Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Európai Parlamenti választá...

Az Európai Parlamenti választásoknak mi lesz a legnagyobb tétje?

Figyelt kérdés
Úgy nagyvonalakban tudom, hogy mégis miről fog szólni, viszont arra lennék kíváncsi, hogy tényleg ekkora jelentőségű lesz, például, hogy most dől el, hogy Európa hosszú távon meg tudja őrizni a kultúráját és a hagyományait, értékeit? Tényleg ekkora tétje lesz ennek a dolognak? Van más is esetleg a háttérben, ami még szintén nagyon fontos? Hogy látjátok ezt? Tényleg vízvàlasztó lesz az eredmény?

2019. ápr. 23. 08:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
78%
Komoly tétje nem lesz. Az EP választás azért lesz fontos a magyar politikai élet számára, mert kiderül, hogy mennyi szavazóját veszítette el a Jobbik 2018. óta (ami számukra jelentős bukást is jelenthet akár, mert a párt saját kommunikációja erősödő Jobbikról beszél), kiderül, mennyi szavazója maradt a rendkívül népszerűtlen LMP-nek, képes-e tovább erősödni a Momentum, kitart-e a DK nagy lendülete és megáll-e az MSZP gyengülése. A Fidesz győzelme az EP választáson nem kérdés, az ellenzék számára fontos az EP választás, mert az erőviszonyokat jól felméri majd és az önkormányzati választásokra tisztában lesznek azzal, hogy mire számíthatnak nagyjából támogatottság terén.
2019. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%

11.

Ebben igazad van, de ez nem EP tét, hanem magyar erőviszony teszt, amiről te írtál. Ha a kérdés az EP választás következményeire vonatkozik, akkor egy 10 milliós ország eredménye, kritikus esetben csak a mérleg nyelve lehet.... Ha itt 100%-os ellenzéki, vag kormánypárti győzelem születne, az (kritikus esetben) csak a végeredményt befolyásolná. A bukmékerek viszont tétre, helyre, befutóra fogadnak... Ilyen esetekben a végeredménynek anyagi következményei vannak!!!

2019. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Alain Delon ***** válasza:
74%
Az a tétje, hogy kik kerüljenek be a zsíros állásba.
2019. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
62%

Alapvetően más a válasz, ha Európa szempontjából, a Fidesz szempontjából vagy a hazai ellenzék szempontjából nézzük.

Az azonban közös, hogy minden választásnál a résztvevők erősen túlhangsúlyozzák a saját szerepüket, programjukat, céljaikat. Ennek az az oka, hogy a döntő többségnek (nemcsak itt, Európában is) sem az erőviszonyokról sem a célok fontosságáról semmi fogalma nincs. Ha viszont hall egy hangzatos és szimpatikus szólamot, szívesen hisz neki. Mert valamiben hinni kell, hiszen valahová tartozni kell. Szuverén egyéniség csak nagyon kevés van.


Az Unió megalakulása nagyjából azonos gazdasági erőviszonyokkal rendelkező államok között jött létre. Ezek érdekei nagyjából egyformák voltak, és mivel a demokrácia gyakorlásában hosszú tapasztalatuk volt, ezt tartották a legfontosabbnak. A szocializmus felbomlása után bekerülő államoknak egyfelől egészen más érdekeik voltak (a sokkal gyengébb gazdaság mellett), másfelől rendkívül ellentmondásos elképzeléseik voltak demokráciáról.

Ebből következik minden mai zűr. Ha alkalmazkodnak az új helyzethez (ehhez fel kellene adni a vétójogot, átértelmezni a demokráciát, új szabályokat kellene alkotni), azzal elismerik, hogy nem távlatokban gondolkodtak, továbbá presztízsveszteséget szenvednek el. Ha nem alkalmazkodnak, akkor sokan ki tudják játszani a szabályokat, ezzel lehetetlenné téve a működést. Ez a fő törésvonal, emiatt a kapkodás, mellébeszélés, és a sok ellentmondás. Ez csak egy érési folyamat végén tisztul le. Ez még jó messze van.


