Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon önök szerint...

Magyarországon önök szerint is egyfajta tekintély uralmi rendszer van kialakulóban?

Figyelt kérdés

A Fidesz programjában kezdettől fogva egyfajta dogmaként jelen volt, az az elv, hogy a saját embereiket gazdagítsák, saját gazdagjaikat erősítsék. (lásd.:Simicska, Mészáros).

Erre mondhatni ténylegesen szükség is volt, ugyanis az első Orbán kormány idején, még elég erős volt a baloldali média, nemcsoda, hisz hazánk majd 50évig volt kommunista megszállás alatt. Plusz az MSZMP a vagyonát előszeretettel osztotta fel a párton belül. Volt olyan aki Kisztitkárként kezdte, a rendszerváltás idején pedig már gyártulajdonosként tengette napjait.

Ugyanúgy szükség volt a jobboldali média megerősítésére is, viszont most kezdem úgy érezni, hogy a Fidesz egy kicsit túltolta a biciklit....

Nincs egyensúly a médiában, pedig szerintem egy demokratikus országban, ez kiemelkedően fontos. Nincsen diktatúra sem, hiszen többnyire bárminemű megtorlás nélkül elmondhatjuk a véleményünket Orbán Viktorról, maximum az m1 leközöl rólunk (már ha ismertek vagyunk) egy hírt, hogy x évvel ezelőtt mit csináltunk, meg milyen sz+r emberek vagyunk.... Elnézést a vulgaritásért. Számomra furcsa ez a migráció kérdés... Rendben, ne engedjük be őket, engem ez nem kifejezetten érdekel, (szerintem ők is inkább a gazdagabb nyugat európai országok felé mennének). Viszont, miért kell szerencsétleneket úgy beállítani, mintha közellenségek lennének?

Így csak erősödik a szélsőjobb, ami egy nemzetállamban sohasem jó. Rendben, nem engedtük be őket, oké, de miért kell erről annyit beszélni, miért van az, hogy minden nap vagy 30-szor elmondják, hogy a migránsok ilyenek, meg olyanok, ezt csinálták, azt csinálták.... Ez mégis kit érdekel?

A másik nagy "hír" meg a Soros, a Gyuri....Emlékeim szerint Orbán Viktor Miniszterelnök úr is a Soros György által alapított ösztöndíjon tanult...

A harmadik számomra érdekes dolog, a Libcsik megbélyegzése...ez azért érdekes, mert a Fidesz annak idején Liberális pártként alakult meg, csak később, az MDF elnépszerűtlenedése után kezdett el baloldali politikát folytatni, így sikeresen megnyerve a korábbi MDF szavazókat. Aztán jött a Medgyessy, aki körülbelül 100 nap alatt lenullázta az államkasszát, aztán kiderült, hogy III/III-as ügynök volt, és lemondott, eljött a helyére Gyurcsány, aki egy kiváló szónok, emiatt legyőzte Orbán Viktort, egy tévévitában, annyira kifigurázta Viktort, hogy azóta nincsen tv vita :)

Aztán eljött az ősz, jött az öszödi beszéd, gyakorlatilag Budapest egy égő katlanná vált, elég szürreális események következtek, melynek koronája a T34-es harckocsi beindítása volt....

A Fidesz nagy tüntetéseket szervezett, de maradt az MSZP, aztán eljött a 2010, nyert a Fidesz, 2/3-al,ezt megismételte 2014-ben, és 2018-ban is, lehet vitázni, hogy a 2/3-ad, valójában nem is 2/3-ad,ami így is van, a választási rendszer sajnos úgy van kialakitva, hogy aki nyer az nagyon nyer....

Az országban sokan vannak, akik nem értenek egyet a Fidesz politikájával, a mostanival én se nagyon.

De akkor miért nyer mindig a Fidesz?

Azért, mert talált olyan kérdéseket, amelyekben a nép egyetért:

-Családtámogatás, otthonteremtés

-migráció,

-határon túli magyarok helyzete

(hiába emelik a minimálbér, ha az árak is ezzel együtt emelkednek)

Ugyanakkor van egy sor olyan intézkedés amit egyáltalán nem értek:

-Miért építenek 100milliárdokért stadionokat, amikor a magyar focisták teljesítménye egyenlő a nullával, illetve nincs is nagy érdeklődés egy-egy meccs körül....

