Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire kormányképes az...

Mennyire kormányképes az ellenzék?

Figyelt kérdés
Játszunk el a gondolattal, mi lenne, ha a fidesz bejelentené, hogy 2 hónap múlva lemondana? A kormány ezt követően ellenzékbe vonulna, az ellenzék milyen kormányt alakítana? Mi lenne programja? Hogyan valósítaná meg? Minől? És tetszene-e a társadalom többségének?

2019. ápr. 11. 08:25
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

20.

Ebbe is belemegyek! :D

Ha te a pártszimpátiára leadott szavazatokhoz ragaszkodsz, akkor én az egyéni választókerületi eredményekhez, egyéni, kerületi képviselők pártállása szerint. Az alapján pedig a választók 90%-a a fideszre szavazott! És ez azért igazságosabb, mint a te választási matekod, mert itt még a határon túli állampolgárok szavazatait sem kell figyelembe venni!

És az, hogy "nem a fideszre szavazott" az nem opció!!! Demokráciákban a győztes lehetősége/joga a kormányalakítás. Akár koalícióban, akár önállóan! 2006-ban a fidesz győzött. Mivel az mdf bojkottálta a koalíciót, így tudott a böszme a szadival kormányt alakítani! Az mszp-szdsz akkor sem élvezte a választók többségét, mivel a fidesz-kdnp-mdf-re többen szavaztak. Ráadásul menetközben a szadi kilépett a koalícióból és 2010-ig az mszp egyértelmű kisebbségben kormányzott.... Ennyit a múltról, az elvárásokról. De most nem ezt kérdeztem!

Arra vagyok kíváncsi mi várna ránk, ha a fidesz ellenzékbe vonulna, és a mostani ellenzék megkapná az ország vezetésének lehetőségét?

2019. ápr. 11. 11:18
 22/34 anonim ***** válasza:
40%

Milyen ellenzék kerülne kormányra?

Bal oldalról kikukáznak valakit vagy a Jobbik vagy más?


Első körben:

Az EU-nak behódolnak, de ezelőtt még önként lebontják a kerítést, elszabadul a migránsáradat ami valóban létező probléma, csak az ellenpropaganda akarja lekicsinyíteni.


Második körben:

Az IMF hitel ismét megnőne, a nettó fizetés a bruttóhoz képest ismét nevetségesen kevés lenne, megszorítások, rezsiemelkedés és gazdasági csőd, meg biztos kihagyok sok dolgot.


FYI: Sokkal rosszabb lenne bármely kormány a Fidesz helyett.

2019. ápr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Én ezt értem. De nem ezt a jövőképet akarja az ellenoldal, hanem a mostanitól jobbat. Amit te írsz, az rosszabb. Én jobbra vagyok kíváncsi. De nem érkeznek az elképzelések...

Nincs a mostanitól jobb jövőkép?

2019. ápr. 11. 13:30
 24/34 anonim ***** válasza:
64%

Mit jelent a "behódolás az EU-nak"?

Melyik párt akarja lebontani a kerítést? És vajon csak a kerítésen múlik, hogy nincs 2M muszlim ma Mo-n? Romaniaban, Horvátországban is van kerítés?

2019. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Nem annyira mint a nagyszerű Fidesz.
2019. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
59%

#24 ez tényleg érdekes kérdés! Tavaly se szlovéniában, se erdélyben nem láttam migráncsokat. Hó végén az adriára megyünk motorozni, gyanítom, hogy ott se nagyon fogunk.


Biztos valami erőteret használnak migráncsok ellen :D

2019. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

És még mindig az a kérdés, mlyen lenne egy fideszmentes világ?

De bárhogy fogalmazom meg, bárhonnan, mindig a jelennél kötünk ki!

Miért?

2019. ápr. 11. 20:59
 28/34 anonim ***** válasza:

Belenézek gyorsan a varázsgömbömbe és megmondom neked, hogy abból a rengeteg pártból ami még nem "uralkodott felettünk" melyik lenne jó és milyen intézkedéseket hozna, és ezek hatására milyen irányba indulna magyarország.

Ja, hogy ez nem így működik?

A mostani kormány sok szempontból sz@r. Ki lehetne próbálni egy másikat is, de addig amíg a magyar emberekkel le lehet nyeletni mindent mint valami jófajta k.rv@val minden egyes kormány ki fog minket használni. Mert megteheti.

2019. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

28.

Az, hogy olyan ellenzékünk van, amilyen az nem az ellenzéki pártok hibája, de mégcsak nem is a fideszé! A választópolgár választ.

Az ellenzéki oldalon az elkeseredett kapkodás, folyton változó taktikázás az egyharmadnyi szavazó rétegének elosztását szolgálja.

