Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökkenek az új autók...

Miért csökkenek az új autók eladásai? Mi lehet ennek az oka? Hiteles a cikk?

Figyelt kérdés
[link]

2019. ápr. 22. 10:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem rohadtul nem csökken, mert elképesztő mennyiségű új autót látok, ennyit talán még soha... Másrészt, ha netán mégis csökken, akkor azért, mert az emberek jönnek rá, hogy inkább megvesz egy 5 éves Opel Astrát - csak mondok valamit - 2 millióért és használja még 10 évig, mint egy újat - csak mondok valamit - 5 és fél millióért, amit 10 év múlva elad - az újkori ár feléért.
2019. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
megértem amit mondasz ,de én vitatkoznék azzal,hogy a szem mit lát és mit nem :) Egy 5-6 éves kocsi is tud úgy kinézni mint egy új. Szerintem nagy hiba látás alapján dönteni egy kocsiról,hogy új e. Nem kötekedem ! Nem azért írtam:) A másik felével meg egyet értek amit írtál :) Abban lehet igazság.
2019. ápr. 22. 11:21
 3/23 A kérdező kommentje:
ránézésre szerintem még 1 autószerelő sem tudja megmondani,hogy új e vagy,hogy hány éves !
2019. ápr. 22. 11:23
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

Mégis, honnan a pékből lenne pénze az embereknek új autókra?

Mesélj már, hogy ki az, aki 2 év alatt ki tud termelni egy új autó árát, amikor egy mérnök, vagy egy sebész sem képes erre a fizetésével, akkor az átlag ember, vagy a teszkós árufeltöltő, hogyan tehetné meg.


Az autók átlagéletkora növekszik. Már közelebb van a 15höz, mint a 14-hez években számolva. Akkor éri meg egy autó, ha a nettó fizetésed 2-3 havi értékét éri. Azaz 300-600 ezer forint közötti autó az, ami megéri egy magyar embernek, nem a 25-50 milliós új bömbi, amiről szeretnél álomdni, hogy "átlag magyarként" meg tudod venni. Nem európai béreket kapunk. Ahhoz meg nem európai autók valók.

2019. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Amúgy olvastad a cikket ? Mert a cikk nem azt mondja,hogy ebben az országban csökkent hanem az EU-ban. Itt volt egy kicsi növekedés ,de nem sok . Új autó forgalomba helyezés tavaly 2018 .03-tól 2019.03 ig !Kis növekedés volt itthon. Elenyésző igazából kedves egyes.
2019. ápr. 22. 11:28
 6/23 A kérdező kommentje:
kedves négyes tudnál friss adatok linkelni a hazai autók átlagéletkoráról ? Nem találok friss adatok neten csak régebbieket . Eskü érdekelne.
2019. ápr. 22. 11:30
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon olvasták, amúgy elképzelhető, hogy kihatással van az is, hogy egyre többen beszélnek egy új válságròl, emiatt elkezdhetnek kicsit tartalèkolni.
2019. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Egy 5-6 éves kocsi is tud úgy kinézni mint egy új. Szerintem nagy hiba látás alapján dönteni egy kocsiról,hogy új e."


Van egy biztos módszer, a rendszám. Az új kocsik tavaly és idén R-es rendszámmal kerülnek/tek forgalomba. Amin R-es rendszám van az tavaly nyáron vagy azóta kapott rendszámot. Várhatóan jövőre jönnek az S-es rendszámok.

Egy 5 éves gépjármű hacsak nem cserélték neki, akkor N-es rendszámmal van forgalomban.

2019. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nem menti fel az első válaszolót, aki lusta volt megnyitni egy linket...
2019. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem annak hogy csökkennek az eladások önmagában semmi értelme nincs.


Tulajdonképpen nem 16.000.000 uj autót adtak el Európában mint tavaly hanem 15.550.000et (csak viszonyítás amit írtam) En ezt nem nevezném csökkenésnek, a csökkenés az ha mondjuk 10.000.000t se adnak el. Lehet hogy 100 auto vásárláson gondolkodó emberből négy ugy gondolja, hogy inkább nem vesz autót mert a) jó az is ami eddig van b) vár egy uj modellcsaládra vagy frissítésre c) stb. es máris “4%kal zuhannak az uj autóeladások Európa-szerte!!4!444”.


Tipikus fotel duma ez a jajj csökkenünk kevesebb auto blabla. Akkor se lennének elégedettek a gazdasági elit tagjai ha mind a 500.000.000 ember az EU-ban minden évben venne uj autót mert akkor mindenkinek minden évben kettőt kene venni.


En sem veszek autót mert minek? Az ezer eurót érő autómmal boldogan elvagyok, semmi szándékom nincs újabb nagyobb stb autóba ülni mert az igényeimet kielégíti.

2019. ápr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!