Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire kormányképes az...

Mennyire kormányképes az ellenzék?

Figyelt kérdés
Játszunk el a gondolattal, mi lenne, ha a fidesz bejelentené, hogy 2 hónap múlva lemondana? A kormány ezt követően ellenzékbe vonulna, az ellenzék milyen kormányt alakítana? Mi lenne programja? Hogyan valósítaná meg? Minől? És tetszene-e a társadalom többségének?

2019. ápr. 11. 08:25
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

7.

Olvastam a 4-est!

Ő azt írja, hogy minden pártnak van programja. El lehet olvasni. És ha elolvassa az ember kiderül, hogy minden pártnak más és más! Melyikét vegyem alapul? Vagy ezek összefésülve, hogy néznének ki? De ha én egy qrva szuper programot alkotok, amiért a többség rajongana, akkor megszavaznázok? Kitalálni szépeket nem nehéz! Én a megvalósításra vagyok kíváncsi!!!!!

Ezért tettem fel a kérdést! Fikázni, köpködni a legkönnyebb....

Egyelőre ott tartunk, hogy az az ellenzék, amelyik egy fővárosi önkormányzati/főpolgármesteri választáson a kampány során nem tud egymással megegyezni, ahol a tét és cél a pozíciók elnyerése, az miként tudná a kormábyzati pozíciiókat szétosztani, ha az csak az ölükbe húlik? :D

2019. ápr. 11. 09:39
 12/34 anonim ***** válasza:
53%

#9

"Játsszunk el a gondolattal és rájövünk, hogy max pont olyan rossz lenne, mint amilyen 2010 előtt is volt. A fideszesek elfelejtik, hogy volt élet a mostani korrupt Fidesz kormány előtt is és tökéletesen emlékszünk rá milyen volt. "

Tökéletesen igazad van. Gondoljuk át így a dolgot, nézzük meg mi is volt amikor nem fidesz kormány volt.

Antall kormány: munkanélküliség, privatizáció, kiárusítás, növekvő infláció, értéktelenedő bérek, nyugdíjak, növekvő államadósság

Horn kormány: munkanélküliség, privatizáció, kiárusítás, növekvő infláció, értéktelenedő bérek, nyugdíjak, növekvő államadósság, Bokros csomaggal megfejelve, szociálpolitikai megszorításokkal, gyes és családi pótlék alanyi jogúságának megszüntetésével, fogászati kezelések fizetőssé tételével, hitelfelvétellel

Medgyessy kormány: na itt volt egy kis türelmi idő, béremelkedés, majd hamarosan megindult az infláció növekedése, emiatt a béremelés elértéktelenedett. Tovább nőtt a rezsi stb. stb.

Majd jött a gyurcsány kormány, és ismét munkanélküliség, privatizáció, kiárusítás, növekvő infláció, értéktelenedő bérek, nyugdíjak, növekvő államadósság - megbukott, ő maga mondott le ezt beismerve

Bajnai kormány: válságkezelés, imf gigahitel, devizahiteles válság, kilakoltatások, árverezések, 10,5%-os munkanélküliség

Akkor megnéztük mi volt 2010 előtt. Szerintem értelmes ember soha többet nem akarja ezeknek vagy a velük együttműködőknek ismét megadni a lehetőséget arra, hogy ez legyen újra - mert mást nem tudtak. Egyszer sem.

2019. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 szántóvető ***** válasza:
akkor is fidesz többségű maradna a parlament.amíg ott az arányok nem változnak meg addig nincs értelme a kérdésnek.
2019. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

13.

Érdekes, hogy a fidesz befolyás nélküli jövőről nincs jövőképetek! :D

Ez már a többedik kérdésem, igyekszem mindig más szemszögből a fidesz mentes jövőt felfedezni. És nem megy!!!! Az istennek sem! Miért? Az már mindegy? Ennyire igénytelenek a balogok, hogy a fidesz mentes jövő az egyedüli cél és ami utána jön az nem számít?

Márpedig én nem vagyok igénytelen! Nem a pillanat öröméért élek, hanem a jövőben szeretnék jobban élni, mint most! És azt is szeretném, ha a gyermekeim, leendő unokáim még jobban éljenek mint most! És ez az élővilágban egy természetes igény. Minden faj a tökéletességre törekszik.

