Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért tartják furcsának,...

Sokan miért tartják furcsának, elítélendőnek hogy az átlag nyugat-európainak van egyfajta szakmai büszkesége?

Figyelt kérdés

A szakmai büszkeség alatt arra gondolok, hogy nem vállal el rangon aluli munkát.Tehát, mondjuk egy Fachhochschulét végzett mesterfokozatú diplomával rendelkező német vagy osztrák nem megy el gyártósori munkára, hanem ,ha nem adódik megfelelő állás,akkor vár egy kicsit, addig munkanélküli segélyt igényel.


Kint ez teljesen normális dolog, hiszen gondoljunk bele, mégiscsak diplomája van.

Hogyan mutatna az önéletrajzában, hogy X évet dolgozott mondjuk beszerzőként, de a céget kiszervezték Lengyelországba, őt elküldték, aztán elment a BMW-hez szalagmunkásnak.Aztán meg jelentkezik az Audihoz projekt beszerzőnek.


A HR-esek nem szeretik a "fekete foltokat" az önéletrajzban, rossz pont, az ilyen jellegű kiesés.Úgy gondolnák, nem elég agilis, beéri kevéssel, ilyen emberre pedig nincs szükség.



Nekem két diplomám is van, közlekedésmérnök, gazdasági.Nálam is vannak pozíciók munkahelyek, amik kizárok.

Ilyen a közalkalmazotti munkaviszony, munkaviszony állami cégnél, illetve a nem diplomás,betanított pozíciók.

Én is inkább várnék, minthogy bepiszkítsam az önéletrajzomat "operátori" munkakörrel.


2018. márc. 4. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
kinn nem kell beledögleni a tanulásba hogy normális fizetésed legyen úgyhogy csak az elit tanìttatja a gyerekét a hiányt meg agilis magyarokkal pótolják persze kevesebb bérrel
2018. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos bennem van a hiba, de szerintem tök jó, ha valakinek más területen, egy alacsonyabb beosztásban is van gyakorlati tapasztalata, ez inkább előny az én olvasatomban.


Az árt pl. egy fuvarszervezőnek, ha megszerzi a jogosítványt, sőt, egy - két évet ténylegesen kamiont vezet? Dehogy, ez kifejezett előny, mert tudja mit lehet elvárni, számon kérni a sofőröktől, ért a "nyelvükön" sajnos ritka az ilyen irányító.


Az árt egy mérnöknek ha ténylegesen beáll az eszterga mellé? Aligha, sőt, a műszaki főiskolákon, egyetemeken is van géptermi gyakorlat, nem véletlenül.


Amellett az olyan vezetőnek van igazi tekintélye, aki ténylegesen képes - ha úgy adódik - elvégezni a beosztottjai kétkezi munkáját is.

2018. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 diplomám van, de nem finnyáskodok. Jelenleg egy biztonsági cégnél dolgozom, én kezelem egy irodaházban a kulcs/kártyakiadó rendszert, riasztókat, tűzjelzőket, mindegyiket számítógépekről kapcsolgatom. Jól elvagyok ezzel, egy cseppet sem megerőltető, kb. mintha otthon gépeznék és még fizetnek is érte, még utazgatni, félretenni is tudok, lassan egy kisebb vállalkozást is sikerül beindítanom. Megtehetném, hogy visszaköltözöm a szülői házba és nem csinálok semmit, mert gazdagok a szüleim, de én inkább szabad, önálló, független életet szeretnék élni, nekem édesmind1, hogy diplomás, vagy nemdiplomás állással. A mai modern világ a folyamatos változásokról és megújulásról szól, nem úgy működnek a dolgok, hogy kitanulsz egy szakmát vagy elvégzel egy egyetemet aztán életed végéig azt csinálod. Hanem adott esetben akár néhány évente meg kell újulni és valami mást megtanulni, ha biztos bevételt akarsz. A 21. században már nem az iskolai végzettséggel, hanem sokkal inkább az alkalmazkodóképességgel lehet a legtöbbre vinni, ehhez még csak diploma sem kell feltétlenül.


"Nem a legerősebb marad életben, nem is a legokosabb, hanem az, aki a legfogékonyabb a változásokra."

Charles Darwin

2018. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!