-Miért építünk kórházakat külföldön, amikor a mi kórházaink borzalmas állapotban vannak?

Volt olyan év, mikor többen haltak meg kórházi fertőzésekben, mint autobalesetben....

-Miért nehezítik meg az egyetemisták dolgát? Egy nép csak akkor tud fejlődni, ha nő az értelmiség aránya, már nincsen munkásmozgalom...

-miért költünk ilyen keveset oktatásra?


Hogyha a Hegeli tanok szerint fejlődő történelem elméletét vesszük alapul, akkor a mi történelmi korszakunk szerintem már a hanyatlás ágában van....

Egyre inkább úgy érzem, hogy az állam megtépássza szabadságjogaimat, egyre inkább úgy érzem, nem fogalmazhatok meg kritikát a kormánnyal szemben, mivel egyre inkább félek a politikai megtorlástól....

Egyre inkább úgy érzem, hogy egy Horthy szerű tekintély uralmi rendszer felé mozdulunk el, és ez szerintem a kormánypropagandát idézve: VESZÉLYES!


2019. ápr. 27. 12:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%

Igazából én azt nem értem igazán, hogy mi ezzel a céljuk. Szóval kiépítenek egy egyre durvább fasiszta rendszert Európa közepén, és aztán? Azt hiszik, hogy a többi európai ország ezt itt el fogja tűrni vagy a fiatalok nem pucolnak majd el egyre jobban élhetőbb országokba?

Tényleg nem értem a hosszútávú koncepcióját ennek az egésznek.

2019. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem az orosz minta a hosszútávú koncepció, a hatalom az ő életükben leválthatatlan legyen, egyszerűen mindenkit megvesznek ehhez akit meg kell. Az unióban persze ennek nincs jövője, ezen a ponton egyértelmű hogy ki kell majd vezetni egy ponton az országot valamilyen módon, ez egyértelmű. Ezért barátkozunk már teljes gőzzel Kínával, Putyinnal, Erdogannal és a hasonszőrű diktátorokkal, készülődik elő a terep az unión kívüli létre.
2019. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%

"Ugyanakkor van egy sor olyan intézkedés amit egyáltalán nem értek:"

Mert nem akarod érteni, holott mindig érthetően elmondták mit miért tesznek és láthattad is az eredményét. De segítek, bár ha nem akarod megérteni, ez sem lesz elég.

"-Miért építenek 100milliárdokért stadionokat, amikor a magyar focisták teljesítménye egyenlő a nullával, illetve nincs is nagy érdeklődés egy-egy meccs körül..."

2010-ben be kellett indítani a gazdaságot. Az építőipar az az ágazat, ami a leginkább stagnált, viszont ami a legtöbb más ágazaot is húzza magával, mert egy építkezéshez kellenek mérnökök, kell alapanyag, eszköz, kell kiszolgáló személyzet a munkaruha gyártástól a büfésig. Kellenek belső bútorzatok, festékek, burkolóanyagok stb. A sportberuházások egy hosszú koncepció részei voltak, amihez a kormányzatnak kellett csak tervekkel, pénzzel előállni, nem kellett hozzá olyan hosszú szakmai előkészítés, mint a kórházakhoz. Ezzel indították be a gazdaságot, a stadionok építésével és azóta már van idő, pénz, lehetőség másféle beruházásokat IS végezni. Nem csak stadionok épültek ebben az országban. Ha már sport, akkor ott vannak a tornatermek, korcsolya pályák, uszodák, amiken dolgoznak. De megindult a vár rekonstrukciós progra, a kastély felújítáok, turisztikai beruházások, útépítések, bicikliutak kiépítése, vasúti fejlesztés, budapesti beruházások, mint a Vár-negyed, Liget projekt, Várkert bazár, Operaház, ahogyan történtek reptér fejlesztések - nem csak Budapesten - stb. stb. ÉS közben mentők a kórház építések, felújítások, rendelők, mentőállomások építése, fejlesztése IS. Attól, hogy mindig a stadionokat emlegetitek, az összes megvalósult beruházásnak azok csak töredékét jelentik.

"-Miért építünk kórházakat külföldön, amikor a mi kórházaink borzalmas állapotban vannak?"

