Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok a sorkatonaság...

Ti támogatnátok a sorkatonaság visszaállítását?

Figyelt kérdés

Érvek?

Ellenérvek?



2019. ápr. 10. 18:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

kakukkmarczy


Közösségi szellem kialakítása:

Miben nyilvánul meg? Abban, hogy valami alkoholista tizedes ordibál mindenkivel?


Fegyelem/Önfegyelem:

Miben nyilvánul meg?


Fizikai állóképesség:

Vannak konditermek. Nem tudom hallottál e róla. Pont ez a funckiójuk.

Amúgy a mai 50-es generáció a legnagyobb alkoholista/elhízott/láncdohányos szarkupac amit a világ a hátán hordott, szóval a fizikai előnyöket szerintem ne említsd a sorkatonasággal egy lapon.


És amúgy ki fizetné ezt a kb. évi 400 milliárdos dolgot? Te?


Olyan kivándorlási hullám lenne, hogy csak pislognál. Mert 2019 van. Nem 1979. Nem akar már senki alkoholista tizedes valagat nyalni 18 hónapig.


Mai világ nem arról szól, hogy bemész és ott te milyen tökös leszel azáltalán, hogy szarrá szopatnak.

Ma az boldogul, aki ért valamihez, jobb benne mint a többiek. Leleményes, mer vállalkozni. Nem az, aki 18 hónap alatt lőtt 2x éles fegyverrel, meg megpucolt 4412412412 kg krumplit.

2019. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nem látom át eléggé a témát, de ha bevezetnék, akkor csakis úgy, hogy mindenki. A nők is. Ha már a fene nagy egyenlőségről beszélünk, akkor a sz.rban is egyenlők vagyunk, nem csak amikor csokit kell enni.


(Mondom ezt nőként.)

2019. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én, támogatnám. A közösségi szellem/érzés kialakítása. A fegyelem/önfegyelem elsajátítása. Fizikai állóképesség/edzettség kialakítása."


Ezekre ott vannak a szülők, az iskola és a csapatsport..

2019. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy háborús, instabil, a létezésünket tagadó, vagy minket elpusztítani kívánkozó országok vennének körül minket (mint pl. Izraelben) akkor azt mondanám, hogy igen, lenne értelme, viszont akkor sem Magyarország jelenlegi gazdasági, társadalmi és politikai formájában.


Én nem támogatom a sorkatonaságot, ettől függetlenül sosem magával a sorkatonasággal, mint ténnyel volt probléma, hanem azzal, hogy hogy is néz ki a folyamat.Nyílván Ausztriában, Görögországban, Svájcban, vagy Izraelben nem igen úgy néz ki napjainkban is a sorkatonaság, ahogy nálunk volt..Az, hogy berúgott cigiszagú bajszos őrmesterek üvöltözzenek veled a bevonuláskor, arra nincs nagyon szükség.Ettől függetlenül egy 2-3 hónapos katonai gyorstalpalót, ha felvetődne, valószínűleg támogatnék, még ha nem is kötelező alapon (akkor pedig valamennyi apróság, előny járna érte a civil életben stb).

2019. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem támogatom a sorkatonaságot, ettől függetlenül sosem magával a sorkatonasággal, mint ténnyel volt probléma, hanem azzal, hogy hogy is néz ki a folyamat"


Ezzel egyetértek, bár jómagam nem voltam, de az egyetemi tanárom mesélte, hogy amatőr rádiós volt, hivatalos papírja is volt róla. Megjött a behívó, papírt be is mutatta, erre kezébe adtak egy 7 kg-os géppuskát és akit a híradósokhoz rendeltek az kezdte a nulláról.

2019. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért volna az jó, hogy egy magatehetetlenné hízott alkoholista őrmester próbálja 1,5 évig felmosással szopatni a jövő nemzedékét, mikor a seggét nem tudja egyedül kitörölni ő sem...

Az oroszok akkor is meg most is szétbaxsznának.

2019. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy már megúsztam ezt a baromságot. Nagyon remélem, hogy soha nem állítják vissza, vagy max akkor, mikor már a korom miatt úgye leszek alkalmas.


Értelme nincs a sorkatonaságnak, mert:

- Csak a szívatás és a megalázás megy "maga egy senki!" felkiáltással. Más se hiányzott volna még 20 évesen a padlón lévő önbizalmamnak, mint hogy ordítozó parancsnokok döngöljenek földbe...

- Az iskolával egyetemben leszoktat a gondolkodásról és a vak parancsteljesítést tanítja, ami bullshit.

- Egy esetleges háború esetén labdába se tudnunk rúgni, tök fölösleges parádézni

- Értékes időt vesz el, amit karrierépítésre, tanulásra vagy családalapításra lehetne használni

- Csak az emberek töredéke alkalmas rá fizikum és személyiség alapján

- Sokba kerül az egész és fölösleges


Akinek ez a vágya, az menjen hivatásosnak. De ehhez szerintem egy elbaltázott mentalitás kell meg egy adag aggresszió. Ha soha senki sehol nem menne katonának, nem volna háború, mert nem lenne kit küldeni a harctérre...


Ha azt mondják, hogy jön az árvíz és menni kell homokzsákokat pakolni, segíteni, akkor örömmel megyek, de a szívatásokból köszönöm nem kérek.


#9: "A közösségi szellem/érzés kialakítása"

Ezt egy jó táborban, csapatsportban vagy klubban is ki lehet alakítani.

"A fegyelem/önfegyelem elsajátítása."

Ez meg tréningekkel megoldható. Fegyelmezett nem attól leszel, hogy egy tiszt leordítja a fejedet, hogy te egy semmirekellő féreg vagy...

2019. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én is írtam, hogy a sorkatonaság egy rossz ötlet, viszont ez:

"Ha soha senki sehol nem menne katonának, nem volna háború, mert nem lenne kit küldeni a harctérre..."


Te komolyan elhiszed ezt, hogy egy konfliktus azon múlik, hogy van-e katonája egy államnak? :D

2019. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem a konfliktus, de ha a világon mindenki megtagadná, hogy fegyvert fogjon (tudom, lehetetlen) akkor három dolog történhetne:

1. Békés úton rendeznék a konfliktust

2. Emberek helyett gépekkel és nagy hatótávolságú fegyverekkel intéznék

3. A konfliktust okozó vezetők, kormányzók, politikusok intéznék személyesen

2019. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!