Magyar szempontból teljesen más a helyzet. Itt az EP választás közönséges belpolitikai erőpróba. Aki május végén növeli (pláne jelentősen) a részesedését, 4-5 hónapig szajkózhatja, hogy övé a jövő, tehát ha ezt jól csinálja, hasonló eredményre számíthat az önkormányzati választásokon (lásd a nagy tömegek jellemzését fentebb). HA ez a Fidesz lesz, akkor a hatalomépítés fokozódik, már semmivel sem kell törődni. Ha ez az ellenzék lesz, akkor esélyt kap a Fidesz valamilyen megregulázására. Hogy ebből mi jön ki, azt senki sem tudja megjósolni, ezért a taktikázás, hogy minél többen azt gondolák, amit az adott párt szeretne.


Annyi bizonyos, októberig senki sem fog törődni az ország helyzetével, de ha nem lesz változás, akkor a következő néhány választás tökéletesen formális és fölösleges lesz.

2019. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
17%

#6

"Mivel jelenleg nem aktív tagja a néppártnak a fidesz, és a 7-es is folyamatban van, ezért a legfőbb kérdés a következő:

Akarjuk -e hogy olyanok képviseljenek minket az EU-ban, akiknek a szava semmit nem fog jelenteni!"

Értem. Szóval szerinted aki nem aktív tagja a Néppártnak, arra nem érdemes szavazni, mert a szavuk semmit nem fog érni.

Aha. Szóval akkor ne szavazzon senki az mszp-re, lmp-re, jobbikra, momentumra, MKKP-ra, semelyik pártra. Esetleg a fidesz-kdnp-re érdemes, mert nekik még van esélyük arra, hogy a Néppárt passzív tagjából aktív tagokká váljanak, senki másnak a magyar pártok közül.

OK. Szóval akinek nem tetszik a fidesz-kdnp az ne szavazzon senkire. Nekem OK!

2019. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok információt, bár bevallom némiképp kicsit összezavarodtam az eltérő válaszokon. Sokan írják, hogy nincs tétje vagy, hogy például az ellenzéknek kitűnő alkalom lesz egy átfogó közvélemény kutatásra a jelenlegi pozíciójával kapcsolatban. Akkor mi igaz abból, hogy a tét most: "Európa jövője!!!" Kicsit megint olyan érzésem van most, mint nagyjából egy éve. Szívem szerint nem mennék el szavazni, mert annyira elegem van a politikából (kimerültem tavaly és még nem pihentem ki magam), hogy el sem tudom mondani, másrészt meg motoszkál bennem valami, hogy mégiscsak el kellene menni, mert ha mindenki így gondolkodna, meg hazafiasság, európaiként kötelességem stb... Szinte ugyanazt érzem és megint el fogok menni, mert nem akarok bűntudatot később, ha valami történne. Szerintem ezzel a legtöbben így vannak. Szóval még mindig nem tudom, hogy akkor ez most formális dolog lesz és nem számít honnan kerülnek ki a képviselők vagy tényleg lesz tétje és komoly dolog. Azt sem akarom, hogy olyanok kerüljenek oda, akik rossz hírünket keltik, mert csak a pocskondiázás lesz nekik a cél, a hazai politikai érdekek, nem pedig az európai értékek megőrzése és a közös célok. Igaz még van egy hónapom megtalálni a választ, még jó, hogy időben elkezdtem keresgélni, remélem szerencsével járok majd.
2019. ápr. 23. 11:42
 17/31 anonim ***** válasza:
60%

#14

Ez teteszik: "Ebből következik minden mai zűr. Ha alkalmazkodnak az új helyzethez (ehhez fel kellene adni a vétójogot, átértelmezni a demokráciát, új szabályokat kellene alkotni), azzal elismerik, hogy nem távlatokban gondolkodtak, továbbá presztízsveszteséget szenvednek el. "

Átértelmezni a demokráciát. Ez igen. Ilyen szépen megfogalmazni az önfeladást, az önkéntes gyarmattá válást és mások döntéseinek elfogadását, ez nem semmi.

feladni a vétó jogot. Vagyis beismerni, hogy 10 milliós országként nincs szuverenitásunk egy nagy közösségben, akaratunk ellenére bármit megtehetnek velünk. Nagyszerű.

Tényleg nem érted hogy mi az amit leírtál?