Mert a jelenlegi kormány nem országhatárban gondolkodik, hanem nemzetben és most van arra pénz, hogy ott IS végezzenek ilyen munkákat. Vagy mert akik ott élnek azok is magyarok, vagy mert a segítségnek nm azt a formáját választják, hogy hozzuk ide a bajba jutottakat, hanem hogy segítsünk a saját országukban maradni, ott újra élhetővé tenni a helyet. Nem csak ott fejlesztenek, építenek. Tetszetős mese ez az "itthon romokban az egészségügy" de nem igaz. Sajnos megtapasztalhattam családom tagjain keresztül, hogy milyen volt az egészségügy 10-15 éve is, meg azt is hogy milyen most, és határozottan állítható, hogy most sokkal jobb. Nem jó, mert hatalmas a lemaradás, de sokkal jobb és ha elkészülnek a budapesti beruházások, fejlesztések is az elkövetkező 3-5 évbe, akkor ott is érezhető lesz a hatalmas változás. És igen, mindenki tud találni rosszat az egészségügyben, nekem is volt ilyen tapasztalatom. De sokkal kevesebbet, mint sok éve. Rengeteg dolgot kell még megtenni, de attól nem fog javulni, ha azt hiszed/hazudod, hogy nincs változás, nem tettek semmi érdemlegeset.

"Volt olyan év, mikor többen haltak meg kórházi fertőzésekben, mint autobalesetben...."

Ezt honnan veszed? De ha belegondolsz, és megnézed a valóságot, 2017-ben 575, 2018-ban 563 ember halt meg közúti balesetben. A fekvőbeteg ellátásra nem találtam összesített adatot, csak ami 1000 főre vetített számot mutat meg. (Kórházi fekvőbeteg-elbocsátások ezer főre 2017-ben 234,4) Meg egy másikat, ahol országosan az elbocsátott betegek számát adták meg (nem meghalt, nem más osztályra áthelyezett) ez 1,7 millió volt 2017-ben. Tegyük fel, hogy igaz az állítás, akkor is 1,7 millió eset áll arányban a közel ötszázzal. Ami akkor is sok, ha 1 esetben elkerülhető lett volna de megtörténik, ellenben ne feledkezz meg arról, hogy eleve betegek kerülnek a kórházba, más betegek közé, hoznak is be fertőzéseket, nem csak elszenvednek.

[link]

[link]

"-Miért nehezítik meg az egyetemisták dolgát? Egy nép csak akkor tud fejlődni, ha nő az értelmiség aránya, már nincsen munkásmozgalom..."

Ha a felvételihez kötelező nyelvvizsgára gondolsz, akkor azzal megkönnyítik az egyetemisták dolgát. Már nem kell az egyetemi tanulmányaik alatt azzal foglalkozniuk, hogy meglegyen a diplomához most is kötelezően elvárt nyelvvizsga, mert már megvolt amikor bekerültek.

"-miért költünk ilyen keveset oktatásra?"

Nem költünk keveset oktatásra. Hatalmas fejlesztések történnek. Hogy nem elég, mert hatalmas a lemaradásunk? Ez igaz. De nem azon kellene számon kérni a lemaradást, aki kormányra kerülésekor elkezdett többet adni az oktatásra.

Egy kérdés a végére. Kevesled az egészségügyi kiadásokat. Hajlandó lennél több TB járulékot fizetni egy magasabb költségkeret érdekében? Vagy hajlandó lennél több adót fizetni, hogy több jusson az oktatásra?

2019. ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A tekintélyelvűség és a diktatúra két külön dolog. Utóbbiban ütnek-vernek vagy simán megyilkolnak.


Nálunk ilyen 1919-ben, és 1944-56 között volt, többnyre még tekintéluralmi kormányzás volt:

Orbán, a Viktor

Kádár, az apànk

Horthy, a főméltóságu

Ferenc József, a Jóska, aki így került a nép 50 évvel az Aradi 13 után.

Nem is ajánlom senkinek, hogy Gávavencsellőre, vagy Őriszentpéterre menjen a melegházasság, vagy a fékek-egyensúlyok ügyével szavazatokat szerezni.

2019. máj. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ön ide jár politizálni? Minek?
2019. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!