Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » BR 850 ezer egy kezdő orvosnak...

BR 850 ezer egy kezdő orvosnak? Miért keletkeznek ilyen kamu cikkek?

Figyelt kérdés

[link]


Az a bér, vagyis br 850 egy kezdő orvosnak és 1,3 millió egy nyugdíj előtt állónak, valóban versenyképes lenne és szépen hangzik, de nem fog megvalósulni.


A magyar kormány(ok)ra pont az jellemző,hogy nagyon rosszul tartják az állami szférában dolgozó munkaerőt.



Ha egy orvos nem rendelne privátban,nem fogadna el hálapénzt akkor alig keresne többet, mint a diploma nélküli adminisztratív munkát végző közszférások.

Nyilván, az ő munkájuk is fontos, de egy orvos más szinten van.


2019. ápr. 27. 21:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

a Magyar Orvosi Kamara 2022-ig a kezdő szakorvosoknak bruttó 850 ezer forintot, a nyugdíj előtt állóknak 1,3 félmilliós havi bért tartana elfogadhatónak.


írja a cikk. WOW akkor már kérni sem szabad nekik ha kamu még a kérésük is.

2019. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Így van, hatásvadász cím, de elolvastad a cikket kérdező?


És igen is jogos követelés, megérdemelnék ezt a pénzt!

2019. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
2%
Az elmúlt években hatalmas bérnövekedés volt már az egészségügyben és ez folytatódik tovább. Sok a lemaradás, de most legalább valóban emelkedik a fizetésük. Pont most nem mondhatsz olyat, hogy kamuznának a béremelésekkel, mert sorra mennek az állami szférában és amit igérnek azt meg is csinálták eddig.
2019. ápr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
Már majdnem keresnek annyit mint egy takarító ausztriában. Majdnem. Vajon egy szuperzseni orvosnak mennyi idő németül alapszinten megtanulni? Na mennyi orvos marad?
2019. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
#3as! Az utóbbi éveket rendszeresen kórház látogatásokkal töltöttem. Rengetek nővérrel sikerült beszélgetnem, amiről te beszélsz parasztvakítás. Szerencsére akikkel beszélgettem nem rejtették véka alá a véleményüket, egy elégedett szót sem hallottam az egészségügyi állapotokat illetően, és konkrétan megosztották velünk, hogy az a hatalmas béremelés amit te mondasz az kapaszkodj meg, mindössze 3000 ft/hó...és ezt személyesen érintettek mesélték. Csak mondom.
2019. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

"Az elmúlt években hatalmas bérnövekedés volt már az egészségügyben"


Mint az oktatásban, vagy közszféra egyéb területein.

2019. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

#5

Án is az államnak dolgozok, és nálunk is volt béremelés. Ennek ellenére van kollégán, aki teljes mellszélességgel áll ki és állítja, hogy nem volt az akkora béremelés, neki csak pár ezer forinttal emelkedett a bére. Majd mellette a másik megjegyzi: ne hagyd magad átverni, sokkal többet keres most mint régen - mert én is sokkal többet keresek.

Nekem is volt tapasztalatom az egészségüggyel, sajnos sok. Pontosan ezért írtam azt, hogy nem keresnek még most sem jól. De az, hogy valaki millió túlórával keresett annyit mint most a felével, az szerintem nagyon nem azt jelenti, hogy nem volt béremelés. Ráadásul ha figyelsz, akkor hallhatod, nem eddig volt béremelés az ápolók számára (sajnos, ezzel kellett volna kezdeni, nem a tanárokkal) hanem most kezdődik.

2019. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Andizsuzsi ***** válasza:

"ezzel kellett volna kezdeni, nem a tanárokkal"


Egy kezdő pedagógus garantált bérminimumot keres. Miről beszélsz?

2019. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Andizsuzsi ***** válasza:

"Án is az államnak dolgozok, és nálunk is volt béremelés"


Ezek szerint te a közszolgáknak abba vékony rétegébe tartozol, ahol volt béremelés. És sajnálod pl a pedagógusoktól?

Ezért tart itt a közszféra, ahol. Mert a különböző ágazatok 20 forintért egymásnak esnek, mindig annak emelnek egy kicsit, akik a leghangosabban sírnak és onnan megszűnnek a többiek felé empatikusnak lenni. Meg is érdemeljük a sorsunkat.

2019. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

“Ráadásul ha figyelsz, akkor hallhatod, nem eddig volt béremelés az ápolók számára (sajnos, ezzel kellett volna kezdeni, nem a tanárokkal) hanem most kezdődik.“


Hát én emlékszem, hogy mekkora hír volt kb.2 évvel ezelőtt, hogy így meg úgy emelték az egészségügyi dolgozók, tűzoltók bérét. Aztán szépen kiderült, hogy az nem úgy van ám, ahogy előadták. 3ezer forint az én szememben nem akkora összeg, hogy emelésnek lehessen nevezni..és ez még egy szerencsésebb eset. A tanárok is nyílván azért írnak folyamatosan nyílt levelet a fizetésük miatt, mert épp nincs jobb dolguk. Értem én, hogy nem lehet ezeket a problémákat egyről a kettőre megoldani, de béremelés címszóval kiszúrni az emberek szemét 2-3 ezer forintokkal és “hatalmas, jelentős” szavakkal illetni ezt a dolgot...hát...mindig csak arra nincs igazán keret, amire szükség volna. Láttam, hallottam közvetlenül érintett emberektől, mi az igazság. Engem meggyőzni erről nem tudsz..

2019. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!