2019. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
39%

"Az Európai Parlamenti választásoknak mi lesz a legnagyobb tétje?"

Az lesz a legnagyobb tétje, hogy ki hozza a döntéseket abban az Európai Unióban, ami az életünket fogja meghatározni.

Mennyire számít a te 1 szavazatod? "Csak" annyira, mint az itthoni választásokon. Vagyis ha elmész és szavazol, akkor a te szavazatod éppen úgy része lesz az összes szavazatnak, mint mindenki másé aki elment szavazni. Együtt lesz súlya. Nem egyedül választottál parlamenti képviselőt, listán pártot sem, hanem az a majd 5 millió ember aki szavazott. De aki otthon maradt az utána hiába sipákol, hogy nem ilyen lovat akartam! Ahogyan a parlamenti választáson az egyéni jelölteknél is csak helyben kellett a lakosságot meggyőznie, ott kellett megnyernie a mandátumot, majd a listán is csak adott pártok szerepeltek így vagy úgy, mégis a végén összeadódott minden és kijött, hogy ki fog döntéseket hozni. Vagyis számított, hogy Balmazújvárosban hogy döntenek az emberek, ahogyan az is hogy Budapest V. kerületében mire, kire szavaznak. Az EU parlamenti választáson is fontos hogy itt, Magyarországon hogyan alakul a 21 képviselői mandátum, mert ez is hozzátesz ahhoz amit más országok döntenek és együtt fogja meghozni a szükséges többséget valakiknek.

És igen, a korábbi EU-s választásokhoz képest most valóban van tétje a dolognak. Korábban ugyanis szinte maguktól mentek a dolgok. Minden országot kötött a csatlakozási szerződés, a belső szabályokat az országok aktuálisan megválasztott vezetőinek egyhangú döntése alapján indítottak el és legfontosabb kérdések gazdaságiak voltak, hogy a banán mennyire lehet görbül ha valaki be akarja hozni vagy kell-e kézmosó minden kisbolt húspultja mellé, netán szélkakasra adnak-e pályázati pénzeket vagy lehet belőle gumikacsa gyárat is létesíteni.

Azóta azonban gyökeres változások voltak. A saját szabályait nem tartja be az unió. Legfontosabb, hogy azonosítatlan emberek flangálnak bent millió számra, miközben neked, mint uniós állampolgárnak még a határon KIlépéshez is hiteles útlevélre, személyi igazolványra van szükséged. A miniszterelnök vétója ellenére hoztak meg olyan döntést, amit az alapszerződés tesz lehetetlenné - kötelező betelepítési kvóta Magyarország számára, még utóbb bíróságon is megerősítve, hogy ugyan nem volt szabályos, de mégis be kell tartani, mert csak.

Olyan szabályokat akarnak többséggel meghozni, mint a tagállamoknak adható pénzek elvonását, "jogállamisági kritériumokra" hivatkozással, ami szintén alapszerződés ellenesek, ahogyan teljesen szabály ellenesen adnak pénzeket pl. a migránskártyákon ismeretleneknek.

Ez a kezdet. Most az fog eldőlni, hogy kik hozhatják meg a döntéseket a továbbiakban, tehát van tétje a döntésnek. Mert ha ugyanazok akik most, akkor nem számít mik a törvények, szabályok, szerződések amik mindenkit köteleznének.

2019. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
78%

#18

Így van, ezért ostoba, aki a fideszre szavaz, mert a jelenlegi helyzet folytatására szavaz. Jelenleg az EU-ban néppárti többség van, aminek a fidesz is része és a nyilatkozatok szerint része is lesz a következő EP-ben is.


Tehát kérdező, ha azt látod, hogy nem jó mindaz, ami most az EU-ban történik, úgy látod, hogy a dolgok nem jó irányba haladnak, akkor menj el szavazni és szavazz olyan pátra, aki nem a jelenlegi néppárti többséget támogatja. A te szavazatod is számít.

2019. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
#19 De a Fidesz, pont az EU jelenlegi vezetése ellen van, akkor ha nem tetszik az, ami Európában jelenleg zajlik, akkor nem éppen őket kellene támogatnom?
2019. ápr. 23. 12:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!