Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem épít a kormány...

Miért nem épít a kormány bérlakásokat a stadionok helyett? Semmi jövőképe nincs egy 20on évesnek itthon

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert a Főnökúr a focit szereti, nem a költöztetősdit.
2019. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Hát menjen el focizni!


2-3 millió az átlagkereset az NB I-ben, az nem elég?

2019. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Mert a stadionépítés sokkal jobb biznisz. Minden kormány szeret építeni, mert az épületet jól el lehet adni a népnek. Nézzed csak, kis proli, itt ez a nagy izé, ez előtte nem volt itt, látod, ezt neked építettük! Most pedig fáradj be ide, a szavazófülkébe, húzzad az X-et, aztán meg az igát 4 évig, az a te dolgod.

Az építkezéseken rengeteg pénzt lehet kiosztani a csókosoknak: a betonon nem látszik, mennyibe került. Egy kis szakértői díj itt, túlszámlázás ott, 4-5 lépcsőnyi alvállalkozó végzi a munkát, végül a melóst nem fizetik ki, de a pénz sincs meg - jó zsíros falat a csókosoknak.

Ám minden okos kormány tudja, hogy az ilyen propagandaépítkezéseknek "halott" építményeknek kell lenniük. Stadion, autópálya - ez a két legjobb. Felépíted, ímmel-ámmal karbantartod, hogy ne dőljön össze és annyi, áll évtizedekig. A stadionokba be lehet költöztetni valamelyik államtitkár kedvenc falábú focicsapatát pénzmosodának, az autópályák karbantartásán és felújításán pedig megint csak kaszálhat a kormányközeli haver építőipari cége a korábban már látott sikkasztási módszerekkel.

A bérlakás ebből a szempontból nem jó. A bérlakást nem elég felépíteni, ott az üzemeltetés, karbantartás sokkal nagyobb munkát jelent és nem lehet annyi pénzt kilapátolni belőle. Ráadásul ha a bérlakások rossz helyre, rossz minőségben épültek és a kutya sem tartja őket karban, a benne lakók morogni fognak és nem jó helyre szavaznak. Az viszont nem fáj senkinek, ha a semmi közepén van egy tök felesleges pár kilométernyi autópálya vagy a gaz veri fel a város széli stadion pályáját. Azt nem látják minden nap a keményen dógozó kisembörök, nem fognak lázadozni miatta.

Aztán ott van egy másik gond is: a bérlakásba ember is kell. Kit költöztessünk bele? Első körben nyilván a helyi fideszes erősember csókosait, de ha nagy a holdudvar és mellettük nem marad elég hely azoknak, akiknek tényleg jól jönne valami lakás, akkor megint csak a morgás van. Éppen ez a baj az iskolákkal és kórházakkal is: felépíteni lehetne őket jó drágán, de se tanárt, se orvost, se ápolót nem nagyon találnának hozzájuk.

2019. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Minek építene? Senki nem veszélyezteti a hatalmát. Németországban azért bukott Merkel, mert túl "drágák" lettek az albérletek a nagyvárosokban, akár egy átlagfizetés negyedét is elvitte a lakhatás. Ha tudták volna a németek, hogy nálunk egy albérlet az egy egész fizetés, talán nem lettek volna dühösek. De nekik még egy negyed fizetés is túl sok volt lakhatásért.

Másak az igények. Más a kultúra.

2019. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

Sok nyugati és/vagy liberális véleményformáló a magyar (is) röghöz kötött! A többség, saját lakáshoz ragaszkodik. És, vélhetőleg így is van. Én sem költöznék sajátból bérbe! ("Az én házam, az én váram")

Viszont a fiatalok nagy részének eszébe sem jutna szaporodni. Ez a kormány nem választási ciklusban gondolkodik, hanem nemzetben és jövőben!

Igen, ebben a kérdésben meg lehet kövezni, de ha ez diktatórikus döntés, akkor is jó döntés! A fiatal szaporodjon, ha életrevaló! És akkor ott a Csok! Ha pedig nem életrevaló, vagy egoista, akkor fizessen albérletet! Én még olyan időre nem emlékszem amikor ne lett volna kiadó albérlet, vagy szoba....

2019. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

Van egy szociológus ismerősöm. Akaratom ellenére megriasztottam! Azt merészeltem kérdezni, hogy miért van az, hogy a baloildali kormányoknak a jobboldali intézkedéseit miért kezelik nagyvonalúan a balos szavazók? A jobboldali kormányon miért kérnek számon baloldali intézkedéseket?????

Ma egyébként, már volt hasonlóan hülye kérdés! Amikor OV munkásokhoz intézett szótatát hiányolta valaki május 1 alkalmából.....

(Most vagy én vagyok rosszul összerakva, vagy a törpe kisebbség! Ezt nem kell most eldönteni! Az idő teszi a dolgát!)

2019. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Mert megtehetik.

:(

2019. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%
Egyik válaszoló jól leírta: mi magyarok saját ingatlanra vágyunk, ha itt tömeges bérlakások épülnének, vásárlási opció nélkül, akkor az lenne a hiszti tárgya. Egyébként Pesten és az ipari vidékeken a legtöbb új épitésű ingatlant már azelőtt megveszik mielőtt felépítenék. Igen tudom CSOK miatt, de felkéne nőni Kádár bácsi adta álomból, nincs ingyenlakás, nincs ingyen semmi, tanulni és dolgozni kell hogy előrébb lépj, és könnyebb lesz kifizetned egy lakásnak az árát. A lakásárak az egész EU-ban növekednek globálisan, és még jó kérdés meddig tart ez. Itt van már egy babaváró hitel, ez kamatmentes kölcsön, kell ennél több? Jaj hát mindet/nagyrészét visszakell fizetni. Nos, olyan nincs hogy ingyen pénz. Albérletet is kell fizetned, bérlakást is, de én inkább fizetnék a saját ingatlanom után, mint más házáért.
2019. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Mert ezt a kormányt nem véletlenül nevezik "rákos daganatnak" a magyarságon. Majd pont bérlakásokat fog építeni lopás helyett.
2019. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%

9!

Hülye vagy! Ülj le egyes! Rágalmazol? Ráadásul nagy nyilvánosság előtt?

2019. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!