Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki szavazók miért...

Az ellenzéki szavazók miért gondolják, hogy évi +30 milliárdtól hirtelen színvonalasabb lenne a magyar egészségügy vagy épp az oktatás?

Figyelt kérdés

Tavaly 1700 milliárd ment egészségügyre és 2000 milliárd oktatásra.Eközben átlagosan évente 30 milliárdot költ a kormány stadionépítésre.

A 30 milliárd +1,76% illetve +1,5% forrást jelentene.



2019. ápr. 15. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Eközben átlagosan évente 30 milliárdot költ a kormány stadionépítésre."


Tekintve, hogy önmagában a régi Népstadion 200 milliárd, és 2018-ig átlagolva 25 milliárd/év jön ki, nekem kicsit alulbecsültnek tűnik ez az évi 30 milliárd, de lényegtelen.


Lényegtelen, mert aki a stadionok ellen ágál, az a Tao támogatások rendszere ellen is ágál szerintem, ami csak 2016-ban kb. 110 milliárd volt.


Ráadásul megjegyzem, hogy az a 30 milliárd is sok, ha abból indulunk ki, hogy 750 iskolának adhatunk belőle 40 milliót, ami 1 új osztályterem felhúzásához biztos elég, vagy többnek a felújításához. Vagy egy extrém drága digitális tábla is 10 millió forint, azaz 4 db biztos kijönne.


Jahh, és arról amúgy még nem is beszéltünk, hogy a stadionok fenntartása is pénz ám, és bőven megy a balhé azon is, hogy a működési költségüket sem hozzák vissza. Márpedig egy évi átlagköltségbe nemcsak a beruházások összegét, hanem a működési költségeket is illene beleszámolni. Vagy nem kell, de akkor az oktatásnak és egészségügynek is csak az évenkénti beruházási összegeit nézzük, mert azok bizony alacsonyabbak, mint a kiírásban szereplő ezer milliárdok.

2019. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mondjuk pl pont jutna WC-papírra évi 30 milliárdból. A kórházakban is, meg az iskolákban is. És ez máris színvonal-emelkedés.
2019. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ma olvastam a hírt, hogy egy (pécsi?) iskola oldaláról omlik a vakolat. Mármint baleset-veszélyesen, mind az alatta sétáló gyalogosok/gyerekek, mind a gépjárművek számára.


A felújításra pedig 50 milliót szánnak, ami nem sokban tér el az én 40 milliós példámtól. Szerintem ez is egy jó példa, hogy 30 milliárd forint is milyen szükséges és hasznos lehet, ha jó helyre megy.

2019. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!