2019. ápr. 11. 10:00
 15/34 szántóvető ***** válasza:
0%
akkor már rág külföldre kellett volna költöznöd.itthon minden egyre rosszabb a '89-es rendszerváltás óta,és remény sincs rá hogy változás történjen pozitív irányba.
2019. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 tgt ***** válasza:
78%

Igen, kérdező, ez úgy szokott lenni a demokráciákban, hogy minden pártnak saját programja van, ezek a programok értelemszerűen bizonyos kérdésekben eltérnek egymástól. Aztán az a párt, amelyik a legtöbb szavazatot kapta, de nem tud egyedül kormányozni, elkezd koalíciós tárgyalásokat folytatni más pártokkal, megkeresik a közös pontokat, stb. Ezzel nincs semmi baj. Ahogy azzal sincs baj, hogy az ellenzéki pártok folyamatosan tárgyalnak-vitatkoznak egymással. Ez azt jelenti, hogy a pártok mögött valódi programok, valódi világképek vannak. Ennek ellentéte a Fidesz-Kdnp koalíció, ott tényleg nagy egyetértés van, de ennek az az ára, hogy a Kdnp egy fantompárt, nincs mögötte semmi.

Ha pedig te egy „qrva szuper” programot alkotsz, én biztosan rád fogok szavazni. :)

2019. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 tgt ***** válasza:
67%
12-es: Igen, akkor gazdasági válság volt, most meg nincs, ezt már millióan leírták. És töméntelen mennyiségben jönnek uniós pénzek Magyarországra, aminek egy részét ellopják ugyan a fideszes nagyurak, de marad annyi, hogy ezt az életszínvonalat fenntartsa. Szomorú belegondolni, hogy egy becsületes kormánnyal hol tarthatnák már.
2019. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

15.

Na! Ezt az érvet elfogadom! (Még ha nem is értek vele egyet)

Tehát induljunk ki ebből a logikából. Tehát, ha egyre rosszabb és még rosszabb jön, akkor miért váltsak rosszabbra annál, ami most van? Azért, hogy azoknak a mentális közértetéért tegyek, akik folyamatosan sértegetnek, amiért fidesz szavazó vagyok? Megérdemlik a jótékonyságot azért, amit gyűlölködésükkel a fidesz szavazók ellen tettek? Mivel szolgáltak rá?

Írod, hogy ha jobban szeretnék élni, akkor miért nem megyek külföldre? De én most nem méltatlankodom! Vannak, akik már 9 év óta egyre jobban panaszkodnak. Számukra elviselhetetlen ami most van! Ők, miért nem mentek ki? (Mielőtt valaki felháborodna, nem küldök senkit sehová, csak nem értem, miért kötelező itt szenvedni?) Tehát, vélhetőleg azért nem mennek ki, mert mindenki számára jobb jövőt szeretnének. Na! Ezt kérdeztem! Az, milyen? Kik által? Hogyan? És miből?

2019. ápr. 11. 10:32
 19/34 A kérdező kommentje:

16.

Köszönöm megtisztelő bizalmad, de én kissé bizonytalan vagyok.

Egyik programozó barátom, pár éve írt egy zseniális programot. Amikor bemutatta a saját gépén, el voltunk ragadtatva tőle. Aztán sokan feltelepítettük a saját gépeinkre. Volt ahol el sem indult, volt ahol lefagyott... A lényeg, hogy nem lehetett használni. Állandóan hardweree utaló hibaüzenetek jelentek meg. (Ram, cpu, can-bus, stb.) Vagy csak simán lefagyott....

Kérdeztük, mi a probléma. Azt mondta kéne még egy 5-6 fős profi programozókból álló csapat, ami kompatibilissé tenné a programot...

2019. ápr. 11. 10:46
 20/34 anonim ***** válasza:
78%

tgt-nek teljesen igaza van:

Rengeteg (a legtöbb) országban koalíciós kormányzás van.

Ez azt jelenti, hogy több párt, melyek programjai, elképzelési egyes dolgokban különböznek egymástól, összeül és megegyezik egy közös programban, mindenki enged valamiben, nyilván van olyan párt, mely többet enged, van amelyik kevesebbet - így működik a demokrácia Európában.


Kedves kérdező!

A mai helyzetben az ellenzék első feladata a jogállamiság helyreállítása lenne.

Ami a "társadalom többségét" illeti: a szavazók többsége nem a fideszre szavazott tavaly.

2019. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!