Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan, aki még mindig...

Van itt olyan, aki még mindig azt állítja, hogy csalás volt tavaly a választásokon, úgy hogy manipulálták az informatikai rendszert?

Figyelt kérdés

Szoktam vitázni ellenzékiekkel, és sokan lehurrognak, ha azt merem állítani, hogy a tavalyi választás során nem történt jelentős (0,1%+) csalás. Azt állítják hogy belenyúltak az informatikai rendszerbe, és ott másították meg az eredményt, és nem is így szavaztak az emberek.


Normális az ilyen? Ép eszű?


Ott voltak az ő csodálatos delegáltjaik a szavazókörökben? Hitelesítették az urnát, a szavazólapokat, a jegyzőkönyveket, részt vettek a szavazatszámlálásban?


Találtak szabálytalanságot?


Az informatikai rendszerben szereplő adat az adott szavazókörre vonatkozóan megegyezik a jegyzőkönyvbe felvitt adattal? Ellenőrizte minden ellenzéki delegált?


Választókerületenként, illetve országosan ezek a választóköri adatok pontosan vannak összeadva a rendszerben?


Hol merül fel az informatikai csalás gyanúja? Ha lecserélték a valós adatokat a Fidesznek megfelelőre, nem tűnne fel a delegáltaknak, hogy a választókörben nem úgy állnak az adatok?


Persze, voltak adatrögzítési hibák természetesen, mert emberek vitték fel a jegyzőkönyből, de kevesebb, mint 20 szavazókörben, összesen kevesebb, mint 2000 szavazatok érintve, nem a billegő bp.-i kerületekben, hanem vidéken, ahol eleve 65%-a is volt a Fidesznek.


Persze, lehet vitatkozni, hogy ki mennyi kampányfelületet kapott, vagy az erdélyi magyarok szavazati jogáról. Kérem ezt itt ne tegyétek meg, nem erről szól a kérdés.


De olyat állítani, hogy az emberek nem így szavaztak, csak belenyúltak az informatikai rendszerbe, 60 alatti IQ-ra mutat.


Ha meg nem tudtak elég számlálóbiztost delegálni ezek az ellenzéki pártocskák minden szavazókörbe, akkor ez már önmagában bizonyíték a társadalmi támogatottság hiányáról.


2019. ápr. 21. 19:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
buta vagy mint a föld
2019. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ilyen válaszokat nem kérek, hogy

"Orbántól minden kitelik"

"A Fidesz-maffia ennél sokkal ravaszabb"


mert ezek nem értelmes válaszok

hogyan lehetséges, hogy megmásították a szavazatokat?

legalább elméleti szinten írjátok le, hogy hol vannak kiskapuk.

2019. ápr. 21. 19:25
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Szavazatszámláló vagyok én is, elnökhelyettes. Nem volt csalás, nem lehet megvalósítani. Szimplán ilyen ostobák az emberek, hogy arra szavaztak, akire
2019. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

Ahol órákra leàll a rendszer, ott szerintem jogosan merül fel a gyanú, hogy kozmetikàztak addig.

2019-ben én elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lehetett volna megbízható, nyomon követhető rendszert alkalmazni.

"

De olyat állítani, hogy az emberek nem így szavaztak, csak belenyúltak az informatikai rendszerbe, 60 alatti IQ-ra mutat."

Mensa tag vagyok. Szerintem nem IQ kérdése.

Én egyébként biztos vagyok benne, hogy a számok nagyjából valósak. De abba 100%,hogy belenyúltak, hogy a 2/3 meglegyen. Borítékolható volt bármilyen eredmény esetén, hogy le lesz zsírozva a 2/3.

2019. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
Érdekes, hogy még az ellenzéket favorizáló közvéleménykutatók is azt hozták ki előtte is több hónapon át, hogy a Fidesz fog nyerni magasan. Így lett és aztán ment a sipákolás csak azért mert Vona azzal kampányolt 1 éven át, hogy biztosan leváltják a kormányt..
2019. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ mi számít csalásnak. Írni olvasni is alig tudó kisebbségieket zsák krumpliért szavaztatni az? Vagy ukrajnából áthozni az embereket az? Ha ezek felett szemet hunyunk, akkor mondhatjuk hogy nem volt csalás.
2019. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Az számít csalásnak, hogy csak 38% szavazott ténylegesen a fideszre, de 49 lett.


A kozmetikázást te hogyan képzeled el?

Van 1,78 millió Fidesz szavazat, kozmetikázzuk már át 2,3 millióra.


Ezt csak úgy lehet, ha bizonyos szavazókörök számait átírják, különben nem jön ki az összeg.


Ilyen esetben az ellenzéki szavazóköri biztosoknak sikítania kellett volna, hogy nem egyezik az online szám azzal, amit ők számoltak valójában.

2019. ápr. 21. 19:40
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Bíróság több alkalommal megállapította már, szóval igen, történt választási csalás.

Persze nem globális szinten, de több körzetnél történt visszaélés. De sok kicsi sokra megy. Ez a Fidesz többséget

legkevésbé sem veszélyeztette volna meg, de a kétharmadot talán. Ezt már sose tudjuk meg, mert ezekben körzetekben nem rendelték el a szavazás megismétlését.

2019. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
De . Mindvègig egy csalás volt xd szerinted kèrdezző.mièrt vannak hatalmon mindig? Lassan 12 èv?
2019. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
#7 Te miről beszélsz ember? Támaszd már alá ezeket, mert olyat állítasz ami nem igaz, kitalált adatokkal..
2019. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!