Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti kire szavazatok az EP...

Ti kire szavazatok az EP választásokon és miért? Illetve szerintetek ki fogja nyerni?

Figyelt kérdés
Én a Jobbikra szavazok mert az ő programjuk a legjobb. És szerintem a Fidesz nyeri😭
2019. máj. 5. 09:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
37%

#7

Nem, nem zavar a LEGÁLIS munkavállalók érkezése, eddig sem zavart. Van kollégám aki 40 éve jött ide legális munkavállalóként és azóta rengeteg magyar gyereknek segített hogy tanultak lehessenek. Mivel nem a munkanélküliség magas hanem helyenként a munkaerő hiány, így ha azt akarom, hogy haladjon előre az ország, ahhoz segítség kell. Helyben kell "lebokszolni" az adott céggel ha a munkabér lenyomására hoz be munkavállalókat, de most legalább megértik itt is az emberek, hogy nyugatra miért kell annyi kelet-európai munkavállaló, hogy a britek miért akarták a brexitet. Mindennek két oldala van - nem csak előnyös, de hátrányos is.

Az árak amúgy nem nőttek sem 70%-kal, sem 40-el, de még 20%-kal sem. Mindenki szeretne többet és jobbat vásárolni a pénzéért és ha már nem kell kuporgatni hogy ki lehessen fizetni a rezsit, akkor természetes, hogy szeretné ha sokkal több mindenre futná a pénzéből és ez sajnos nincsen MÉG így. De próbálj meg visszaemlékezni 2010 előttre! Akkor minden év azzal kezdődött, hogy vajon mennyivel emelik a gáz, villany meg víz árát, hogy a béremelések megközelítik-e egyáltalán az inflációt.

Nem egyszerű visszaemlékezni azokra a helyzetekre, hogy az új év nem volt egyenlő azzal, hogy most majd kicsivel jobb lesz - az volt a kérdés kicsit vagy nagyon lesz rosszabb, mint előtte. Nem egyszerű visszaemlékezni mert már sok éve nem volt ilyen és a jót könnyű megszokni.

Mert most azt várod, hogy a kicsit jobb helyett neked is sokkal jobb legyen, mint sokaknak körülötted! Ne akard hogy újra azok kerüljenek hatalomba akiktől csak a rosszat lehetett várni!

2019. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a Jobbik ketté eset. Van a mi hazánk meg a Jobbik. A bal oldal dettó.

Az ilyen kis pártoknak semmi esélye. NINCS ELLENZÉK.

2019. máj. 5. 10:29
 13/37 A kérdező kommentje:
Igazad van jól meg élünk de élhetnénk jobban. A Jobbik nem tudod milyen lenne! Lehet sokkal jobban élnénk. Meg kell adni a lehetőséget mindenkinek! A Fidesszel nem vagyok még elégedve. 2010 előtre nehéz vissza emlékeznem mert még gyerek voltam. A szüleim szerint Gyurcsány sokkal jobb volt mint Orbán. Jobban éltünk.
2019. máj. 5. 10:37
 14/37 anonim ***** válasza:
36%

#7 nem a kormány hozza az ukrán vendégmunkásokat hanem a cégek. Miért hozzák őket? Azért mert a magyar szaros nettó 180-ért nem hajlandó mondjuk Esztergomba költözni, az ukrán meg örül hogy jöhet. (ez nem kitaláció, hanem konkrét cég akiknél dolgoztam)


De amíg a bevándorlók dolgozni jönnek, ráadásul konkrét cégekhez hozzák őket nem tudom hol van a baj? Őket nem mi kell eltartsuk, pont hogy ők járulnak hozzá a munkájukkal Magyarország boldogulásához.


Jelenleg 3-4-szer magasabb a bérnövekedés mint az infláció, szóval nem tudom miről beszélsz.

[link]

Tolnában volt a legkisebb bérnövekedés 9,8%-al tavaly, míg az infláció 3% alatt volt.

2019. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
25%

"nem a kormány hozza az ukrán vendégmunkásokat hanem a cégek"


Soha ne hazudj, a hazugság hiteltelenné tesz.

2019. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
70%

"Az a baj hogy a Jobbik ketté eset. Van a mi hazánk meg a Jobbik. "

"A Jobbik nem tudod milyen lenne! Lehet sokkal jobban élnénk."

A jobbik nem "ketté esett" hanem saját magát rohasztotta szét! Az egyik irányzat képviselői sorra kicsinálták, kirúgták a másik irányzat képviselőit, egész alapszervezeteket szüntettek meg csak ne tudjanak oda szavazni ahová akartak volna. A kirúgottak összeálltak és egyre többen csatlakoznak hozzájuk - a szavazók meg majd most májusban tudnak először véleményt mondani róluk.

Azt pedig, hogy milyen lenne ha a jobbik kormányozna, azt pontosan lehet tudni - éppen abból, amit eddig csináltak. Az elveiket kidobták, a szavazóikat lecserélték, a támogatóiknak hátat fordítottak amikor a pénzes ember ezt várta el tőlük és éppen azokkal állnak össze, akik ellenében valaha létrejöttek. Kormányon pontosan ezt csinálnák.

2019. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
24%
Zöldeket akarom erősíteni, ezért az LMP
2019. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
49%
Fideszre. Mert nem enged be migránsokat az országba! Újra Fidesz fog nyerni! Hajrá magyarok! Hajrá Fidesz!
2019. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

18-as.

Tavaly 1300 migráns jött be akik csak be kopogtattak.... És pluszba nemrég 700 Venezuelai.

2019. máj. 5. 11:50
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

"2010 előtre nehéz vissza emlékeznem mert még gyerek voltam. A szüleim szerint Gyurcsány sokkal jobb volt mint Orbán. Jobban éltünk."

A szüleid nem túl okosak, hogy finoman fejezzem ki magam.

2019. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!