Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közalkalmazottak miert...

A közalkalmazottak miert háborodtak fel ennyire?

Figyelt kérdés

A napi munkaidőbe a eved nem szamit bele (a versenyszférában soha nem volt így), a napi munkaido 8.5 óra minimum (a versenyszférában általában több), az alap szabadság 20 nap (a versenyszférában szinten).


Kérdem en hol itt a problema ?a közszféra közelít a versenyszférához, a fizetesek elmaradnak tőle így a munkavállalók átlépnek a munkaerőpiacra. Egyrészt csökken az államigazgatás mértéke es hatékonyabbak lesznek gyorsabban dolgoznak mivel kevesebben vannak másrészt sok ütés piaci állás is be lesz töltve.


Nem vagyok fideszes de szerintem jogos es következetes volt az átalakítás. Szerintetek?


2019. ápr. 10. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hogy egy változás jogos vagy sem, igazságos-e vagy sem vagy hogy most éppen olyanra változik, ami máshol már természetes. Akkor is változás, ami miatt valamiből kevesebb lesz, valami rosszabb lesz nekik a saját addigi dolgukhoz képest. Ezen háborodnak fel és ez érthető.

Majd megnyugszanak, türelem.

2019. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se nem jogos, se nem emberi napi 9 órát dolgozni: akár versenyszféra, akár állami.

A XIX. század végén küzdöttek azért és végül bevezették, hogy a napi munkavégzés ne legyen 8 óránál több. Szeretnem, ha végre mi is eljutnánk a XIX. század végi színvonalra mindkét szférában. :))

2019. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Csakhogy nem minden napjuk 9 munkaórás, mert a növekedés célja az, hogy a pénteki (vagy más) napjuk rövidebb legyen. Márpedig ha valakinek a hétvégéje így 2 nap helyett 2,5 napos lesz mert péntek délben már végeznek, vagy hétfőn csak délben kezdenek, esetleg lesz egy szabad fél napjuk kedd-csütörtök között, az a munkavállalónak is jó lehet.
2019. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"hatékonyabbak lesznek gyorsabban dolgoznak mivel kevesebben vannak"


Azért arra kíváncsi vagyok hogy jött ki neked, hogy ha kevesebben vannak, akkor gyorsabban kész lesz a munka.

2019. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 de ez egy nagy szar beosztás,hogy legyen 3 napos a hétvége a hétköznapot meg toljuk fel 9-10 órára..

Így nem lesz idő edzeni menni..

2019. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!