendő.

2019. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem büntetendő, más autokráciákban is egyéb ürügyet szoktak kitalálni arra amikor egy ilyen szabadszájú rendszerkritikust meg akarnak büntetni vagy be akarnak börtönözni.
2019. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És csak azért, mert közszereplők, vagy amúgy sem?


Ha én az exemet kezdem el facebookon pl tolvajnak vagy bárminek hívni, abból sem lehet bajom?

A személyiségi jogaira hivatkozva nem perelhet be?

Vagy mondjuk jó hírnév megsértése?

2019. márc. 31. 19:59
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha ebbe az irányba ment el a kommunikáció, akkor nyilván több ilyen is van, írnátok ilyeneket?

Ki hogy hív kit?

2019. márc. 31. 20:00
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem tudják a munkáját támadni akkor a személyét, kinézetét, viselkedését kritizálják, ami szerintem a legalja hozzáállás. Egyébként pontosan tudom, hogy kire célzol, a hideg kiráz ha arra gondolok, hogy felelős pozicióra aspirál s netán sikerül ez neki.
2019. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez nekem új, milyen pozíciója lenne?

Tanított, de felmondott, azóta nem tudom, miből él.

2019. márc. 31. 20:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Konkrét nevet nem akarok említeni itt, a bajszos sz**r titulussal ő illette a k.elnököt, most pedig a főpolgármesteri pozicióra hajt.
2019. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jaj, ez komolytalan.

Erről azért néha olvasok. Puzsérról már többször olvastam ezt, de róla még soha, sehol.

Nem gondolom, hogy lenne esélye, pedig nem egy ostoba ember, és sokszor vannak jó meglátásai. De ez a stílus egyre kevésbé szimpatikus.

2019. márc. 31. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha büntetendő lenne akkor alapból nem lehetne kint a kormány Soros plakátjainak 99%-a.
2019. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha én az exemet kezdem el facebookon pl tolvajnak vagy bárminek hívni"


De, ez büntetendő lenne. Ha Orbánt hívnád tolvajnak, azért beperelhetne, az O1G-ért nem.

2019. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!