2019. ápr. 14. 07:35
 30/34 anonim ***** válasza:

#23

"Én ezt értem. De nem ezt a jövőképet akarja az ellenoldal, hanem a mostanitól jobbat. Amit te írsz, az rosszabb. Én jobbra vagyok kíváncsi. De nem érkeznek az elképzelések..."

Nézz vissza a múltba! Mivel nyertek 1994-ben? Majd minden sokkal jobb lesz, ők mindent jobban fognak csinálni - aztán nem így lett, mert mindent ami maradt azt eladtak és csak arra voltak képesek, hogy elfogadják, amit mások, a "nyugatiak" mondtak nekik.

Ezért győzhetett 1998-ban a jobboldal, mert az embereknek annyira rossz lett az életminősége. Jött pár év az első Orbán kormány alatt, amikor az élet kicsit jobb lett, csökkent az infláció, nőttek a bérek, támogatták a családokat és volt jövő.

Mivel győztek 2002-ben a ballibek? "Több pénzt az országnak, több pénzt az embereknek", "Lop stop", mi majd jobban csináljuk, mi majd még nagyobb béremelést adunk blablabla. Ugyanazt hallhattad akkor is amit mostanában: a fidesz fasiszta, antiszemita, korrupció van, Orbán egyeduralomra tör, ellopják a pénzt és nem az embereknek adják, nem volt elég nagy a béremelés stb. Semmi nem változott. Miért lenne más a következmény ha megint ők jönnének?

A jelenlegi ellenzékből mindegyik párt megmutatta, hogy az mszp-vel, dk-val hajlandó lenne összefogni hogy kormányt alakítson. Innentől nincs miről beszélni, mert ugyanaz történne, amit már 2-szer megtapasztalt ez az ország, 3-szor, ha ide vesszük a szocializmust is.

Mi lenne? A belső akarat helyet külső hatalomnak akarnának megfelelni, vagyis megint jönnének az imf, eu elvárásai. Privatizáció, ami soráán eladnák amit visszaszerzett a mostani kormány, mint közművek, MOL részvény, majd eladnák ami még mozdítható, hiszen mindig is ez volt náluk a szöveg, hogy az állam rossz gazda (persze csak ők, de ez nem számít), így eladnák a termőföldet, vízkészletet, közlekedést és privatizálnák az egészségügyet. Gyorsabban, mint korábban, mert tudnák, nincs több esélyük.

Elszabadulna az infláció, megint emelkednének a banki hitelkamatok. Emiatt nem tudnák fizetni a családtámogatásokat, azokat leépítenék és újra megszorítások lennének, hitelfelvétel stb. stb. szerintem mindenki tudja aki hajlandó emlékezni arra mi volt itt 2002 után.

Ehhez tedd hozzá kérdező, hogy megszavaznák a kötelező kvótát és mindent amit az unió eléjük tesz, a közös "határvédelemtől" kezdve az azonos módon való segélyezéséig a betelepített illegális migránsoknak. Azt vennéd észre, hogy egyre többen jönnek ide akiknek "csak itt kell elbírálni a menedékkérelmét", majd hiába derülne ki róluk, hogy nem jogosultak a menedékre, kitenni őket nem tudod, nincs hova. Eleinte meglépnének innen és mennének a németekhez, svédekhez, de csak amíg ők meg nem unják. Ekkor jönne, hogy itt is ugyanolyan magas segélyt kell nekik adni, hogy ne akarjanak tovább menni. Eljönne az a pillanat, hogy kétszer annyi pénzt adnál a te adódból egy illegális migránsnak, mint amennyit az kap, aki az életét ebben az országban dolgozta végig adót fizetve és most nyugdíjas. Nem tudsz miből fizetni? Sebaj, vegyél fel hitelt!

Eljönne gyorsan az az idő, amikor a "nyugat" megtelt és ide akarják visszatoloncolni a migránsokat maguktól - ahogyan megpróbálták 2016-ban is már, mondván tőlünk mentek oda hozzájuk. Nem fog menni csak úgy, ha lezárják a nyugati határainkat, hát lezárják. A magyar munkavállalók nem fognak tudni átmenni a szomszédba dolgozni, a kamionforgalomnak nem lesz érdeke a mi határainkon átmenni, ki leszünk zárva abból, ami az eu-ból jó, a szabad, belső határok nélküli únió.

Külön-külön és rémálom minden, de együtt, alig pár év alatt lenne meg. Csak emlékezz rá, hogy a 2002-ben megválasztott ballib kormány már 2006-ra mit tett az országgal - békeidőben, gazdasági fellendülés időszakában, az eu-hoz való csatlakozás pénzbőségében!

2019. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!